w

Michał Wiśniewski w mocnych słowach uderza w wytwórnię muzyczną. Stracił majątek?! „Walczycie o pieniądze przede wszystkim DLA SIEBIE”

Michał Wiśniewski - fot. Podlewski/AKPA
Michał Wiśniewski - fot. Podlewski/AKPA

Michał Wiśniewski wpadł w kolejne tarapaty. Jego twórczość nie dotrze już do takiego grona osób, do jakiego by mogła, ponieważ wytwórnia muzyczna, z którą podpisał kontrakt, postanowiła wycofać utwory swoich artystów z TikToka. Sprawa ewidentnie zirytowała wokalistę, który w obszernym oświadczeniu nie szczędził pod jej adresem gorzkich słów.

Michał Wiśniewski w przestrzeni publicznej zaistniał jako lider i wokalista Ich Troje. Przed laty zespół cieszył się ogromną popularnością, a jego przeboje rozbrzmiewały we wszystkich stacjach radiowych. Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się koncerty, na których pojawiały się tłumy. Z biegiem czasu blask grupy zaczął przygasać i choć nadal regularnie pojawia się na scenie, to już nie to samo, co było kiedyś.

O Wiśniewskim od dawna jest głośno w mediach, ponieważ popadł w poważny konflikt z prawem. Ostatnio sąd dokładnie przeanalizował aferę SKOK-ową, w którą zamieszany był czerwonowłosy artysta. Finalnie skład orzekający uznał go za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu i wymierzył mu karę 1,5 roku pozbawienia wolności oraz grzywnę. Ku uciesze Michała, wyrok jest nieprawomocny i od razu poinformował, że zamierza się od niego odwołać, ponieważ uważa, że jest niewinny. Na tym jednak nie koniec jego problemów — kilka tygodni temu zdradził, że wraz z żoną są nękani, a na domiar złego wytwórnia muzyczna, z którą podpisał kontrakt, postanowiła wycofać m.in. jego utwory z TikToka, czym nieźle go rozzłościła.

Michał Wiśniewski w mocnych słowach o wytwórni muzycznej

Ostatnio głośno zrobiło się o tym, że wytwórnia Universal Music Poland wycofuje utwory swoich artystów ze wspomnianej wcześniej aplikacji. Głównym tego powodem miała być troska o dobrobyt muzyków oraz za niskimi stawkami za publikowanie swojej twórczości.

Te tłumaczenia jednak nie przekonały lidera Ich Troje, który opublikował obszerne oświadczenie. Wyjawił w nim m.in., że przez namowy wytwórni zespół przez wiele lat miał nie zarabiać na koncertach.

Walczycie o pieniądze przede wszystkim dla siebie – nie dla artystów. Jestem tego najlepszym przykładem. Podstępem przed laty namówiliście mnie na podpisanie umowy publishingowej obiecując złote góry i doradzając nie rejestrowanie się w ZAiKS co spowodowało, że nie miałem wpływów z koncertów itp. aż do 2020 roku kiedy to zostałem w końcu jego członkiem. Ufałem wtedy swojej wytwórni, która sprzedała miliony moich płyt.

Wytknął, że mimo upływu lat, nadal druga płyta zespołu nie trafiła do dystrybucji w wersji cyfrowej. Mało tego, gdy chciał wydać jubileuszowego boxa dla fanów, zażądano od niego niebotycznej sumy pieniędzy.

Do tej pory nie ma w cyfrowej dystrybucji 2 krążka zespołu Ich Troje.
Kiedy w 2016 roku próbowałem otrzymać licencję na wydanie jubileuszowego Boxa dla swoich fanów ze wszystkimi swoimi płytami otrzymałem warunek wpłaty 20.000 zaliczki na każdy z albumów, co przy fizycznej sprzedaży albumów było warunkiem nie do zaakceptowania (max. 1.000 boxów kolekcjonerskich). 

Później było jeszcze mocniej. Zdaniem Wiśniewskiego kontakt z wytwórnią od dawna jest utrudniony, a artyści rzekomo nie mają wpływu na jej decyzje.

Nikt z Was przez ostatnie lata nie próbował niczego zrobić z dorobkiem moim ani zespołu a próby umówienia się na spotkanie kończyły się informacją: Nie jesteśmy zainteresowani.
Jak dopinaliście jakikolwiek umowy z jakikolwiek serwisami streamingowymi lub sklepami internetowymi nie pytaliście nas ani o zgodę, ani nawet o zdanie.
Reedycje nośników, jakiekolwiek działania marketingowe po wyssaniu artysty w trakcie jego 5 minut czy choćby „cześć jak się czujesz po latach” to fikcja.

Na koniec zwrócił się bezpośrednio do Universal Music Poland:

Nie wstyd Wam publicznie piexxxić takie farmazony „w trosce o artystów”?

A powinno.

Amen.

Myślicie, że wytwórnia ustosunkuje się do słów Michała Wiśniewskiego?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Filip Chajzer, Małgorzata Tomaszewska - fot. Gałązka/AKPA

Filip Chajzer w mocnych słowach komentuje zwolnienie ciężarnej Małgorzaty Tomaszewskiej. „Nie na to głosowaliśmy”

Kinga Rusin - fot. Instagram @kingarusin

Kindze Rusin puściły hamulce. W mocnych słowach rozliczyła się z hejterami. „NAPADLIŚCIE na mnie!”