w

SuperSuper DramatDramat

Morawiecki i Kaczyński w Kijowie. Są pierwsze zdjęcia z delegacji [ZDJĘCIA]

fot. YouTube / Google Maps

Do Kijowa wyruszyła dzisiaj delegacja złożona z przedstawicieli Polski, Czech i Słowenii. W mediach społecznościowych polityków pojawiły się pierwsze zdjęcia z wyjazdu na objętą wojną Ukrainę.

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz wiceprezes Rady Ministrów i przewodniczący Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych Jarosław Kaczyński wraz z premierem Czech Petrem Fialą i premierem Słowenii Janezem Janšą wybrali się 15 marca do Kijowa w celu spotkania się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, oraz premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem. Wizyta jest ważnym symbolem europejskiego wsparcia dla Ukrainy.

Dziś, w 20 dniu zbrodniczej agresji Putina na Ukrainę, razem z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim, premierem Czech Petr Fiala oraz premierem Słowenii Janez Janša jedziemy do Kijowa, by pokazać Ukraińcom naszą solidarność” – poinformował rano Mateusz Morawiecki na Facebooku.

Premier Polski przypomniał przemówienie Lecha Kaczyńskiego w Gruzji oraz poinformował, że wizyta w Kijowie jest uzgodniona z Unią Europejską i Organizacją Narodów Zjednoczonych.

W tak przełomowych dla świata chwilach naszym obowiązkiem jest być tam, gdzie wykuwa się historia. Bo nie chodzi o nas, tylko o przyszłość naszych dzieci, które zasługują, by żyć w świecie wolnym od tyranii” – napisał Morawiecki.

Pierwsze zdjęcia z podróży

Wieczorem przed godziną 18 pojawiły się pierwsze zdjęcia wykonane podczas wizyty dyplomatów w Kijowie. Morawicki wraz ze zdjęciami opublikował wpis potępiający rosyjską inwazję i zaznaczył, że należy jak najszybciej powstrzymać rozlew krwi.

Ta wojna to wynik działań okrutnego tyrana, który atakuje bezbronnych cywili, bombarduje miasta i szpitale na Ukrainie! W jej wyniku świat stracił poczucie bezpieczeństwa, a niewinni ludzie giną i tracą dorobek całego życia. Musimy jak najszybciej zatrzymać tragedię, która dzieje się na Wschodzie” – czytamy na Facebooku premiera.

To dlatego, razem z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim, premierami Petr Fiala i Janez Janša, jesteśmy w Kijowie” – napisał Morawiecki.

Zdjęcie z podróży opublikował też wcześniej premier Czech, Petr Fiala, na swoim Twitterze.

Dzisiejszy wyjazd z premierami na spotkanie z prezydentem Zełenskim” – napisał przedstawiciel Republiki Czeskiej.

Wyjazd skomentował też premier Ukrainy, który spotkał się z europejskimi dyplomatami.

Premierzy Polski, Słowacji i Czech dotarli dzisiaj do Kijowa w imieniu Rady Unii Europejskiej.To właśnie odwaga prawdziwych przyjaciół Ukrainy! Dyskutujemy o wsparciu dla Ukrainy i zaostrzeniu sankcji wobec rosyjskiej agresji” – pisze na Twitterze Denys Szmyhal.

Źródło: Mateusz Morawiecki – Facebook ; Onet

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Jarosław Skiba

Nie żyje ulubiony trener gwiazd TVN. Jarosław Skiba zginął w tragicznym wypadku

Elon Musk, Władimir Putin, Dmitrij Rogozin

Elon Musk wyzwał Putina na pojedynek, którego stawką jest Ukraina! Odpowiedział mu Rogozin