w

Wpłynął akt oskarżenia w sprawie Barbary Kurdej-Szatan! Oburzona aktorka reaguje: „Fajnie, że dowiaduję się o tym z internetu”

Barbara Kurdej-Szatan odpowie przed sądem, fot. Instagram @kurdejszatan
Barbara Kurdej-Szatan odpowie przed sądem, fot. Instagram @kurdejszatan

Barbara Kurdej-Szatan może już zapomnieć o tym, by prokuratura puściła jej płazem wpis o Straży Granicznej. To już oficjalna informacja — do sądu wpłynął akt oskarżenia. Jakie przestępstwo popełniła i co jej grozi za ten czyn?

Barbara Kurdej-Szatan jeszcze do niedawna uchodziła za jedną z najpopularniejszych gwiazd Telewizji Polskiej, jednak jej dotychczasowe życie zupełnie zmieniło się po tym, jak na swoim profilu na Instagramie udostępniła wpis, w którym dosadnie skrytykowała zachowanie Strażników Granicznych pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej.

K*RWA!!!!!!!!!! K*rwaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!! Co tam się dzieje!!!!!!!! To jest k*rwa „Straż Graniczna”????? „Straż”?????????? To są maszyny bez serca, bez mózgu, bez NICZEGO!!!! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy!!!!! K*rwa!!!!!! Jak tak można!!!!!!! Boli mnie serce, boli mnie cała klatka piersiowa, trzęsę się i ryczę!!!!!!! Mordercy!!!!! Chcecie takiego rządu wciąż????? Który zezwala na takie rzeczy, wręcz rozkazuje tak się zachowywać??????? K*rwaaaaaaaaa!!!!!!!! – grzmiała.

Po kilku miesiącach od tego wydarzenia, media obiegła wieść, że postawiono jej zarzut zniesławienia Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy.

Rzeczniczka przekazała, że Barbarze K.-Sz. przedstawiony został dziś zarzut zniesławienia Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy wykonujących czynności służbowe na granicy polsko-białoruskiej poprzez zamieszczenie na jednym z portali społecznościowych wpisu, w którym znieważyła funkcjonariuszy określeniem m. in. „mordercy”.

Wpłynął akt oskarżenia w sprawie Barbary Kurdej-Szatan

Barbara nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu, a w krótkim oświadczeniu udostępnionym na Instagramie wskazała, że liczy, iż postępowanie zostanie szybko umorzone.

[…] W związku z tym liczę, że postępowanie zostanie szybko umorzone. Jeżeli jednak mam odpowiadać karnie za okazanie solidarności cierpiącym, to nie chcę, żeby pokazywano mnie z zasłoniętą twarzą i upoważniam media do pisania o sprawie z udostępnieniem mojego wizerunku i nazwiska napisała.

Teraz przekonała się, w jak wielkim była błędzie. Prokuratura Okręgowa w Warszawie w dniu 7 czerwca złożyła w Sądzie Rejonowym Warszawa-Mokotów akt oskarżenia przeciwko niej.

Kobieta została oskarżona o to, że 4 listopada 2021 r. za pomocą środków masowego komunikowania na portalu społecznościowym zniesławiła Straż Graniczną i jej funkcjonariuszy — przekazała Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Kurdej-Szatan komentuje informację o wpłynięciu aktu oskarżenia w jej sprawie

Okazuje się, że aktorka nie miała o niczym pojęcia. Cierpliwie czekała na informację z prokuratury. Tymczasem, z jej najnowszego wpisu na Instagramie wynika, że media dowiedziały się o wszystkim jako pierwsze.

A! Ok świetnie. Fajnie, że dowiaduję się o tym z internetu. Szybciej trzeba zrobić szopkę medialną, niż oficjalnie poinformować zainteresowaną/ Prokuratura złożyła sprawę do sądu i poinformowała media. Tylko nikt nie był łaskawy poinformować mnie — zakomunikowała.

Cóż, jeśli to prawda, to wcale nas nie dziwi, że Basia czuje rozgoryczenie.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Daniel M., fot. screenshot YouTube @TVPVOD

Syn popularnego muzyka disco polo usłyszał zarzuty! Daniel M. nie przyznaje się do winy, choć prokuratura ma niezbite dowody

Big Scythe nie żyje, fot. Instagram @bigsajt

Nie żyje raper Big Scythe. To on współtworzył hit „Anioły i demony” z Tymkiem