w

SuperSuper

[VIDEO] Cały personel rosyjskiego kanału telewizyjnego TV Rain zaprotestował podczas transmisji na żywo: „Nie dla wojny”

fot. Reddit / TV Rain

TV Rain to rosyjska niezależna telewizja, którą rząd Władimira Putina postanowił zawiesić za szerzenie niewygodnych informacji o „operacji specjalnej” rosyjskiego wojska na Ukrainie. Personel postanowił się zbuntować i zaprotestował podczas ostatniej transmisji.

Putin stara się, aby wieści o toczonej wojnie i tysiącach zabitych rosyjskich żołnierzy nie trafiły do rosyjskich obywateli. Kontrolowane przez Kreml media opowiadają ludziom, że wojsko wyzwala ludność spod nazistowskiego reżimu, a duża część osób, do których dociera rosyjska propaganda, uważa, że tak naprawdę nie ma wojny.

Niezależne media blokowane

Putin zdecydował się na zakneblowanie ostatnich wolnych i niezależnych mediów, które działały na terenie Rosji. Kreml zablokował między innymi gazetę „Echo Moskwy” oraz telewizję „Rain” (rosyjska nazwa – „Дождь”). Do tego rosyjskie władze ograniczyły działalność Facebooka i Twittera, z których obywatele mogliby dowiedzieć się prawdy.

TV Rain protestuje

W czwartek 3 marca stacja TV Rain ogłosiła, że „tymczasowo jest zmuszona wstrzymać swoją działalność”. Na znak protestu cała załoga stacji przeprowadziła ostatnią transmisję, podczas której wszyscy pożegnali się słowami „Nie dla wojny”. Personel wyszedł ze studia, a następnie telewizja puściła „Jezioro Łabędzie” – balet, który sowiecka telewizja puściła podczas puczu moskiewskiego w 1991 roku, który oznaczał upadek ZSRR.

Po transmisji TV Rain poinformowało na Twitterze, że do siedziby stacji przyszli policjanci, którzy oskarżyli telewizję o „szerzenie materiałów ekstremistycznych za pośrednictwem mediów”. Według nowego prawa, za rozpowszechnianie „nieprawdy” o działaniach rosyjskich wojsk na Ukrainie, może grozić kara nawet 15 lat więzienia

Zobaczcie nagranie:

Źródło: TV Rain ; Reddit

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Rosyjska telewizja zaprosiła do studia eksperta. Zszokował prezenterkę swoim toastem za… śmierć rosyjskiej giełdy

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski mówi, że nie chce, aby historia Ukrainy była legendą o trzystu Spartanach. Apeluje o pokój