w

Rosyjscy żołnierze dopuścili się kolejnej rzezi! W Hostomlu trwają poszukiwania KILKUSET osób. „Wiemy, że zostali zabici, mamy potwierdzenia”

Ukraina, Hostomel
Ukraina, Hostomel

Rosjanie dopuścili się kolejnej krwawej masakry w Hostomlu. Lokalne władze informują o jeszcze większej liczbie ofiar niż w Buczy.

Żołnierze federacji nie znają litości. Na początku wojny w Ukrainie cywile zdawali się być dla nich obojętni. Niestety z każdym kolejnym dniem do mediów docierają informacje o kolejnych ofiarach, które zabijają w bestialski sposób. Mimo że poczyniono pewne ustalenia, zgodnie z którymi mieli oni umożliwić Ukraińcom utworzenie korytarzy humanitarnych, nie dotrzymali słowa i wystrzelili rakiety w konwój jadący do Mariupola. To była jednak dopiero zapowiedź tego, co czekało lokalną ludność.

W niedzielę w sieci ukazały się zdjęcia potwierdzające, że Rosjanie zgotowali ukraińskim cywilom drugi Katyń. W zbiorowych mogiłach spoczęło 280 ciał, ponieważ brakowało miejsc na cmentarzach. Mundurowi dopuszczali się okrutnych czynów względem okolicznej ludności, co potwierdzają władze.

Opuszczając Buczę rosyjskie wojska rozstrzeliwały ukraińskich mężczyzn w wieku od 16 do 60 lat. Ciała ludzi ze związanymi rękami, których zabito strzałem w głowę leżą na terenie całego miasta – relacjonował korespondent Tomasz Dawid Jędruchów.

O wiele gorzej wygląda sytuacja w Hostomlu.

Rosjanie zabili kilkaset osób w Hostomlu

Taras Dumenko, szef miejscowej administracji wojskowej, podczas rozmowy z przedstawicielami Gromadzkiego Radia, przekazał, że w Hostomlu doszło do kolejnej rzezi. W miejscowości trwają poszukiwania 400 osób. Zdaniem Dumenki, Rosjanie zacierali ślady swoich zbrodni.

Wiemy o ludziach, że zostali zabici, mamy potwierdzenia, zdjęcia i nagrania wideo, ale wciąż nie możemy ich znaleźć – tłumaczył.

Media donoszą, że co 3 żołnierz przynależący do brygady tzw. katów z Buczy, czyli 64. Samodzielnej Brygady Strzelców Zmotoryzowanych w przeszłości walczył po stronie Baszszara al-Asada w Syrii. Bojownicy obecnie mają kierować się do obwodu charskowskiego, by tam kontynuować krwawe żniwo.

Co ciekawe, profil Biełaruski Hajun poinformował za pośrednictwem Telegrama, że żołnierze federacji mają okradać domy, a następnie wysyłać paczki do Rosji. Rzekomo znajdują się w nich namioty, sprzęt do łowienia ryb, stoły, telewizory, ubrania, kosmetyki, hulajnogi elektryczne oraz części do klimatyzacji.

Poniżej możecie zobaczyć, jak obecnie wygląda.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Władimir Putin

Dawny przyjaciel Władimira Putina zdradził, że dyktator chce zaatakować jeszcze TRZY kraje! Sprawdziliśmy, które

Laluna, Fame MMA

Lala Laluna przygotowuje się do walki na Fame MMA. „Mam ukryty talent, zaj*bistą technikę”. Dowaliła swojemu BYŁEMU!