w

Proces Johnny’ego Deppa przeciwko Amber Heard dobiega końca. Kiedy sąd ogłosi werdykt? Najmocniejsze momenty z rozprawy

Johnny Depp, Amber Heard, fot. screenshot YouTube @Entertainment Tonight, @Inside Edition
Johnny Depp, Amber Heard, fot. screenshot YouTube @Entertainment Tonight, @Inside Edition

Głośny proces Johnny’ego Deppa przeciwko Amber Heard po sześciu tygodniach dobiegł końca. Już wiadomo, kiedy sąd ogłosi wyrok. Przypominamy najmocniejsze momenty.

Johnny Depp po tym, jak Amber Heard oskarżyła go o stosowanie przemocy, wytoczył przeciwko niej sprawę o zniesławienie. Znany aktor domaga się od byłej żony 50 milionów dolarów. Chciał w ten sposób oczyścić swoje imię, ponieważ przez to, co wygadywała na jego temat, w show-biznesie stał się prawdziwą persona non grata. Sprawa jednak nie jest prosta, ponieważ ona odpowiedziała kontrpozwem i dochodzi od niego dwukrotności jego żądania.

Rozprawa przez cały ten czas była transmitowana na żywo przez Court TV. Widzowie z zapartym tchem słuchali zeznań świadków oraz gwiazdorskiej pary, która przez cały czas kierowała pod swoim adresem oskarżenia. W niektórych momentach, gdy opowiadali o tym, jak wyglądała ich relacja, aż włos jeżył się na głowie. Związek ten pod każdym względem był toksyczny.

Kiedy zapadnie werdykt w sprawie Johnny’ego Deppa i Amber Heard?

Ostatnia rozprawa odbyła się w piątek 27 maja. Ława przysięgłych naradzała się przez dwie godziny i po tym czasie sędzia Peney Azcarate poinformowała, że ogłosi werdykt we wtorek 31 maja.

Johnny Depp i Amber Heard — najlepsze momenty

Proces dekady śledziły miliony zainteresowanych z całego świata. Nie bez powodu, ponieważ podczas rozpraw mieli okazję wysłuchać przerażających wyznań obu małżonków. Amber przez cały czas podtrzymywała, że była ofiarą przemocy domowej. Jej adwokaci twierdzili, że podczas wspólnego wyjazdu do Australii Johnny przeciągnął ją po rozbitym szkle oraz groził jej śmiercią.

Trzymał ją zakleszczoną przy barze. Rzucał w nią butelkami. Ciągnął ją po podłodze na rozbitym szkle. Uderzył ją. Kopał ją. Powiedział jej, że ją „k**wa zabije i jej nienawidzi”.

Później twierdzili, że pod wpływem narkotyków zgwałcił ją butelką.

Wziął 8-10 tabletek ekstazy. Następne trzy dni były pełne przemocy. Rzucał w nią butelkami, wyzywał, w którymś momencie rzucił się na nią, przeciągnął po rozbitych butelkach, uderzył, a potem penetrował przy pomocy butelki.

Obrońcy Deppa także nie zostawili na niej suchej nitki, a już szczególnie Camille Vasquez, która podejrzewana jest o romans ze swoim klientem. Wzięta adwokatka tłumaczyła ławie przysięgłych, że Amber nie raz uderzyła męża i prowokowała go do tego, by jej oddał.

Ona uciekała się do przemocy fizycznej, rzucała w niego przedmiotami, biła go, mówiła mu, że jest tchórzem, że nie jest wystarczająco męski, bo nie zostanie i nie będzie się z nią bił.

Po jednej z kłótni aktorka miała rzucić w niego butelką, która obcięła mu koniec palca.

Kiedy pan Depp i panna Heard razem podróżowali trzeba było wynajmować dla niego oddzielny pokój. Po to, żeby miał się gdzie skryć, gdy żona wpadała w szał. Wściekała się na myśl, że pan Depp ją opuści. Stawała się agresywna, do tego stopnia, że rzuciła w niego butelką, która rozbiła się o jego dłoń i eksplodowała. Skończyło się na tym, że ucięło mu końcówkę jednego palca.

Depp wyznał, że był tym wszystkim przerażony. Po całym zajściu spojrzał na zakrwawioną dłoń i nie mógł uwierzyć własnym oczom.

Jakby coś ciekło mi po dłoni. Spojrzałem na rękę i zdałem sobie sprawę, że czubek mojego palca został odcięty. Patrzyłem na wystające kości i mięsistą zawartość palca — zeznawał.

Aktor wyznał również, że jego była żona, robiła nieprawdopodobne rzeczy. Po tym, jak wyznał, że chce się z nią rozstać, miała załatwić się na jego łóżko. Gdy znalazł ludzkie odchody, tłumaczyła, że to psy. On był jednak zupełnie innego zdania.

To były Yorki wielkości filiżanki do herbaty. Te psy ważą około 4 funtów każdy. Zdjęcie, które widziałem… Mieszkałem z tymi psami przez wiele lat. To nie były psy… Nie uważam, że zasługują na takie traktowanie.

Doprowadzony do ostateczności gwiazdor, który dodatkowo miał problemy z alkoholem i używkami także nie był jej dłużny. Sąd ujawnił, że wysyłał do swojego przyjaciela obrzydliwe SMS-y, w których fantazjował o jej śmierci.

Czy przypomina pan sobie, jakoby pan Depp wspominał, że miał nadzieję, iż „gnijące zwłoki Amber rozkładają się teraz w bagażniku p*erdolonej Hondy Civic? – pytano świadka, który odpowiedział twierdząco.

Ujawniono również nagranie, na którym słychać było ich kłótnię oraz wypowiedź Heard, która przyznaje, że podniosła na męża rękę. Szybko jednak zreflektowała się, że nie złożyła dłoni w pięść, więc cios się nie liczy.

W związku z powyższymi oskarżeniami na sali sądowej pojawiła się lekarka, która przeanalizowała zgromadzone materiały dowodowe. Doszła do wniosku, że aktorka cierpi na HPD, czyli histroniczne zaburzenia osobowości i borderline.

Oczywiście podczas procesu nie brakowało też momentów, które wywołały na twarzach zgromadzonych uśmiech. Fragment nagrania, w którym Amber opowiadała o tym, jak jej pies stanął na pszczołę, która użądliła go w łapę, stało się viralem w sieci.

Heard bardzo emocjonalnie zareagowała też na bliskie spotkanie z byłym mężem. Nieoczekiwanie wyszli naprzeciw siebie, a ona niemal nie straciła równowagi. Stojący nieopodal ludzie oddzielili ich od siebie.

Johnny Depp czy Amber Heard — kto ma większe szanse na wygraną?

Zdaniem internautów, to właśnie Depp ma największe szanse na wygraną. W sieci pojawił się nawet hasztag pro-Depp, który został użyty ponad 11 mld razy. Jest opcja, że to właśnie jemu kibicują bardziej lub wzbudza tak duże zainteresowanie z uwagi na ogromną rozpoznawalność.

Komu kibicujecie?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Katarzyna Cichopek, fot. Instagram @katarzynacichopek

Kasia Cichopek o uczuciach: „Nie straciłam miłości”. Jej małżeństwa nie dało się uratować, mimo mocnych fundamentów

Qczaj, Magdalena Stępień, Jakub Rzeźniczak, fot. screenshot Instastory @qczaj, Instagram @magdalena___stepien, @jakubrzezniczak25

Qczaj namawia fanów do wspierania zbiórki Magdaleny Stępień. Przy okazji zwyzywał Rzeźniczaka od FRAJERÓW