w

SuperSuper DramatDramat

Królowa Elżbieta II raz na zawsze ODCIĘŁA SIĘ od Harry’ego i Meghan! Ich reakcja wprawia w osłupienie

królowa Elżbieta II, Meghan Markle, książę Harry, fot. Instagram, screenshot YouTube
królowa Elżbieta II, Meghan Markle, książę Harry, fot. Instagram, screenshot YouTube

Lada chwila odbędzie się impreza Trooping the Colour organizowana co roku przez królową Elżbietę II. W oficjalnym oświadczeniu ogłosiła, że u jej boku zabraknie Harry’ego i Meghan. Jak zareagowali na tą informację?

Królowa Elżbieta II świętuje w tym roku 70-lecie panowania. Z tej okazji już od stycznia Pałac Buckingham przypomina najważniejsze wydarzenia z tego okresu. Monarchini objęła tę funkcję 6 lutego 1952 roku, a oficjalna koronacja odbyła się 2 czerwca 1953 roku. Obecnie jest najdłużej panującą głową państwa na świecie i na razie nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. Mimo iż w ostatnim czasie pokonała koronawirusa, a stan jej zdrowia znacznie się pogorszył, nie planuje oddać tronu swojemu synowi, księciu Karolowi.

Co roku z okazji urodzin królowej w czerwcu obchodzone jest święto o nazwie Trooping the Colour. Zwyczajem jest, że tego dnia odbywa się spektakularna parada wojskowa, której z balkonu przygląda się cała rodzina królewska. Na chwilę przed organizacją wydarzenia monarchini wydała oświadczenie, w którym poinformowała o istotnych zmianach.

Królowa Elżbieta II nie wpuści Harry’ego i Meghan na balkon podczas Trooping the Colour

Książę Harry i Meghan Markle w marcu 2020 roku zrezygnowali z pełnienia funkcji w rodzinie królewskiej. Krótko po tym spakowali walizki i przeprowadzili się do Stanów Zjednoczonych. Przez ostatnie dwa lata unikali kontaktu z monarchinią. Młodszy syn księcia Karola odwiedził ojczyznę przy okazji pogrzebu księcia Filipa oraz odsłonięcia pomnika upamiętniającego księżną Dianę. Ostatnio odwiedził babkę wraz z żoną w drodze na organizowane przez niego igrzyska.

Królowa potrafi być bardzo surowa. Wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że Harry i Meghan oraz jej syn, książę Andrzej, nie mają prawa wstępu na balkon Pałacu Buckingham, skąd z resztą członków rodziny królewskiej będzie przyglądała się paradzie wojskowej.

Królowa podjęła kluczową decyzję, zakazując Harry’emu, Meghan i Andrzejowi wstępu na balkon Pałacu Buckingham podczas Trooping the Colour. Jej Wysokość zdecydowała „po dokładnym rozważeniu”, że na balkonie będą pojawiać się tylko członkowie rodziny królewskiej, którzy wykonują oficjalne obowiązki publiczne. Rozumie się, że Harry, Meghan i ich dzieci będą uczestniczyć w innych wydarzeniach jubileuszowych — przekazało Daily Mail.

Nieoczekiwanie kilka minut później Sussexowie udostępnili komunikat, w którym poinformowali, że wraz z dziećmi, synem Archiem i córką Lilibet wybierają się do Wielkiej Brytanii, by wraz z królową świętować jej jubileusz.

Książę Harry i Meghan, książę i księżna Sussex są podekscytowani i zaszczyceni, mogąc uczestniczyć ze swoimi dziećmi w obchodach platynowego jubileuszu królowej — zakomunikował rzecznik pary.

Małżonkowie mimo komunikatu, nie zamierzają odpuszczać i chcą uczestniczyć również w innych uroczystościach.

Królowa zdecydowała, że ​​tegoroczny tradycyjny występ na balkonie Trooping the Color w czwartek 2 czerwca będzie ograniczony do Jej Królewskiej Mości i tych członków rodziny królewskiej, którzy obecnie pełnią oficjalne obowiązki publiczne w imieniu królowej — wyjaśnił rzecznik pałacu.

Tom Bower, który jest królewskim biografem w rozmowie z MailOnline wyjaśnił, że Elżbieta II postąpiła słusznie, ponieważ Harry i Meghan są bardzo egoistyczni i są gotowi zrobić wszystko, by znaleźć się na pierwszym planie. Mimo że nie wejdą na balkon, trzeba będzie mieć na nich oko.

Harry i Meghan zostali zmuszeni do zaakceptowania niższej roli i usadowienia ze wszystkimi innymi VIP-ami – ale wyraźnie desperacko nie chcą być wykluczeni. Jeśli Pałac nie zachowa szczególnej ostrożności, Sussexowie będą doić uroczystości dla własnej korzyści. Miejmy nadzieję, że będą mocno trzymani w ryzach, aby ich egoistyczne interesy nie zdominowały obchodów budzącej podziw służby królowej dla Wielkiej Brytanii.

Uważacie, że królowa postąpiła właściwie?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Oliwia

Joe Biden drwi z Rosji. Przygotował Putinowi niespodziankę na 9 maja

Rosjanie chcą świętować 9 maja w Warszawie. Jest reakcja Trzaskowskiego