w

HahaHaha SuperSuper DramatDramat

Romowie ukradli Rosjanom… czołg! Na południu Ukrainy doszło do nietypowego zdarzenia

fot. Romowie i rosyjski czołg / YouTube / Twitter

Wojna na Ukrainie rozpętała się na dobre, a Ukraińcy dzielnie bronią swojego kraju i nie poddają się w walce z okupantem. Ludność cywilna nie ułatwia zadania Rosjanom, a w mediach pojawiły się doniesienia, że Romowie ukradli… rosyjski czołg.

Władimir Putin w czwartek 24 lutego zadecydował o „specjalnej operacji” mającej na celu demilitaryzację Ukrainy i pozbycie się „reżimu w Kijowie”. Niestety, zachodni wywiad miał rację co do inwazji, a rosyjskie wojska ruszyły do ataku na sąsiada. Atak rozpoczął się od bombardowań na całym terytorium Ukrainy.

Po trzech dniach walki wydaje się, że Putin przeliczył się ze swoimi planami. Mimo rzucenia na Kijów licznych sił, stolica Ukrainy nadal się broni, a mieszkańcy są gotowi walczyć z nadciągającym wrogiem. Na terenie całej Ukrainy cywile przygotowują koktajle Mołotowa z dodatkiem styropianu, który znacznie zwiększa ich efektywność.

Romowie ukradli czołg

O niecodziennym zdarzeniu poinformowała ukraińska telewizja TV24, która powołuje się na informacje od lokalnych mieszkańców. TV24 utrzymuje, że we jednej z wsi w okolicach Chersonia, Lubimówce, Romowie ukradli rosyjskim wojskom czołg. Telewizja podała również, że o obwód chersoński, który leży na południu kraju, toczą się ciężkie walki.

Na obecną chwilę nie są znane bliższe okoliczności zdarzenia, ale na terenie całej Ukrainy dochodziło już do sytuacji, w których Rosjanie porzucali sprzęt i dezerterowali – część rosyjskich wojsk o inwazji dowiedziała się w ostatniej chwili, i wcale nie chce walczyć. Możliwe więc, że Romowie dobrali się właśnie do takiego porzuconego czołgu.

Wiadomością o tej sytuacji podzielił się Andrzej Duda, który jest wyraźnie rozbawiony. Część osób zarzuca mu niepoważne zachowanie.

Doniesienia potwierdza ukraińska agencja prasowa Unian.

Źródło: 24tv.ua ; Unian ;

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Mia przyszła na świat w kijowskim bunkrze! Poruszająca historia

Wyłamują się pierwsi rosyjscy oligarchowie! Czyżby Putin się przeliczył? Bogacze krytykują wojnę