w

Władimir Putin przemówił podczas obchodów Dnia Zwycięstwa. Kuriozalne słowa: „To była jedyna słuszna decyzja”

fot. Putin na obchodach 9 maja (YouTube screenshot)

Władimir Putin przemówił na placu Czerwonym w Moskwie podczas dzisiejszych obchodów Dnia Zwycięstwa. W wypowiedzi Putina nie padło słowo „Ukraina”, ale prezydent Rosji nawiązał do obecnych wydarzeń i wysunął absurdalne tezy.

W poniedziałek kilka minut po godz. 9:00 w Moskwie rozpoczęła się parada z okazji zwycięstwa nad nazistami podczas II wojny światowej. W obchodach brał udział prezydent Rosji Władimir Putin, a także inne ważne rosyjskie osobistości.

Propagandowe przemówienie Putina

Putin swoje przemówienie rozpoczął od podziękowania żołnierzom walczącym w ramach „operacji specjalnej” na Ukrainie. Władimir Putin stwierdził, że rosyjskie wojsko walczy o bezpieczeństwo Rosji i nazwał rosyjską inwazję „właściwą decyzją niezależnego, silnego i suwerennego kraju”.

Według Władimira Putina „Rosja odpowiedziała na agresję z wyprzedzeniem, to była jedyna słuszna decyzja”. Prezydent Rosji oskarżył Zachód o spowodowanie zagrożenia i przygotowywanie ataku na Donbas i Krym, co stworzyło „niedopuszczalne zagrożenie tuż przy naszej granicy”.

– „Kraje NATO nie chciały nas słuchać, miały inne plany. Groziła nam inwazja na nasze terytoria, w szczególności na Krym. Starcie z neonazistami było nieuniknione. Niebezpieczeństwo rosło z każdym dniem, Rosja prewencyjnie odpiera agresję” – mówił Putin.

Prezydent Rosji stwierdził, że Rosja namawiała Europę do kompromisu, ale Zachód nie chciał jej słuchać. Putin uderzył też w NATO.

– „W Kijowie mówili, że mogą zdobyć broń jądrową, a NATO zaczęło eksplorować bliskie nam ziemie. To stało się oczywistym zagrożeniem dla naszego kraju i naszych granic. Wszystko wskazywało, że jest potrzeba walki” – mówił Putin.

Putin powtórzył głoszoną przez Kreml propagandę i zaznaczył, że walka toczy się z „nazistami”. Podczas swojego przemówienie Władimir Putin określił walkę na Ukrainie jako walkę „w obronie Rosji”.

– „Nikt nie zapomni lekcji z drugiej wojny światowej, aby na świecie nie było miejsca dla katów i nazistów” – mówił Putin.

Prezydent Rosji podkreślił różnorodność etniczną Rosji, mimo której wojskowi z każdego regionu „naszej ogromnej ojczyzny” walczą ramię w ramię.

– „Ramię w ramię stoją tu żołnierze i oficerowie z wielu regionów naszej ogromnej ojczyzny, w tym ci, którzy przybyli tu prosto z Donbasu, wprost ze strefy działań wojennych” – powiedział.

– „Pamiętamy, jak wróg Rosji próbował wykorzystać przeciwko nam bandy międzynarodowego terroryzmu. Próbowali zasiać wrogość międzynarodową i religijną, aby nas złamać, osłabić od wewnątrz, ale im się to nie udało. Dziś nasi wojownicy różnych narodowości walczą razem w bitwie. Osłaniają się nawzajem przed kulami, odłamkami i szrapnelami, naprawdę jak bracia, i w tym tkwi siła Rosji. Niepokonana siła naszego wieloetnicznego narodu” – mówił.

Straty w Ukrainie

Władimir Putin podkreślił tragedię, jaką są jakiekolwiek straty w siłach zbrojnych Rosji oraz życzył szybkiego powrotu do zdrowia rannym w walce żołnierzom i oficerom. Putin powiedział, że podpisał nowe rozporządzenie mające na celu zapewnienie niezbędnego „wsparcia dla dzieci poległych towarzyszy”.

– „Chwała naszym siłom zbrojnym. Za Rosję! Za zwycięstwo!” – powiedział na koniec Władimir Putin, po czym rozpoczęła się parada.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Joanna Opozda, Antek Królikowski, fot. Instagram @asiaopozda, @antek.krolikowski

Joanna Opozda wróciła do pracy po niespełna trzech miesiącach od porodu. W pierwszym wywiadzie dogryzła Królikowskiemu

Siergiej Andriejew, fot. screenshot Twitter @Int_Wydarzenia, @

Podczas obchodów Dnia Zwycięstwa w Warszawie rosyjski ambasador został OBLANY FARBĄ! Wcześniej doszło do bójki