w

SuperSuper

Potwierdzenie: Największy samolot świata An-225 Mrija został zniszczony [WIDEO]

Fot. Twitter / Screenshot

Największy samolot świata An-225 Mrija przestał istnieć. Wraz z nim zniszczona dużą ilość sprzętu wojskowego.

To już ósmy dzień wojny w Ukrainie. Dokładnie w ubiegły czwartek rosyjskie wojska zaatakowały to niepodległe państwo. Każdy następny dzień działań militarnych przynosi ogromne straty i setki ofiar.

Według nieoficjalnych danych zginęło już ponad 2000 ukraińskich cywili oraz około 9000 rosyjskich żołnierzy. Nie podano natomiast liczby ofiar wśród żołnierzy ukraińskich.

W nocy ze środy na czwartek toczyły się brutalne walki, a także bombardowano kolejne miasta. Według najnowszych informacji rosyjska armia zbombardowała budynki mieszkalne w Czernihowie na północnym-wschodzie Ukrainy. Są kolejne doniesienia o wielu ofiarach.

Ukraińskie służby poinformowały także, że w ciągu ostatniej doby udało im się zniszczyć dwa rosyjskie czołgi T-72B oraz transporter opancerzony BTR-80. Miało to miejsce w Iwankowie pod Kijowem.

Zniszczono największy samolot świata

Niestety nie mamy dobrych wieści dla fanów lotnictwa… Do stale powiększającej się listy strat trzeba dopisać kolejną pozycję. Jest nią największy samolot świata, czyli An-225 Mrija. Maszynę zniszczono na lotnisku Hostomel pod Kijowem wraz z dużą ilością innego sprzętu wojskowego. Poniżej publikujemy krótki filmik z miejsca zdarzenia. Tym samym jest to potwierdzenie nieoficjalnej wiadomości, która ujrzała światło dziennie kilka dni temu.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez szymon

Andriej Suchowiecki

Nie żyje rosyjski generał. Andriej Suchowiecki miał zginąć podczas krwawych starć w Ukrainie

Zakończyły się rosyjsko-ukraińskie negocjacje. Osiągnięto porozumienie dotyczące jednej ważnej sprawy