w

HahaHaha

Białoruś oskarża Polskę o ATAK na granicę. Pokazali nagranie incydentu [VIDEO]

fot. Straż Graniczna - Instagram / Twitter screenshot

Białoruś oskarżyła polskie służby o atak na granicę. W komunikacie Komitet Graniczny Białorusi zaznaczył, że „polskie siły bezpieczeństwa ostrzelały białoruski punkt kontrolny”. Sprawę skomentowała Straż Graniczna.

Od kilku miesięcy na polsko-białoruskiej granicy trwa napięta sytuacja. Służby Aleksandra Łukaszenki zachęcały migrantów z Bliskiego Wschodu do przylotu do Białorusi, a następnie prób przekraczania granicy w celu dotarcia na zachód. Polskie służby starały się zapobiec przekroczeniom granicy, a w celu okazania wsparcia organizowane były różne akcje.

Polskie służby ostrzelały granicę?

Państwowy Komitet Graniczny Republiki Białorusi w poniedziałek wieczorem oświadczył, że na przejściu granicznym w Pieszczatce polskie służby ostrzelały białoruski punkt kontrolny. Białorusini przekazują, że do sytuacji miało dojść w nocy z 10 na 11 kwietnia.

Siły bezpieczeństwa próbowały oślepić białoruskich strażników granicznych za pomocą świateł stroboskopowych. Bezprawne działania sąsiedniej strony zostały zarejestrowane przez kamery CCTV” – informuje białoruski komitet, dodając, że miało też dojść do ostrzału z procy.

Aby potwierdzić swoje oświadczenie, białoruskie służby opublikowały zdjęcie metalowych kulek i nagranie z kamery, na którym ukazany ma być incydent na granicy. Białorusini donoszą, że o wszystkim poinformowali stronę polską. Nagranie możecie oglądnąć poniżej.

Stanowisko polskiej Straży Granicznej

Portalowi tvp.info udało się otrzymać komentarz od rzeczniczki Straży Granicznej por. Anny Michalskiej. Zdaniem polskich służb sytuacja nie miała miejsca.

Nie komentujemy materiałów publikowanych przez stronę białoruską. Wiele wskazywało na to, że w ostatnich miesiącach część informacji publikowanych przez białoruskie służby zostało zmanipulowanych” – mówi rzeczniczka.

Według oficjalnego stanowiska Straży Granicznej funkcjonariusze nie oddawali w ostatnim czasie żadnych strzałów.

 „Nie używali też żadnych narzędzi typu proca – nie mamy takich na wyposażeniu” – dodaje.

fot. Państwowy Komitet Graniczny Republiki Białorusi

Źródło: Euronews ; Liveuamap ; tvp.info

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Royal Division

Gala Royal Division jednak się odbędzie?! Nowy włodarz i kolejne zmiany. Zawodnicy nie będą mogli korzystać ZE ZMYSŁU WZROKU!

Przyjaciel Putina wpadł w ręce Ukraińców! Miał być ważną częścią rosyjskiego planu