w

Maciej Kurzajewski

Maciej Kurzajewski - fot. Kurnikowski/AKPA
Maciej Kurzajewski - fot. Kurnikowski/AKPA

Maciej Kurzajewski to jeden z najpopularniejszych dziennikarzy Telewizji Polskiej. Choć na swoim koncie ma wiele sukcesów zawodowych, to media o wiele więcej uwagi poświęcają jego bujnemu życiu uczuciowemu. Ile lat ma Maciej Kurzajewski? Z kim miał romans? Dlaczego rozstał się z Pauliną Smaszcz? Sprawdź.

Maciej Kurzajewski od dziecka miał predyspozycje do tego, by zostać dziennikarzem sportowym, ponieważ właśnie tą profesją parał się jego ojciec, Czesław Kurzajewski. Sam w młodości trenował kolarstwo torowe i taniec nowoczesny, dzięki czemu poznał te dyscypliny od podszewki. W wolnych chwilach śpiewał w chórze i grał na skrzypcach, jednak świat muzyki aż tak go nie pociągał.

Na pierwszym roku studiów wziął udział w konkursie na dziennikarzy redakcji sportowej TVP i już w 1993 roku rozpoczął staż pod okiem Włodzimierza Szaranowicza. Od tamtego momentu niemal nieprzerwanie współpracuje z Telewizją Polską — tylko w 1997 roku na chwilę przeniósł się do TVN, by współtworzyć dział sportowy, ale zaraz wrócił.

Kurzajewski, podobnie jak jego była żona, Paulina Smaszcz, w październiku 2013 roku został zawieszony w obowiązkach za naruszenie zasad etyki dziennikarskiej. Wszystko przez to, że wziął udział w komercyjnej kampanii reklamowej. W kolejne tarapaty wpadł dwa lata później, ponieważ zareklamował na wizji program Rinke Rooyensa, który był emitowany na antenie Polsatu. Za to zapłacił wyższą cenę, ponieważ odsunięto go od prowadzenia programu Świat się kręci.

Maciej uważany jest za bardzo dobrego i rzetelnego dziennikarza, ale przez problemy w życiu prywatnym mierzył się z dużą falą krytyki. Wszystko za sprawą rozwodu, po którym Kobieta Petarda wielokrotnie krytykowała go w przestrzeni publicznej. Mimo że nie raz rzucała pod jego adresem poważne oskarżenia, nie wdawał się z nią w medialną przepychankę, aby nie zniszczyć swojego wizerunku.

Paulina Smaszcz i Maciej Kurzajewski

Paulina Smaszcz i Maciej Kurzajewski poznali się w styczniu 1996 roku w Zakopanem. Oboje byli w tym czasie w związkach, ale nie należały one do udanych. Dziennikarka odezwała się do niego po trzech miesiącach od pierwszego spotkania w Zakopanem i już wtedy między nimi zaiskrzyło. Jeszcze w tym samym roku wzięli ślub, a kilka miesięcy później na świecie pojawił się ich pierwszy syn, Franciszek.

Przez lata uchodzili za naprawdę zgrany i kochający się duet. Wiele osób zakładało, że są przykładem jednej z tych par, które z powodzeniem łączą karierę z życiem prywatnym. Niestety w 2020 roku media obiegła wieść o ich rozstaniu, co dla ich fanów było ogromnym zaskoczeniem. W jednym z wywiadów udzielonych w 2023 roku Smaszcz zdradziła, że to ona postanowiła złożyć pozew rozwodowy.

Maciej Kurzajewski romans

Kilka lat temu Macieja Kurzajewskiego łączono z głośną aferą. Gdy w 2013 roku wyszło na jaw, że Justyna Kowalczyk ma romans z żonatym dziennikarzem sportowym, który trwał trzy lata, od razu sądzono, że może chodzić o niego. Sportsmenka była gotowa wiele poświęcić dla tej relacji i ostatecznie przeprowadziła się do Warszawy. Ukochany towarzyszył jej na wszystkich zawodach i zapewniał, że porzuci dla niej żonę, ale tego nie zrobił.

Romans, z jaki zmieniła się przyjaźń z jednym z dziennikarzy, dawał jej nadzieję na zupełnie inną przyszłość. Była nawet gotowa porzucić sportową karierę na rzecz rodziny. Niestety, sprawy nie potoczyły się tak, jak sobie wyobrażała. Ciąża, w jaką zaszła prawdopodobnie w marcu, pod koniec sezonu 2012/2013 zakończyła się poronieniem. Mężczyzna, którego pokochała, nie porzucił dla niej rodziny — pisał Fakt.

Gdy na łamach Gazety Wyborczej ukazał się artykuł na temat ciąży Kowalczyk, depresji i poronieniu, Justyna wyjechała z Polski na zgrupowanie. Gdy emocje nieco opadły, zorganizowała spotkanie, podczas którego przeprosiła żonę dziennikarza za to, że wdała się z nim w romans. Skontaktowała się też z kierownictwem redakcji sportowej Telewizji Polskiej, którą poprosiła, by nie relacjonował już zawodów z jej udziałem. Ostatecznie postanowiono go zwolnić i właśnie wtedy wyszło na jaw, że to nie z Kurzajewskim miała romans, a z Sebastianem Parfjanowiczem, którego zastąpił Aleksander Dzięciołowski.

Maciej Kurzajewski partnerka

Gdy w marcu 2022 roku media obiegła wieść o rozstaniu Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela, od razu zaczęto spekulować, że aktorkę może łączyć coś więcej z Maciejem Kurzajewskim. Atmosferę podkręcały też publikowane przez nich zdjęcia z planu Pytania na śniadanie, na których nie raz czule się obejmowali. Do prasy co i rusz docierały informacje, że wzajemnie się wspierają, a rozwód tylko ich do siebie zbliżył.

Nie byli w stanie długo ukrywać łączącego ich uczucia i przy okazji 40. urodzin Cichopek, opublikowali na Instagramie zdjęcia z Izraela. To właśnie wtedy Paulina Smaszcz zwęszyła okazję do tego, by poinformować ich fanów, że wypoczywają razem.

Kasiu, sto lat!!! Cieszę się, że @maciejkurzajewski zabrał Ciebie do Izreala, który zna doskonale i spędzacie wspaniale Twoje 40 urodziny!!! […] Kasiu, zapytaj @maciejkurzajewski co zorganizował dla mnie, jako Matki swoich dzieci, na moje 40 urodziny? Odpowiedź brzmi NIC. Obyś ty była przy nim szczęśliwa i spełniona. Uważaj tylko proszę, bo KŁAMCY, tak szybko się nie zmieniają. Zapytaj też, co powiedział swoim synom, dlaczego jest teraz w Izarelu? Mimo wszystko, spędzaj swoje urodziny WSPANIALE.

Po tym komentarzu nie mogli dłużej milczeć i w końcu wrzucili do sieci pierwsze wspólne zdjęcie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Katarzyna Cichopek (@katarzynacichopek)

Od tamtego momentu regularnie pokazują fanom, jak wygląda ich życie prywatne i tajemnicą nie jest, że już wkrótce zamieszkają razem. Coraz częściej pojawiają się plotki, jakoby byli już zaręczeni i szykowali się do ślubu, ale jak dotąd nie potwierdzili tych doniesień.

Maciej Kurzajewski informacje

Maciej Kurzajewski wiek: 50 lat. Maciej Kurzajewski urodził się 29 stycznia 1973 roku w Kaliszu

Maciej Kurzajewski wzrost: 176 cm

Maciej Kurzajewski waga: ok. 75 kg

Maciej Kurzajewski rodzice: Czesław Kurzajewski (dziennikarz sportowy), Teresa Kurzajewska

Maciej Kurzajewski rodzeństwo: dwie siostry

Maciej Kurzajewski związki: Paulina Smaszcz (1996-2020), Katarzyna Cichopek (2022-obecnie)

Maciej Kurzajewski dzieci: dwóch synów, Franciszek (ur. 1997), Julian (ur. 2006)

Maciej Kurzajewski wykształcenie: wyższe. Ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego

Maciej Kurzajewski kariera: Maciej Kurzajewski karierę zaczął robić już na pierwszym roku studiów. To właśnie wtedy zgłosił się do konkursu na dziennikarzy redakcji sportowej TVP i w 1993 roku rozpoczął staż w telewizji. Jego opiekunem był Włodzimierz Szaranowicz. Cztery lata później został współtwórcą działu sportowego TVN, po czym wrócił do Telewizji Polskiej, a wtedy zaczęto zasypywać go ofertami pracy. Widzowie mogą go kojarzyć z takich formatów i funkcji jak:

 • 2002-2006 Sportowy Express i Sport
 • 2004 – komentator w grze Skoki narciarskie 2004
 • 2007-2008 prezenter studia oprawy TVP1
 • 2005-2007 Kawa czy herbata?
 • 2009-2011 Pytanie na śniadanie
 • 2014-2015 Świat się kręci
 • 2007-2008 Gwiazdy tańczą na lodzie
 • 2009/2010 i 2010/2011 Sylwester marzeń z Dwójką
 • 2009-2012 Kocham cię, Polsko!
 • prowadził studio podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich oraz innych wydarzeń związanych z tą dyscypliną
 • 2006 – gospodarz studia olimpijskiego podczas Igrzysk Olimpijskich w Turynie
 • 2010 – gospodarz studia olimpijskiego podczas Igrzysk Olimpijskich w Vancouver
 • 2014 – gospodarz studia olimpijskiego podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi
 • 2018 – gospodarz studia olimpijskiego podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang
 • 2006, 2010, 2014, 2018, 2022 – współprowadzący studio na mistrzostwach świata w piłce nożnej
 • 2012, 2020 – współprowadzący studio na mistrzostwa Europy w piłce nożnej
 • 2016 – Wielki Test
 • 2016 – To był rok! kapitan jednej z drużyn
 • 2017 – Dzień dobry, Polsko!
 • 2019 – Czar par
 • 2019 – The Wall. Wygraj marzenia
 • 2020 – Moja klasa – Back to School
 • 2020 – Giganci historii
 • 2020 – Pytanie na śniadanie
 • 2022 – Cztery pory roku — prowadzący audycję na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia
 • 2022 – Lato z radiem — prowadzący audycję na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia

Maciej Kurzajewski bibliografia:

 • Moje życie – Adam Małysz – w 2004 roku przeprowadził wywiad z Adamem Małyszem, który ukazał się w formie książki biograficznej

Maciej Kurzajewski filmografia: brak

Maciej Kurzajewski teatr: brak

Maciej Kurzajewski nagrody:

 • Telekamera (2009-2011) – w kategorii komentator sportowy
 • Złota Telekamera (2012)
 • Złoty Krzyż Zasługi (2021) – wyróżnienie to wręczono mu za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej

Maciej Kurzajewski Instagram: @maciejkurzajewski

Maciej Kurzajewski Facebook: @maciejkurzajewski

Maciej Kurzajewski Twitter: @MKurzajewski

Maciej Kurzajewski TikTok: @maciejkurzajewski

Maciej Kurzajewski YouTube: brak

Powiązane artykuły:

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Doda - fot. AKPA

Doda

Magda Pyznar - fot. materiały prasowe

Mocny wpis popularnej pisarki. Oburzona historią Doroty z Nowego Targu zwraca się do lekarzy: „co jest k*wa z wami nie tak?”