w

[VIDEO] Rosjanin pokazał środkowy palec w kierunku ukraińskiego drona. Szybko pożałował gestu

fot. Twitter screenshot

W sieci pojawiło się nagranie pokazujące efektowne użycie dronów przez ukraińską armię. Uwagę zwraca zachowanie rosyjskiego żołnierza, który zdecydował się pokazać środkowy palec w kierunku bezzałogowego statku powietrznego. Ukraińcy wkrótce „odwdzięczyli się” za tę zniewagę.

Od czasu początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę minęło już niemal 100 dni. W tym czasie wojna pokazała, jak dużą rolę na polu bitwy sprawują obecnie nowoczesne technologie m.in. drony bojowe lub zwiadowcze. Ukraińska armia wykorzystuje też specjalnie zmodyfikowane drony cywilne, które są w stanie zrzucać ładunki wybuchowe na rosyjskie wojsko.

Pokazał środkowy palec Ukraińcom

Nagranie, które opublikował doradca Ministra Spraw Wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko na Twitterze, pokazuje nietypową interakcję pomiędzy ukraińskim dronem a rosyjskim żołnierzem. Na filmie widzimy, jak ukraiński dron obserwuje rosyjskie pozycje w rejonie Zaporoża.

Rosyjscy żołnierze zostali zauważeni przy swoim transporterze opancerzonym BTR-82A, którego schowali za niewielkim budynkiem i zamaskowali, aby był trudniej zauważalny z powietrza. W pewnym momencie kamera robi zbliżenie, a jeden z Rosjan zauważa latającego na niebie drona. Wtedy Rosjanin pokazuje w jego stronę obraźliwy gest, a mianowicie – środkowy palec.

Ukraińcy najwyraźniej nie odpuścili Rosjanom tej zniewagi, bo po jakimś czasie nadlecieli specjalnie zmodyfikowanym dronem, który przystosowany jest do transportu i zrzutu niewielkich ładunków wybuchowych. Na nagraniu widać, jak ładunki trafiają rosyjski pojazd.

Na kolejnym ujęciu zarejestrowanym przez drona zwiadowczego widać, że akcja przyniosła oczekiwany efekt, a z transportera opancerzonego pozostały tylko dymiące zgliszcza. Jeden z Rosjan widziany jest podczas przechadzki w pobliżu wraku.

Bezzałogowe statki powietrzne od początku wojny pomagają ukraińskim żołnierzom w walce z okupantem. Używane są one nie tylko do ataków na rosyjskie pojazdy, ale i naprowadzania artylerii na cel czy rozpoznania terenu. Niektóre z dronów przystosowane są do ataków kamikaze, co zostało niedawno uchwycone na filmie.

Według ukraińskiego sztabu łączne straty sił rosyjskich od 24 lutego do 31 maja wynoszą: 1358 czołgów, 3302 pojazdy opancerzone, 208 samolotów, 174 helikoptery, 649 systemów artyleryjskich, 207 wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet, 93 systemy przeciwlotnicze, 2275 pojazdów i cystern, 13 jednostek pływających i 515 dronów.

Źródło: Twitter – Anton Heraszczenko

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Królowa Elżbieta II, Trooping the Colour, fot. Instagram @theroyalfamily

Wielka Brytania z pompą świętuje Platynowy Jubileusz Królowej Elżbiety. Takiej parady Trooping the Colour jeszcze nie było. Gdzie oglądać na żywo?

Królowe życia, fot. Instagram @krolowe_zycia_official

„Królowe życia” znikają z anteny TTV! Produkcja nieoczekiwanie wydała szokujące oświadczenie