w

Michałowi Wiśniewskiemu grozi więzienie. Jego prawnik zabrał głos. „Nie sposób zgodzić się z motywami sądu”

Michał Wiśniewski - fot. screenshot Facebook @MichalWisniewskiOfficial
Michał Wiśniewski - fot. screenshot Facebook @MichalWisniewskiOfficial

Michał Wiśniewski w ostatnim czasie ma spore kłopoty. Za muzykiem od dawna ciągnie się sprawa sądowa. Pod koniec października usłyszał w końcu szokujący wyrok. Teraz głos postanowił zabrać prawnik wokalisty.

Michał Wiśniewski należał przez wiele lat do kontrowersyjnych gwiazd polskiego show-biznesu. Dziś cieszy się życiem rodzinnym, w którym wraz z żoną Polą wychowuje sześcioro dzieci. Niestety, za wokalistą idą także cienie przeszłości, związane z ogromnymi pieniędzmi.

Muzyk ma na swoim koncie pożyczkę, którą zaciągnął jeszcze w trakcie trwania swojego wcześniejszego małżeństwa. Oskarżony jest przy tym o kłamanie w dokumentacji finansowej. Niedawno sprawa ponownie zaczęła się toczyć, a Wiśniewski usłyszał wyrok sądu. Z tym jednak zupełnie się nie zgadza i głosi, że jest niewinny. Teraz w sprawie wypowiedział się prawnik gwiazdy.

Prawnik staje w obronie Wiśniewskiego

Ostatnie miesiące to nie najlepszy czas dla lidera Ich Troje. Wokalista jakiś czas temu stracił posadę w Polsacie. Nie jest mu także łatwo w życiu, jako ojcu szóstki dzieci. W sieci często krążą informacje, że ma on przechodzić kryzys w małżeństwie. A na dodatek obrywa mu się też od innych znanych osób, jak Hubert Urbański. Teraz musi zmierzyć się z kolejnym ciosem, a dokładnie wyrokiem sądowym.

Sprawa pożyczki na miliony złotych w SKOK-u Wołomin ciągnie się za artystą od 2006 roku. Muzyk miał wtedy złożyć fałszywe oświadczenia majątkowe w imieniu swoim i ówczesnej żony, by otrzymać kredyt. Okazało się jednak, że nie jest w stanie spłacić zadłużenia w całości. W związku z tym grozi mu 1,5 roku więzienia. Wiśniewski będzie musiał również opłacić koszty procesu oraz grzywnę w wysokości 80 tys. złotych. Jednak wyrok nie jest prawomocny, a lider Ich Troje upiera się, że jest niewinny. Do tej wersji oficjalnie zdaje się przychylać jego prawnik, który wystąpił w filmiku na Instagramie piosenkarza.

Wyrok jest nieprawomocny i zostanie od niego złożona apelacja, nad którą pracujemy z zespołem prawników. Nie sposób zgodzić się z motywami sądu podanymi w uzasadnieniu wyroku. Wszelkie pozostałe informacje w tej sprawie zostaną ewentualnie przekazane opinii publicznej po złożeniu apelacji. Na obecną chwilę zwracam się z gorącym apelem do mediów o wstrzemięźliwość w wyrażaniu opinii i nieferowanie wyroków. Prawomocny wyrok w tej sprawie zostanie dopiero wydany. Do tej chwili pan Michał Wiśniewski jest niewinny w świetle prawa — tłumaczył Piotr Podgórski.

Prawnik wokalisty zapowiedział apelację od wyroku. Nie jest to jednak pierwszy raz, gdy Wiśniewski ma poważne problemy finansowe. W 2019 roku musiał nawet ogłosić bankructwo. Stracił na tym wiele współprac z firmami, w tym część umów barterowych z wykonawcami jego nowego domu.

Myślicie, że muzyk w końcu wygrzebie się z dołka finansowego?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kinga Miliszkiewicz

Pisanie było moim hobby od gimnazjum, a stało się ścieżką kariery. Szeroko rozumiana kultura była zawsze moją fascynacją, a szczególnie kultura Japonii i Korei Południowej. Jestem totalnym geekiem k-popu, koreańskich dram oraz anime. W kręgu moich zainteresowań znajduje się popkultura, gry planszowe i komputerowe. W wolnej chwili relaksuję się zabijając zombie lub ćwicząc wyobraźnie podczas sesji RPG.

Dzień dobry TVN - fot. Gałązka/AKPA

Duże zmiany w „Dzień Dobry TVN”. Do grona prowadzących dołączył damski duet! „Jest chemia, dwie blondyny”

Deynn, Daniel Majewski - fot. Instagram @deynn

Małżeństwo Deynn i Majewskiego przechodzi kryzys?! Influencerka odpowiedziała na pytania zmartwionych widzów. „To jest takie ciężkie, że chyba wolę CISZĘ I GORZKIE ŁZY”