w

DramatDramat HahaHaha SuperSuper

Władimir Putin grozi Ukrainie utratą państwowości, jeśli „Ukraina nieprzestanie się tak zachowywać”

fot. YouTube

Wojna na Ukrainie trwa, a Rosja nic nie robi sobie z próśb Ukrainy o zawieszenie broni i rozejm. Rosyjski prezydent Władimir Putin ostrzegł Ukrainę przed oporem, i wypowiedział się na temat nałożonych przez zachód sankcji.

Władimir Putin w czwartek 24 lutego zadecydował o „specjalnej operacji” mającej na celu „demilitaryzację Ukrainy” i pozbycie się „reżimu w Kijowie”. Rosyjskie wojska ruszyły do ataku, a Putin zapowiada, że „osiągnie cel”.

Putin grozi Ukrainie

Rosyjska telewizja „Rossiya 24″ wyemitowała w sobotę przemówienie Władimira Putina, siedzącego w otoczeniu stewardess z rosyjskich linii lotniczych. Prezydent Rosji ostrzegł w sobotę, że Ukraina może utracić swoją państwowość, jeśli jej przywódcy będą nadal opierać się „operacji specjalnej” przeprowadzanej na terenie kraju.

Obecni rządzący w Kijowie muszą zrozumieć, że jeśli będą nadal zachowywać się w taki sposób, ryzykują przyszłością ukraińskiej państwowości” – powiedział Putin i kontynuował. – „Jeśli tak się stanie, to oni będą za to odpowiedzialni”.

Sankcje

Podczas swojej wypowiedzi Putin opisał też nałożone na Rosję przez zachód brutalne sankcje jako „podobne do wypowiedzenia wojny”, ale jednocześnie stwierdził, że Rosja jest gotowa przetrwać wszelkie sankcje nałożone na kraj.

Rosyjski prezydent wyraził też nadzieję, że Ukraińcy przystaną na jego warunki, które przedstawiła rosyjska delegacja podczas ostatnich rozmów negocjacyjnych.

Nasze propozycje są na stole z grupą negocjatorów z Kijowa” powiedział. „Mam nadzieję, że zareagują na nie pozytywnie”.

Przypominamy, że strona rosyjska domaga się między innymi: demilitaryzacji kraju, by Ukraina miała w przyszłości status neutralny, a także by uznała “republiki ludowe” w Donbasie w granicach ukraińskich obwodów donieckiego i ługańskiego na wschodniej Ukrainie

Putin jest pewny wygranej

Władimir Putin wyraził też pełne zaufanie, że jego wojsko będzie w stanie pomyślnie wykonać swoje zadanie.

Nasza armia rozwiąże wszystkie zadania – nie wątpię w to ani przez chwilę. Potwierdzają to postępy operacji. Wszystko idzie zgodnie z planem, zgodnie z planem Sztabu Generalnego” – powiedział.

Źródło: Rossiya 24 ; pravda.com.ua

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze są zamknięte.

Jeden komentarz

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Mikołaj z „Top Model” wyruszył na wschód. „Będę niósł pomoc Ukrainie i jej mieszkańcom.”

Radosław Sikorski ujarzmia rosyjskiego dyplomatę. Ostra wymiana zdań. „Ten facet twierdzi, że był dyplomatą”