w

Harry i Meghan odpowiadają na krytykę po premierze dokumentu. W oficjalnym oświadczeniu wyjawili prawdziwy powód odejścia z rodziny królewskiej

Harry, Meghan Markle - fot. screenshot YouTube @Netflix
Harry, Meghan Markle - fot. screenshot YouTube @Netflix

Od premiery dokumentu przedstawiającego kulisy życia Harry’ego i Meghan minęło kilka dni. Para została ostro skrytykowana, a eksperci wytknęli im kłamstwo. Sussexowie wydali specjalne oświadczenie, w którym zdradzili prawdziwy powód odejścia z rodziny królewskiej.

Za kilka miesięcy miną dokładnie trzy lata odkąd Harry i Meghan Markle opuścili szeregi rodziny królewskiej. Od tamtego momentu kilkukrotnie wywołali w mediach niemałe zamieszanie, ponieważ zaczęli ujawniać wstydliwe sekrety royalsów. Podczas wywiadu z Oprah Winfrey wspomnieli m.in., że była aktorka mierzyła się z rasistowskimi komentarzami, a nawet miała myśli samobójcze. Jedyną osobą, której się nie oberwało, była królowa Elżbieta II.

Na początku grudnia na platformie Netflix premierę miał serial dokumentalny, w którym para opowiada o swoim życiu prywatnym i powodach dokonania Megxitu. Markle już w pierwszym odcinku wytknęła krewnym męża zbytni formalizm, a Harry wyznał, że rodzina zabroniła im reagować na rasistowskie artykuły publikowane przez brytyjskie media.

Zalecenie pałacu brzmiało: „Nic nie mówcie, bez komentarza”. Musicie wiedzieć, że wielu członków rodziny się martwiło, bo przeżyli to samo, co ona. To było jak rytuał przejścia. Niektórzy mówili: „Moja żona przeżyła to samo, czemu twoja dziewczyna miałaby być traktowana inaczej, wyjątkowo? Dlaczego miałaby być chroniona?”. Powiedziałem: „Różnicą jest element rasowy”.

Brytyjczycy oraz fani rodziny królewskiej są bardzo poruszeni tym, co usłyszeli. Prasa natomiast zastanawia się, jaką karę poniosą za takie zachowanie. W końcu Sussexowie przerwali milczenie i wydali specjalne oświadczenie.

Dlaczego Harry i Meghan opuścili rodzinę królewską?

Brytyjskie media już od dłuższego czasu sugerowały wprost, że wyznania Meghan i Harry’ego mogą zaszkodzić nie tylko królowi i jego bliskim, ale i im samym. Po obejrzeniu produkcji prasa punktuje każde ich kłamstwo, a ostatnio informator Hello! przekazał, że nikt nie poprosił rodziny królewskiej o komentarz, mimo że taka informacja znalazła się już na początku materiału.

Książęca para postanowiła odpowiedzieć na krytyczne uwagi pod ich adresem i wydała specjalne oświadczenie. Na łamach The New York Times. Za pośrednictwem rzeczniczki, Ashley Hampton, wyjawili oficjalny powód opuszczenia rodziny królewskiej. Wbrew temu, co sądzono wcześniej, nie miało to związku z pragnieniem zachowania większej prywatności.

Ich oświadczenie, w którym ogłaszają decyzję o wycofaniu się z pełnienia obowiązków królewskich, nie zawiera żadnej wzmianki o prywatności, a wyraża chęć kontynuowania swoich publicznych obowiązków. Każda inna sugestia, potwierdza tylko sedno tej serii — wyjaśniła rzeczniczka.

Magazyn Elle przypomniał jednak, że Harry podczas jednego z publicznych przemówień dla organizacji Sentabale powiedział, że chce wycofać się z pełnienia obowiązków na rzecz „spokojniejszego życia. Hampton wyjaśniła, że prywatność nigdy nie była powodem podjęcia ich decyzji, a słowo „spokojny”, nie jest synonimem prywatności.

Harry i Meghan zdecydowali podzielić się swoją historią na swoich warunkach, a mimo to tabloidy stworzyły całkowicie nieprawdziwą narrację, która przenika prasę i opinię publiczną. Fakty są tuż przed nimi — dodała.

Myślicie, że Haryy i Meghan jednak faktycznie mogą mijać się z prawdą?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Nick Carter z „Backstreet Boys” oskarżony o brutalny gwałt na nastolatce z autyzmem. Muzyk wydał oświadczenie

Grant Wahl - fot. screenshot YouTube @5news

Grant Wahl nie żyje. 48-letni dziennikarz zmarł nagle podczas relacjonowania meczu w Katarze