w

Dramat w Legnicy. Dzik zaatakował dziecko, 6-latek walczy o życie w szpitalu. Władze miasta proszą o pomoc

fot. zdjęcie ilustracyjne (Andymos, CC BY 3.0)

W Legnicy doszło do ataku dzika na 6-letnie dziecko. W pobliżu ogródków działkowych agresywne zwierzę poważnie zraniło chłopca, który został przetransportowany do szpitala w ciężkim stanie.

W piątek 2 września przy ulicy Poznańskiej w Legnicy rozegrały się wstrząsające sceny. Jak przekazała „Gazeta Wrocławska”, około godziny 18 dzik zaatakował chłopca znajdującego się na terenie ogródków działkowych. Dziecko odniosło poważne obrażenia.

6-latek jest w ciężkim stanie

Jak informuje legnicka policja, chłopiec wraz ze swoją mamą przebywał na terenie działek ze względu na odwiedziny u znajomych.

„Chłopiec przebywał na terenie ogródków działkowych ze swoją mamą, u znajomych. Kobieta nie widziała momentu ataku, bo 6-latek oddalił się na chwilę” – powiedziała mł. asp. Annę Tersę, z zespołu prasowego KMP w Legnicy, cytowana przez „Gazetę Wrocławską”.

6-latek został przetransportowany śmigłowcem do szpitala na ul. Borowskiej we Wrocławiu. Jak dowiedziała się „Gazeta Wrocławska”, chłopiec przeszedł operacje, ale jego stan nadal jest ciężki.

„Ostrzegamy mieszkańców”

Na zarządzanym przez władze miasta profilu na Facebooku ogłoszono, że na ten moment nie udało się odnaleźć dzika odpowiedzialnego za atak. Obecnie trwają poszukiwania zwierzęcia, w które włączyli się między innymi straż miejska, koło łowieckie oraz Powiatowy Lekarz Weterynaryjne. Działania są koordynowane przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

O pomoc w poszukiwaniach zostali także poproszeni mieszkańcy Legnicy. Informację o lokalizacji dzika można przekazać poprzez numery alarmowe.

„Ostrzegamy mieszkańców oraz prosimy o informację, jeśli ktokolwiek zlokalizuje dzika w naszym mieście. Należy wówczas dzwonić pod numer 112, 997, 986” – zaapelowano.

Źródło: Gazeta Wrocławska ; Policja w Legnicy

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Maciej Musiałowski, Małgorzata Rozenek - fot. Instagram @m_rozenek, AKPA/Piętka Mieszko

Małgorzata Rozenek nie wytrzymała i przed kamerami zbeształa aktora! Maciej Musiałowski aż zaniemówił z wrażenia

Krzysztof Rutkowski, Maja Plich - fot. Instagram @detektywkrzysztofrutkowski

Krzysztof Rutkowski podarował żonie luksusową torebkę „na Chihuahua”. Internauci nie kryją oburzenia, a on grzmi: „Je**ać biedę”