w

SuperSuper

[VIDEO] Łukaszenka przypadkowo zdradził tajne plany Putina?! Pokazał mapę rosyjskiego ataku podczas transmisji na żywo

fot. Twitter / YouTube

Wojna na Ukrainie trwa, a Białoruś coraz bardziej angażuje się w “specjalną operację” Putina. Po sieci krąży nagranie, na którym widać, jak Aleksander Łukaszenka pokazuje mapę, na której możemy zauważyć plan rosyjskiej inwazji Ukrainy.

Aleksander Łukaszenka jest marionetką i zwolennikiem Władimira Putina. Prezydent Białorusi od 2020 roku nie jest uznawany przez kraje Unii Europejskiej za legalnego przedstawiciela swojego państwa, po tym, jak doszło do sfałszowania wyborów i brutalnego tłumienia protestów.

Białoruś jest bardzo ważna dla Putina i odgrywa dużą rolę w obecnie toczonej wojnie. Rosyjscy żołnierze ruszyli na Kijów z terenu Białorusi, a z przygranicznych obszarów wystrzeliwane są rakiety i dostarczane zaopatrzenie. W ostatnich dniach Łukaszenko rozważa, czy nie wypowiedzieć Ukrainie otwartej wojny. Przez weekend w Białorusi odbyło się referendum, którego skutkiem jest to, że na terenie białorusi może być rozstawiona broń jądrowa.

Łukaszenka pokazuje plany ataku na Ukrainę

We wtorek białoruski dyktator Aleksander Łukaszenka oświadczył, że jego kraj nie zamierza przyłączyć się do rosyjskich operacji militarnych na Ukrainie i zaprzeczył, że wojska rosyjskie atakują Ukrainę z terytorium Białorusi.

Tego samego dnia po południu w mediach społecznościowych pojawiło się jednak nagranie, które wyraźnie przeczy zapewnieniom Łukaszenki. Nagranie pochodzi ze spotkania prezydenta Białorusi z radą bezpieczeństwa kraju.

Na filmie widzimy, jak Łukaszenka stoi przy prawdopodobnej mapie inwazji na Ukrainę. Mapa z grubsza zgadza się z kierunkami ataków, które obecnie są obierane przez rosyjskie wojsko i pokazuje cele na terenie całej Ukrainy – większość z nich została już zaatakowana.

Na mapie widzimy, że Ukraina jest podzielona na cztery części, a jeden z kierunków ataku wskazuje na teren separatystycznej części Mołdawii wspieranej przez Rosjan, Naddniestrza.

Źródło: Independent ; Financial Times ;

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Zatrważające dane dotyczące liczby zabitych na Ukrainie. A to jeszcze nie koniec

Rosyjskie Ministerstwo Obrony przyznało się do pierwszych strat podczas „operacji wojskowej” na Ukrainie!