w

SuperSuper DramatDramat HahaHaha

Nie żyje rosyjski generał. Andriej Suchowiecki miał zginąć podczas krwawych starć w Ukrainie

Andriej Suchowiecki
Andriej Suchowiecki

Media obiegła wieść o śmierci rosyjskiego generała Andrieja Suchowieckiego. Źródła podają, że został zabity na terenie Ukrainy. Jak do tego doszło? Co wiadomo w sprawie?

W czwartek 24 lutego wojska rosyjskie wkroczyły na teren Ukrainy. Na polecenie Władimira Putina rozpoczęto ostrzał przygranicznych miejscowości, a na budynki infrastruktury wojskowej oraz lotniska spadły bomby i rakiety. Od ośmiu dni walki nie ustają. Ostatniej nocy wrogie siły zajęły Chersoń, które jak dotąd jest jedynym dużym miastem w ich posiadaniu. Na tę chwilę nie ma informacji o ofiarach.

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, nie ustaje w staraniach, by obronić ojczyznę. Ostatnio ostro zwrócił się do Putina, dając wprost do zrozumienia, że odpowie za wszystkie krzywdy wyrządzone Ukraińcom.

Bóg widzi wszystko i w końcu zareaguje. Zareaguje tak, że nie będziecie mieli się gdzie schować.

W ostatnich dniach sporo też mówi się o pogarszającym stanie zdrowia Putina. Ma to wynikać z tego, iż był przekonany, że działania zbrojne potrwają zaledwie kilka dni. Nie spodziewał się jednak, że Ukraińcy będą stawiać czynny opór i uniemożliwią mu dalsze działania. Niewątpliwie bardzo duży wpływ może mieć na to również fakt, że wielu jego żołnierzy buntuje się przeciwko rozkazom. Nieliczni piechotą zmierzają w kierunku granicy z Rosją. Nie pociesza także fakt, że cywile kradną im np. czołgi, o czym pisaliśmy tutaj.

Ukraińskie media szacują, że podczas krwawych starć zginęło ok. 9 tysięcy rosyjskich żołnierzy. Wśród nich znaleźć miał się generał Andriej Suchowiecki.

Nie żyje rosyjski generał. Co się stało?

Andriej Suchowiecki był generałem-majorem, który pełnił funkcję zastępcy dowódcy 41. Ogólnowojskowej Armii, a w przeszłości był także dowódcą 7. Dywizji Powietrznodesantowej. Jako pierwszy informację tą podał portal Nexta.

Na tę chwilę trzeba będzie jeszcze poczekać na oficjalne dane, chociażby z tego względu, że rosyjskie władze w znaczącym stopniu ograniczają swoim obywatelom dostęp do rzetelnych źródeł informacji. Jeśli jednak okaże się to prawdą, będzie on pierwszym wysoko postawionym wojskowym, który zginął podczas wojny w Ukrainie.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Tomasz Karolak spławiony przez pracownika WKU. Chciał walczyć po stronie Ukrainy

Potwierdzenie: Największy samolot świata An-225 Mrija został zniszczony [WIDEO]