w

Rowerzystka zginęła pod kołami ciężarówki. Pojawiło się nagranie z kamer monitoringu [VIDEO]

fot. Facebook screenshot

W Łukowie (woj. lubelskie) doszło do tragicznego wypadku z udziałem rowerzystki oraz ciężarówki. Pojazd z impetem wjechał w 67-letnią kobietę, która zginęła na miejscu. Zdarzenie uchwyciły pobliskie kamery monitoringu.

Do zdarzenia, w wyniku którego zginęła potrącona przez ciężarówkę 67-letnia rowerzystka, doszło 17 listopada na ulicy Przemysłowej w Łukowie. Ciężarówką marki DAF kierował 34-letni kierowca Białorusi. Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe, policja oraz straż pożarna.

„Pracujący na miejscu wypadku policjanci z łukowskiej drogówki wstępnie ustalili, że rowerzystka włączała się do ruchu i wjechała na jezdnię, po której poruszała się ciężarówka. Niestety 34-latek nie wyhamował i ją potrącił” – przekazał rzecznik prasowy łukowskiej policji asp. szt. Marcin Józwik w „Radiu Eska”.

Okazuje się, że zdarzenie uchwyciły kamery monitoringu. Zdarzenie i jego okoliczności uchwyciły kamery monitoringu. Na nagraniu, które zostało zamieszczone w sieci, widać, jak kobieta jedzie chodnikiem, a następnie próbuje przejechać na drugą stronę jezdni i zajmuje prawy pas. Po chwili wjeżdża w nią TIR, który nie zdążył wyhamować.

Nagranie możecie obejrzeć poniżej:

Niestety, policyjne dane dowodzą, że wzrasta liczba wypadków z udziałem rowerzystów. W pierwszych pięciu miesiącach tego roku doszło do niemal 1100 takich wypadków – zginęły w nich 54 osoby, a 990 zostało rannych, co oznacza wzrost w stosunku do podobnego okresu w ubiegłych latach.

Należy pamiętać, aby zakładać kask, który znacznie zwiększa bezpieczeństwo, a także o tym, aby stale zachowywać czujność na rowerze, szczególnie poruszając się na ruchliwych drogach.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski wcześniej wyprawią święta. „Trudno o lepszy pomysł”

Michał Milowicz - fot. Kurnikowski AKPA, Instagram @michal_milowicz

Michał Milowicz pochwalił się dużo młodszą dziewczyną. Internauci nie zostawili tego bez komentarza: „Córka już DUŻA PANNICA”