w

SuperSuper

[VIDEO] Łukaszenka opowiada o stanie zdrowia Władimira Putina. „Putin jeszcze NIGDY nie był w tak dobrej kondycji”

fot. YouTube

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka postanowił skomentować stan zdrowia Putina. W ostatnim czasie sporo mówi się o możliwych chorobach, na które mógłby cierpieć rosyjski prezydent, ale Łukaszenka posiada zdecydowanie inne zdanie na ten temat.

Nie jest tajemnicą, że Białoruski prezydent jest w dużym stopniu zależny od Władimira Putina, którego wydaje się ubóstwiać. Łukaszenka od 2020 roku nie jest uznawany za oficjalną głowę państwa przez kraje Unii Europejskiej, po tym, jak sfałszowane zostały wybory, a protesty zostały stłumione przy użyciu siły.

Przywódca Białorusi twierdzi, że są z Putinem przyjaciółmi, a ostatnio głośno było o tym, że poprosił prezydenta Rosji o rangę w… sowieckiej armii.

On i ja spotkaliśmy się nie tylko jako głowy państw, jesteśmy w przyjacielskich stosunkach. O ile tylko to możliwe, jestem wtajemniczony we wszystkie jego sprawy, zarówno państwowe jak i prywatne” – mówił w wywiadzie upublicznionym przez białoruską agencję BeLTA.

Łukaszenka o stanie zdrowia Putina

Łukaszenka udzielił ostatnio wywiadu dla japońskiej telewizji TBS, w którym między innymi poruszył temat kondycji zdrowotnej Władimira Putina. Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, która nie potoczyła się zgodnie z planem Putina, zakładającym szybkie zdobycie Kijowa, pojawiły się głosy, że rosyjski prezydent może być chory lub szalony. Boris Johnson zasugerował, że Putin zachowuje się nieracjonalnie.

Łukaszenka uznał te poglądy za nieprawdziwe, i stwierdził, że 69-letni Putin jest u szczytu swoich sił.

Zachód i Ty powinniście wybić sobie te fikcję z głów”- powiedział dziennikarzowi.

Putin jest absolutnie zdrowy, jest w lepszej kondycji niż kiedykolwiek… To jest kompletnie zdrowy i rozsądny człowiek – on jest sportowcem.”

Jak to u nas mówią – 'on złapie przeziębienie na naszych pogrzebach'” – ciągnął prezydent Białorusi.

W dalszej części wywiadu Łukaszenka opłakiwał upadek ZSRR.

Upadek ZSRR jest tragedią. Jeśli Związek Radziecki przetrwałby do dzisiejszych czasów, to moglibyśmy uniknąć konfliktów na świecie.” – powiedział.

Źródło: Reuters ; Dailymail ; TBS

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Konferencja kosmiczna cenzuruje imię pierwszego człowieka w kosmosie, bo był Rosjaninem

Ukraińska babushka podstępem załatwiła OŚMIU rosyjskich żołnierzy. Wyciekła rozmowa telefoniczna