w

SuperSuper

Pod Charkowem zginął ważny rosyjski generał! Był odznaczony medalem „Za powrót Krymu” i weteranem wielu wojen

fot. Facebook

Trwa rozpętana przez Władimira Putina wojna na Ukrainie, a rosyjskie wojska straciły już kolejnego generała. Ukraińskie ministerstwo obrony przekazało, że pod Charkowem zginął generał-major, a także kilku wyższych oficerów.

Nie żyje Witalij Gierasimow

Witalij Gierasimow to rosyjski generał-major, szef sztabu i pierwszy zastępca dowódcy 41. Armii z Centralnego Okręgu Wojskowego Rosji. Rosyjski wojskowy był weteranem wielu wojen.

Gen. Gierasimow uczestniczył w II wojnie czeczeńskiej, rosyjskiej operacji wojskowej w Syrii, a także aktywnej aneksji Krymu i Donbasu w 2014. Został odznaczony medalem „Za powrót Krymu”. Gierasimow był też oskarżany o udzielanie wsparcia militarnego prorosyjskim separatystom.

Kim był Witalij Gierasimow?

Urodzony 9 lipca 1977 w Kazaniu. W 1999 ukończył Kazańską Pancerną Wyższą Szkołę Dowodzenia, a w 2007 – Akademię Wojsk Połączonych Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Służył na Kaukazie Północnym, Dalekim Wschodzie, oraz w południowym i środkowym okręgu wojskowym. Generał-major Witalij Gierasimow pełnił stanowisko zastępcy dowódcy 41 armii rosyjskiej.

Istnieją plotki, które sugerują, że Witalij może być spokrewniony z szefem sztabu generalnego rosyjskich sił zbrojnych – gen. Walerijem Gierasimowem. Są one jednak do tej pory niepotwierdzone.

To już kolejny zabity generał

Zaledwie kilka dni temu świat obiegła informacja o zastrzeleniu przez snajpera innego generała-majora, Andrieja Suchowieckiego, a prawie półtora tygodnia temu pod Kijowem zginął czeczeński generał Magomed Tuszajew.

Zobacz też: Nie żyje rosyjski generał. Andriej Suchowiecki miał zginąć podczas krwawych starć w Ukrainie

Źródło: NEXTA ; Ukraińskie Ministerstwo Obrony

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Rosja publicznie przedstawiła swoje żądania wobec Ukrainy. Rosjanie wymagają znaczących zmian w konstytucji i nie tylko!

Wielka brytyjska megakorporacja Unilever podjęła decyzję w sprawie Rosji. Przestają eksportować i importować wszelkie produkty