w

Władimir Putin „odwiedził” cerkiew. Internauci zauważyli ciekawe szczegóły podważające nagranie [VIDEO]

fot. Twitter

Rosyjskie media państwowe pokazały dzisiaj wizytę Władimira Putina w cerkwi z okazji prawosławnych Świat Wielkanocnych. W mediach społecznościowych pojawiły się jednak oskarżenia, że Putina nagrano w pustej świątyni, a następnie wklejono do transmisji z ceremonii. Internauci zwrócili uwagę na kilka szczegółów.

Władimir Putin z okazji Świąt Wielkanocnych w oficjalnej wiadomości opublikowanej na stronie internetowej Kremla złożył życzenia prawosławnym wiernym i zaznaczył, że święta te mają wielkie znaczenie. Prezydent Rosji wspomniał o triumfie życia, dobra i sprawiedliwości nad śmiercią i złem.

Putin odwiedził też katedrę Chrystusa Zbawiciela w Moskwie wraz z merem Moskwy Siergiejem Sobianinem — a przynajmniej tak przekonują rosyjskie media związane z Kremlem. Prezydent miał wraz z wiernymi zabrać udział w specjalnej mszy wielkanocnej odprawianej przez patriarchę prawosławnego Cyryla.

Na opublikowanym przez rosyjskie media nagraniu widać jak Putin modli się i trzyma świecę.

Nagranie zostało spreparowane?

W mediach społecznościowych pojawiły się oskarżenia, jakoby Putin wcale nie uczestniczył w mszy razem z resztą wiernych. W sieci pojawiły się nagrania, które pokazują, jak prezydent Rosji rzeczywiście modli się w katedrze Chrystusa Zbawiciela, ale… świątynia prócz ochroniarzy stoi pusta.

Dowody mogą wskazywać na to, że prezydent Rosji został dopiero później wklejony do wyemitowanego w mediach materiału.

Internauci spostrzegli też, że w opublikowanej transmisji ani przez moment nie widać Putina podczas mszy, choć przynajmniej raz sylwetka prezydenta powinna pojawić się w tle za patriarchą.

W sieci pojawił się też zdjęcia porównujące tegoroczną transmisję wielkanocną z tą, która wyemitowana została rok temu. Okazuje się, że Putin oraz mer Moskwy ubrani są niemal dokładnie tak samo, a na ręce Putina widnieje ten sam zegarek.

Źródło: Stopfake.org ; Twitter : Onet

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Kasia Sokołowska w wiosennej stylizacji ukryła ciążowy brzuszek. W „DDTVN” opowiedziała o przygotowaniach do roli mamy

Amerykanie wstrzymali sankcje wobec partnerki Putina? „WSJ” podaje powód tego posunięcia