w

Paulina Smaszcz

Paulina Smaszcz - fot. Kurnikowski/AKPA
Paulina Smaszcz - fot. Kurnikowski/AKPA

Paulina Smaszcz w przeszłości była związana z Telewizją Polską, ale największy rozgłos przyniosło jej małżeństwo z Maciejem Kurzajewskim i późniejsze rozstanie. Kim jest Paulina Smaszcz? Ile ma lat? Czy ma dzieci? Dlaczego Paulina Smaszcz pokłóciła się z Izabelą Janachowską? Sprawdź.

Paulina Smaszcz to dziennikarka, prezenterka oraz menadżerka projektów public relations. Obecnie realizuje się też jako szkoleniowiec i mentorka kobiet. Choć może pochwalić się ogromnym dorobkiem zawodowym i ponad 25-letnim doświadczeniem m.in. w branży komunikacji, to rozgłos zyskała dzięki małżeństwu z Maciejem Kurzajewskim. Od 2022 roku regularnie pojawia się na pierwszych stronach gazet, ponieważ negatywnie wypowiada się na temat eks męża.

Poniżej znajdzie najważniejsze informacje na jej temat.

Paulina Smaszcz i Maciej Kurzajewski — historia związku

Paulina Smaszcz i Maciej Kurzajewski poznali się w styczniu 1996 roku w Zakopanem. Oboje byli w tym czasie w związkach, ale nie należały one do udanych. Wspólnie spędzone chwile utwierdziły ich w przekonaniu, że nie tego oczekują od życia.

Poszliśmy na pierwszą randkę pojeździć na łyżwach. […]. Zakopane, noc, puste lodowisko i my dwoje. Ja miałam wtedy chłopaka, patafiana, Maciek dziewczynę, ale oboje dojrzewaliśmy do rozstania — wyznała w 2019 roku Vivie!.

Mimo to zwlekali z kolejnym spotkaniem. Dopiero po trzech miesiącach Smaszcz zaprosiła Maćka na romantyczną randkę, bo wciąż o nim rozmyślała:

Po trzech miesiącach pierwsza do niego zadzwoniłam […]. Poszliśmy na jakiś film do kina Polonia. Po seansie mówię: To chodź, trochę jeszcze posiedzimy u mnie. Maciek wynajmował mieszkanie na Woli, ja na Ursynowie. Nie mam potem jak stamtąd wrócić, nie będzie żadnego autobusu. Ja na to: Ale kto powiedział, że musisz w nocy wracać?

Ich relacja rozwijała się błyskawicznie. Po kilku miesiącach znajomości zdecydowali się wziąć ślub, a niedługo po tym powitali na świecie pierwszego syna, Franka.

Przyszedł na noc, został na zawsze. Staliśmy się nierozłączni. Poznaliśmy się w styczniu, ja do niego zadzwoniłam w marcu, we wrześniu wzięliśmy ślub — dodała. 

Paulina i Maciek uchodzili za niezwykle kochające się małżeństwo, dlatego też nikt nie brał pod uwagę tego, że ich uczucie może się kiedyś wypalić. Niestety w 2020 roku okazało się, że nic nie trwa wiecznie.

Paulina Smaszcz i Maciej Kurzajewski — rozwód

W 2020 roku media obiegła zaskakująca wieść — Smaszcz i Kurzajewski biorą rozwód. Długo nie komentowali tego, co wydarzyło się w ich życiu prywatnym, aczkolwiek Paulina napomknęła w książce Bądź Kobietą Petardą! Jak zająć się sobą i żyć świadomie, że dokuczała jej samotność.

Nie walczyłam o alimenty, bo musiałam jak najszybciej zakończyć życie, którego nie chciałam i w którym czułam się deprecjonowana i poniżana.

Z kolei dziennikarz w programie Taki jak ty otwarcie przyznał, że rozwód traktuje jako porażkę, ale nie chciał zdradzić żadnych szczegółów.

Tak się czasami zdarza. Ja o tym nigdy nie mówiłem po rozwodzie. I też nie zamierzam o tym opowiadać, bo to zawsze będzie dla mnie porażka, a nie, jak ktoś powie, zwycięstwo, bo rozpocząłem nową drogę życia. Tak to się poukładało i wszystko. I tyle na ten temat.

Ostatnio Kobieta Petarda została bohaterką filmu dokumentalnego Hejting – Epidemia Nienawiści, w którym wyjaśniła, że w przypadku poważnej choroby, grożącej niepełnosprawnością, nie mogłaby liczyć na jego pomoc i wsparcie.

Ja jej powiedziałam: Mamo, ciesz się, że to był tylko niedowład i że w sumie to jest pięć operacji, do tego problemy neurologiczne. Jestem w pierwszej grupie ryzyka udarowej, do tego weszła onkologia kobieca […]. Mówię: mamo ty się ciesz, że jest tylko tak, bo jak bym wylądowała na wózku, jako warzywo, to on by mnie oddał gdziekolwiek, by się mną nie zajmował.

Choć od ich rozstania minęły blisko 3 lata, Paulina najwidoczniej nie zamierza odpuszczać eks mężowi i co rusz ujawnia nieznane dotąd fakty na jego temat, które stawiają go w złym świetle. Z kolei dziennikarz zbywa to wszystko milczeniem.

Na co choruje Paulina Smaszcz?

Paulina Smaszcz od dłuższego czasu boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W ubiegłym roku poinformowała, że leczy się neurologicznie i onkologicznie. W filmie Hejting – Epidemia Nienawiści wyjaśniła, że to lekarza drugiej specjalizacji trafiła w związku z kobiecymi problemami.

Niestety, jestem w trakcie intensywnego leczenia onkologicznego i neurologicznego. Mam też intensywną rehabilitację, by nie dopuścić do kolejnego niedowładu. Nie mogę już pracować po 12 godzin w jednej pozycji — tłumaczyła.

Podczas rozmowy z Moniką Jaruzelską wyjaśniła, że zmaga się z chorobą od kilku lat, a pierwszym objawem był niedowład nogi. Neurochirurg powiedział wówczas, że ma zaledwie kilka godzin na uratowanie jej życia. Łącznie poddała się pięciu operacjom neurologicznym.

O co Paulina Smaszcz pokłóciła się z Izabelą Janachowską?

Paulina Smaszcz ma na swoim koncie kilka medialnych afer, ale w ubiegłym roku głośno było o jej konflikcie z Izabelą Janachowską. Wszystko zaczęło się w chwili, gdy Kobieta Petarda ujawniła, że Maciej Kurzajewski jest w związku z Katarzyną Cichopek. Krótko po tym przepuściła atak na prowadzącą Taniec z gwiazdami, twierdząc, że związała się z Krzysztofem Jabłońskim dla korzyści finansowych oraz rozbiła jego poprzednie małżeństwo.

Janachowska nie pozostała jej dłużna i odpowiedziała na zarzuty. Przy okazji ujawniła, że Paulina niegdyś zwróciła się do niej z prośbą o pomoc w znalezieniu bogatego mężczyzny z otoczenia Jabłońskiego. W końcu oburzony tą sytuacją Krzysztof poinformował, że ma dość zamieszania wokół jego osoby i zlecił prawnikom, by zajęli się tą sprawą. Ostrzeżenie okazało się bardzo skuteczne, ponieważ temat ucichł.

Paulina Smaszcz informacje:

Paulina Smaszcz wiek: 50 lat. Paulina Smaszcz urodziła się 8 lutego 1973 roku

Paulina Smaszcz wzrost: brak informacji

Paulina Smaszcz waga: brak informacji

Paulina Smaszcz rodzice: Leszek i Zofia Smaszcz. Ojciec Pauliny Smaszcz był trumniarzem, a jej mama pracuje na oddziale okulistycznym w jednym z poznańskich szpitali

Paulina Smaszcz rodzeństwo: brat Piotr — jest starszy od Pauliny Smaszcz o 3 lata

Paulina Smaszcz związki: Maciej Kurzajewski — poznali się w styczniu 1996 roku w Zakopanem, a już 15 września 1996 roku wzięli ślub. W 2020 roku rozwiedli się

Paulina Smaszcz dzieci: Franciszek (ur. 1997), Julian (ur. 2006)

Paulina Smaszcz wykształcenie: studiowała filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ale kontynuowała je już na Uniwersytecie Warszawskim. Dyplom odebrała w 1997 roku. W 2015 podjęła studia doktoranckie na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych na Uniwersytecie SWPS w Warszawie

Paulina Smaszcz kariera:

W liceum pracowała jako hostessa, a później jako szefowa hostess na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Tam dostrzegły ją właścicielki agencji modelek Skandal i właśnie wtedy zaczęła swoją przygodę z modelingiem, która trwała do drugiego roku studiów.

W 1993 roku prowadziła Międzynarodowe Targi Poznańskie i to właśnie tam poznała Małgorzatę Potocką. Aktorka zaproponowała jej prowadzenie Debiutów na 30. Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. Krótko po tym Smaszcz rozpoczęła swoją przygodę z telewizją, wygrywając konkurs prezenterów do oprawy TVP 1.

 • w okresie od 1994 do 1996 roku piastowała funkcję specjalistki ds. reklamy w PZU S.A., po czym podjęła współpracę z Telewizją Polską;
 • 1997-1999 pracowała jako dziennikarka stacji Nasza TV, a następnie podjęła pracę w redakcji Wizja TV i Wizja Sport
 • 2001-2002 piastowała funkcję kierowniczki działań komunikacyjnych w Red Bullu;
 • do 2005 roku odpowiadała za projekty public relations dla sektora VIP w firmie telekomunikacyjnej IDEA
 • 2005-2008 była szefową działu PR w serwisie onet.pl
 • 2007-2008 prowadziła program Mamo, to ja na antenie TVN Style
 • do grudnia 2008 była szefową działu PR i rzeczniczką prasową polskiego oddziału firmy Microsoft
 • 2009-2010 pracowała jako prowadząca Pytanie na śniadanie
 • 2011-2014 obejmowała stanowisko dyrektora działu Advocacy&Business Inovation w firmie Bayer sp. z o.o. Równocześnie w tym czasie była też menadżerką trenerki fitness Sylwii Wiesenberg
 • 2015 – została prowadzącą programów o tematyce zdrowotnej w Wirtualnej Polsce
 • styczeń 2016 – październik 2018 – obejmowała stanowisko dyrektora ds. komunikacji i PR oraz rzecznika prasowego spółki ITI Neovision
 • 2019 – założyła firmę Brand New
 • obecnie prowadzi szkolenia, webinary i wykłady dla firm, instytucji, organizacji oraz osób prywatnych m.in. z zakresu negocjacji biznesowych, personal brandingu, efektywnej komunikacji z pracownikami itp.

Paulina Smaszcz bibliografia:

 • Mama i tata to my (2008)
 • Bądź kobietą petardą (2021)

Paulina Smaszcz filmografia: brak

Paulina Smaszcz teatr: brak

Paulina Smaszcz nagrody: brak

Paulina Smaszcz Instagram: @paulina.smaszcz

Paulina Smaszcz Facebook: @paulinasmaszczofficial

Paulina Smaszcz Twitter: @psmaszcz

Paulina Smaszcz TikTok: @paulinasmaszcz

Paulina Smaszcz YouTube: brak

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Krzysztof Krawczyk Junior, Marian Lichtman - fot. Piętka Mieszko, Podlewski/AKPA

Krzysztof Krawczyk Junior WYPROWADZONY ze ścianki w Opolu! Wszystko przez problemy zdrowotne (FOTO)

Arab, Popek - fot. screenshot Instagram @arab_na_bicie, @popek_oficjalnie

Raper Arab uderza w Popka! Wytknął mu, że nie interesuje się córką. Wtóruje mu była kochanka Monstera. „Prawdziwy mężczyzna żyje z miłości do córki”