w

Doda

Doda - fot. AKPA
Doda - fot. AKPA

Doda to jedna z najpopularniejszych i najbarwniejszych wokalistek w Polsce. Od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem mediów, a o skandalach z jej udziałem głośno jest tygodniami. Zebraliśmy najważniejsze informacje na jej temat. Ile lat ma Doda? Gdzie mieszka? Ile wzrostu ma Doda? Sprawdź.

Doda to jedna z najpopularniejszych wokalistek w Polsce. Od najmłodszych lat interesowała się muzyką i sportem, ale to z pierwszą pasją postanowiła związać swoje życie zawodowe. Na początku występowała na deskach teatru Buffo, ale po dwuletniej przygodzie z aktorstwem musicalowym, dołączyła do grupy Virgin, z którą odnotowała pierwsze, duże sukcesy. Na jej koncie zaczęło przybywać nagród oraz nominacji do prestiżowych plebiscytów, dzięki czemu nie musiała martwić się o swoją przyszłość, nawet gdy zespół zakończył działalność.

Obecnie święci triumfy i występuje podczas największych wydarzeń muzycznych w Polsce. Choć nie raz swoimi wypowiedziami wywoływała ogromne oburzenie, w końcu doszła do etapu, w którym jest jedną z niewielu gwiazd, mających to szczęście, że mogą występować na antenie każdej stacji telewizyjnej w Polsce.

Ojciec Dody — kim jest?

Paweł Rabczewski to znany polski sztangista, który ma na swoim koncie medale mistrzostw świata i Europy. Od najmłodszych lat interesował się sportem, a już zwłaszcza kulturystyką. Trenerzy od razu to zauważyli i skierowali go do klubu ciężarowego LZS w Ciechanowie. Pod opieką Zdzisława Piotrowskiego zajął się tym sportem profesjonalnie i zaczął odnosić pierwsze sukcesy na arenie międzynarodowej. W 1977 roku wziął udział w mistrzostwach Europy w Stuttgardzie i wrócił do domu z brązowym medalem w wadze lekkociężkiej. Kilka miesięcy później na mistrzostwach świata w tym samym mieście zajął 3. miejsce. Wynik powtórzył na mistrzostwach świata Gettysburgu. Ostatni raz na podium stanął w 1979 roku podczas mistrzostw Europy w Warnie. Pojechał też reprezentować Polskę na igrzyskach olimpijskich w Moskwie (1980). Rywalizację ukończył na 6. miejscu. Może pochwalić się również siedmioma tytułami mistrza Polski. Obecnie Rabczewski prowadzi Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych Herkules w Ciechanowie.

Mężczyzna w 2023 roku zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi — Doda przekazała, że przeszedł udar, ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Dorota Rabczewska — lekkoatletyka

Paweł Rabczewski zaszczepił w Dodzie pasję do sportu. W 1997 roku zaczęła trenować lekkoatletykę i odnosić pierwsze sportowe sukcesy. Wzięła udział w Mistrzostwach Polskich Juniorów w lekkiej atletyce i w biegu na 100 metrów wywalczyła brązowy medal. Później wystartowała jeszcze w wojewódzkich mistrzostwach szkolnych w biegu na 100 i 60 metrów oraz skoku w dal i pchnięciu kulą.

Ostatecznie jej przygoda z tą dyscypliną nie trwała długo, ponieważ postanowiła skupić się na muzyce.

Doda i Radosław Majdan

Mimo że Doda ma na swoim koncie kilka medialnych związków, to najgłośniej było o jej relacji z Radosławem Majdanem. Bramkarz po raz pierwszy usłyszał o niej w programie Bar. Kontrowersyjna uczestniczka i z niewyparzonym językiem od razu wpadła mu w oko, dlatego też obiecał sobie, że zdobędzie jej numer. Ich uczucie rozkwitło już po pierwszym spotkaniu.

Zakochani nie robili tajemnicy z tego, że są razem. Wystąpili razem w teledysku Dżaga, w którym nie szczędzili sobie czułości, a nawet wskoczyli razem do wanny. Później chętnie opowiadali o tym, jak im się układa, dzięki czemu stale byli na językach, a ich popularność rosła w zastraszającym tempie.

https://www.youtube.com/watch?v=_7TtBGE9MiE

Choć stwarzali wrażenie szaleńczo w sobie zakochanych i byli niemalże nierozłączni, czar szybko prysnął, o czym Doda opowiedziała w wywiadzie dla Plejady.

Wszystko mnie wtedy zauroczyło, wszystko, co nie zauroczyłoby mnie teraz. No, i ta różnica wieku, wydawało mi się, że będzie ode mnie mądrzejszy i tak było. Przez rok. Później wszystko się zmieniło. Sinusoida poszła, niestety, w zupełnie inną stronę.

W 2005 roku cała Polska żyła ślubem wokalistki i piłkarza. Wiadomo jedynie, że ceremonia odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego, bo choć dotychczas chętnie opowiadali prasie o swoim życiu prywatnym, to w tej kwestii nabrali wody w usta. Później, na dowód łączącego ich uczucia, artystka wytatuowała sobie imię męża oraz wyznanie miłości… w języku hebrajskim. Z kolei on ozdobił ciało podobizną ukochanej.

Doda nie boi się mówić głośno o tym, że nie chce mieć dzieci i nawet za nimi nie przepada. W trakcie małżeństwa z Majdanem miała na ten temat inne zdanie. Wtedy chętnie zdradzała pikantne szczegóły z ich sypialni, a Radek głośno mówił o powiększeniu rodziny. Wstępnie mieli nawet wybrane imię.

Jeśli urodzi się dziewczynka, imię wybierze Dorota. Tak się umówiliśmy. A jeśli będziemy mieli syna, nazwiemy go Mauro. To na pamiątkę mojej przyjaźni z Argentyńczykiem, Mauro Cantoro, z którym grałem w Wiśle Kraków. Drugiemu synowi chciałbym dać na imię Tristan — bramkarz powiedział Faktowi.

Prawdą jest, że medialna para zbiła na związku ogromny majątek. Regularnie pojawiali się na imprezach branżowych, pozowali do zdjęć, a nawet mieli własny portal, na którym publikowali więcej treści swój temat.

Bańka mydlana prysnęła w 2007 roku. To właśnie wtedy zaczęło przybywać plotek, że Majdan zaczął interesować się innymi kobietami. Piosenkarka podjęła stanowcze kroki i zamontowała w jego aucie podsłuch. Nie musiała długo czekać na potwierdzenie. Choć próbowali wszystko odbudować, ostatecznie wzięli głośny rozwód, a Doda wyrzuciła rzeczy Radka przez okno.

To było wielkie uczucie, ale toksyczne – i w pewnym momencie się wypaliło. Przestałam kochać Radka. Mimo to jeszcze przez rok po rozwodzie spotykaliśmy się ze sobą — wyznała Party.

Później jeszcze przez długi czas obrzucali się wzajemnymi oskarżeniami i nawet ostatnio sportowiec wyznał, że była żona ma na jego punkcie obsesję.

Doda informacje

Doda imię (imiona) i nazwisko: Dorota Aqualiteja Rabczewska

Doda wiek: 39 lat, Doda urodziła się 15 lutego 1984 roku

Doda wzrost: 169 cm

Doda waga: ok. 52-53 kg

Doda rodzice: Paweł Rabczewski (sportowiec), Wanda Rabczewska (urzędniczka państwowa)

Doda rodzeństwo: przyrodni bracia: Rafał (owoc nieślubnego związku jej matki) i Grzegorz (syn jej ojca) oraz przyrodnia siostra Paulina (córka Pawła Rabczewskiego)

Doda związki: Radosław Majdan (2003- 10.01.2008 – orzeczenie rozwodu), Adam Nergal Darski (maj 2009- 03.2011), Błażej Szychowski (2011-2012), Emil Haidar (2014-2015), Emil Stępień (2017-15.11.2021 – orzeczenie rozwodu), Dariusz Pachut (11.2022-obecnie)

Doda dzieci: brak

Doda wykształcenie: średnie. Doda studiowała psychologię kliniczną, ale przerwała studia

Doda kariera: Doda od najmłodszych lat interesowała się muzyką. W 1991 roku podjęła naukę w Społecznej Szkole Podstawowej w Ciechanowie i równocześnie w szkole muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Swój sceniczny debiut zaliczyła podczas rozpoczęcia roku szkolnego. Wykonała wówczas utwór Jestem sobie ogrodniczka. 9 maja 1992 roku zaśpiewała podczas Mini Listy Przebojów w Wojewódzkim Domu Kultury w Ciechanowie. W styczniu 1994 wraz z zespołem Funny wystąpiła na Gali Ciechanowskiej, a dwa miesiące później zajęła 1. miejsce w Konkursie Piosenki Dziecięcej w Ciechanowie. Na szklanym ekranie debiutowała w czerwcu 1996 w programie Powitanie Lata w Gdańsku na antenie Polsatu.

W 1997 zaczęła uczęszczać do Studium Wokalnego Elżbiety Zapendowskiej w Warszawie. Już pod koniec stycznia 1998 roku przyjęto ją do teatru Buffo. Występowała w spektaklach Metro oraz Przeżyj to sam, lecz przy pierwszej nadarzającej się okazji zrezygnowała ze współpracy. Po latach bardzo negatywnie wspominała tamten okres.

Nie szanował kompletnie pracowników. Ubliżał im. Wszyscy byli znerwicowani. Gdy miałam 17 lat, trafiła się okazja, by stamtąd odejść, natychmiast z tego skorzystałam. Zrobiłam to z ogromną przyjemnością — mówiła w jednym z wywiadów.

W 2000 roku została wokalistką zespołu Virgin. We wrześniu 2002 na rynku ukazał się debiutancki album grupy pt. Virgin. Krążek pokrył się złotem. W ramach promocji krążka artystka zgodziła się wziąć udział w programie Bar. W maju 2004 nagrali kolejną płytę — Bimbo zajęło pierwsze miejsce na liście najchętniej kupowanych albumów w Polsce i pokryło się platyną. W tym czasie Dodę można było też zobaczyć w kolejnej edycji reality-show — Bar IV: Złoto dla zuchwałych.

W październiku 2005 na rynku muzycznym pojawił się trzeci krążek Virgin — Ficca. Doczekał się on reedycji, a flagowym utworem okazała się Szansa, dzięki której płyta przez sześć tygodni znajdowała się na szczycie listy sprzedaży w Polsce i pokryła się potrójnie platyną.

Pod koniec grudnia 2006 media obiegła wieść o rozpadzie zespołu. To stało się dla Dody impulsem do postawienia na karierę solową. Jej pierwsza płyta, Diamond Bitch, odniosła niebywały sukces — uplasowała się na 66. miejscu listy najlepiej sprzedających się płyt w Europie wg. magazynu Billboard.

W kolejnych latach szumnie podbijała estradę, w międzyczasie wdając się w kilka głośnych skandali. Przełom w jej karierze nastąpił w lutym 2020 roku, gdy ogłosiła przerwę w karierze, ponieważ chciała zająć się produkowaniem filmów. Dziewczyny z Dubaju stały się dla niej przepustką do świata kinematografii, ale i źródłem wielu problemów, w które wpędził ją ówczesny mąż, Emil Stępień.

Mimo trudnych chwil postanowiła wrócić do śpiewania. W grudniu 2021 nagrała utwór Fake Love, który zapowiadał jej najnowszy album solowy. W ubiegłym roku rynek muzyczny zawojowała pływa Aquaria, która poniekąd otworzyła nowy rozdział w jej karierze zawodowej.

Po ponad dwóćh dekadach działalności artystycznej, Doda uważana jest za ikonę muzyki z pogranicza popu i rocka. Jej piosenki spotykają się z ciepłym odbiorem słuchaczy, którzy wspierają ją w dążeniu do spełniania kolejnych marzeń, a jednym z nich było własne reality-show.

Artystka doczekała się programu Doda. 12 kroków do miłości, w którym otwarcie opowiedziała o trudnej przeszłości i na oczach całej Polski szukała idealnego kandydata na męża. Ostatecznie znalazła go poza kamerami. Jesienią 2023 roku zabierze fanów za kulisy największych wydarzeń muzycznych oraz pokaże, jak wygląda jej codzienność.

Doda dyskografia:

 • Diamond Bitch (2007)
 • 7 pokus głównych (2011)
 • Dorota (2019)
 • Aquaria (2022)

Doda filmografia:

 • Asterix i wikingowie (2006, jako Abba)
 • Serce na dłoni (2008, jako piosenkarka)
 • 120 przygód Koziołka Matołka (2013, jako królewna w słuchowisku)
 • Daleko od noszy. Reanimacja (2017, jako Aniela)
 • Pitbull. Ostatni pies (2018, jako Mira Wierzbicka)
 • Dziewczyny z Dubaju (2021, jako prostytutka Róża)
 • Niech to usłyszą (2022, jako ona sama)

Doda programy telewizyjne:

 • Bar (2002, 2004)
 • Shibuya (2006) – jurorka
 • Jazda z Dodą (2007)
 • Gwiazdy tańczą na lodzie (2007-2008) – jurorka
 • Tylko nas dwoje (2010) – jurorka
 • Doda. 12 kroków do miłości (2022)
 • Doda. Dream Show (2023)

Doda teatr:

 • Metro (1998-2000) – Studio Buffo
 • Przeżyj to sam (1998-2000) – Studio Buffo
 • C-AKTIV. Wiersze señora Witkacego (2007)
 • Słownik Ptaszków Polskich (2016-2018) – Teatr Imka

Doda nagrody:

 • Słowik Publiczności (Znak pokoju, 2005) – Sopot Festival 2005
 • Pozytywnie zakręcona (2005) – Świry
 • Konkurs Premier (Szansa, 2006) – 43. KFPP w Opolu
 • Płyta Pop (Ficca, 2006) – Superjedynki
 • Zespół roku – (Eska Music Awards, 2006)
 • Teledysk roku (Szansa, 2006) – Plebiscyt MTV Polska
 • Ulubiony polski wykonawca (2006) – Jetix Kids Awards
 • Artystka roku (2006) – Eska Music Awards
 • Wokalistka roku 2005 (2006) – Mikrofony Popcornu
 • Artysta estrady (2006) – Świry
 • Świr nad świrami (2006) – Świry
 • Telekamera w kategorii muzyka (2006) – Telekamery
 • Ulubiona postać publiczna (2006) – Jetix Kids Awards
 • Świr muzyczny (2007) – Świr
 • Artystka roku (2007) – Viva Comet Awards
 • Image roku (2007) – Viva Comet Awards
 • Teledysk roku (Katharsis, 2007) – Viva Comet Awards
 • Wokalistka roku 2006 (2007) – nagroda dwutygodnika Bravoora
 • Najlepszy polski wykonawca (2007, 2009) – Europejskie Nagrody Muzyczne MTV
 • Medialna osobowość (2007) – Złote Dzioby
 • Teledysk roku (Katharsis, 2007) – Złote Dzioby
 • Wokalistka roku (2008) – Złote Dzioby
 • Teledysk roku (Nie daj się, 2008) – Złote Dzioby
 • Świr muzyczny (2008) – Świr
 • Superświr (2008) – Świr
 • Artysta roku (2008) – Superjedynki
 • Artystka roku (2008) – Viva Comet Awards
 • Charts Award (Nie daj się, 2008) – Viva Comet Awards
 • Image roku (2008) – Viva Comet Awards
 • Teledysk roku (Nie daj się, 2008) – Viva Comet Awards
 • Bohater Party (2008) – Plebiscyt Party i Party.pl
 • Nagroda fotoreporterów i dziennikarzy (2008) – Krajowy Festiwal Pose
 • Polski hit lata (Nie daj się, 2008) – Sopot Hit Festiwal
 • Wokalistka roku 2008 (2009) – Mikrofony Popcornu
 • Wydarzenie roku (2009) – Świr
 • Przebój 10-lecia (Szansa, 2010) – VIVA Comet 2010
 • Video roku za Rany (2010) – Eska Music Awards
 • Para roku (z Nergalem, 2010) – Plebiscyt Party i Party.pl
 • Nagroda fotoreporterów i dziennikarzy (2010) – Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu
 • Nagroda dziennikarzy 2009 (2010) – Plotki Roku
 • Artysta 10-lecia (2010) – Viva Comet Awards
 • Nagroda specjalna (2010) – Róże Gali
 • Najlepiej ubrane Elle w kategorii Seksbomba (2010)
 • Teledysk roku (Rany, 2010) – Viva Comet Awards
 • Artystka roku (2011) – Viva Comet Awards
 • Wydarzenie roku 2010 (2011) – Plotki Roku
 • Gwiazda roku 2010 (2011) – Plotki Roku
 • Osobowość roku 2010 (2011) – Mikrofony Popcornu
 • Wokalistka roku 2010 (2011) – nagroda dwutygodnika Bravoora
 • Lider Roku 2010 w Ochronie Zdrowia – działalność charytatywna (2011) – Sukces Roku w Ochronie Zdrowia — Liderzy Medycyny
 • Zaangażowanie w program społeczny (2011) – Gwiazdy Dobroczynności
 • Oskary Fashion w kategorii muzyka (2011)
 • Dziesięć najznakomitszych gwiazd Plejady (Plejada Top Ten, 2011)
 • Kobieta Roku Glamour (2011)
 • Ulubiony kanał YouTube artysty muzycznego (2011) MyYouTube Polka
 • Teledysk roku (XXX, 2012) – Viva Comet Awards
 • Działalność na rzecz podopiecznych Fundacji Spełnionych Marzeń (2013) – Statuetka Aladyn
 • Medal Za zasługi dla Ciechanowa (2015)
 • Nagroda specjalna w Plebiscycie 25 lat Super Expressu (2016)
 • Platynowa Telekamera (2016) – Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu
 • Gwiazda roku party.pl (2016) – Plebiscyt Party i Party.pl
 • SuperGwiazda Plejady (2017) – Gwiazdy Plejady
 • Gwiazda 10-lecia (2017) – Plebiscyt Party i Party.pl
 • Metamorfoza roku (2018) – Gwiazdy Plejady
 • Nagroda specjalna #Hejt Stop (2019) – Plebiscyt Party i Party.pl
 • Osobowość roku (Artyści przeciw nienawiści, 2019) – Gwiazdy Plejady
 • Działaczka społeczna (2019) – ShEO Awards
 • Orły Wprost w kategorii Osobowość (2019)
 • Gwiazda roku magazynu Party (2020) – Plebiscyt Party i Party.pl
 • Gwiazda roku Party.pl (2021) – Plebiscyt Party i Party.pl
 • Przebój lata (Don’t Wanna Hide, 2021) – Przebój lata RMF FM i Polsatu
 • Najbardziej frekwencyjny polski film 2021 (Dziewczyny z Dubaju, 2021) – Platynowy Bilet
 • Nagroda Interia.pl dla ulubionego wykonawcy koncertu Najlepsi z Najlepszych (2021) – Polsat SuperHit Festiwal
 • Gwiazda 15-lecia magazynu Party (2022) – Plebiscyt Party i Party.pl
 • Nagroda specjalna telewizji Polsat Kryształowe Serce (2022) – Polsat SuperHit Festiwal
 • Medal Sukcesu Collegium Humanum za wybitną twórczość artystyczną i kulturalną (2022)
 • Bursztynowe Lwy (Dziewczyny z Dubaju) – Festiwal Polskich Filmów Fabularnych (2022)
 • Nagroda specjalna za całokształt twórczości (2023) – Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Doda Instagram: @dodaqueen

Doda Facebook: @officialdoda

Doda Twitter: brak

Doda TikTok: @doda

Doda YouTube: @Doda_Official

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Viki Gabor, Hailey Bieber - fot. Instagram @vikigaborofficial, @haileybieber

Viki Gabor ostro skrytykowała Hailey Bieber! Uderzyła w jej urodę. „Nienawidzę Hailey, serio”

Maciej Kurzajewski - fot. Kurnikowski/AKPA

Maciej Kurzajewski