w

[VIDEO] 16-latek wjechał w matkę z dzieckiem i próbował uciec. Kobieta jest oburzona wyrokiem

fot. moment potrącenia (Twitter screenshot)

Kobieta, która wraz ze swoim przebywającym w wózku dzieckiem padła ofiarą wstrząsającego potrącenia w sierpniu zeszłego roku, wyraziła swoje oburzenie niedawno ogłoszonym wyrokiem sądu w sprawie nieletniego sprawcy.

W sierpniu ubiegłego roku w mediach pojawiło się nagranie z monitoringu, który uchwycił moment szokującego potrącenia matki z dzieckiem przez 16-letniego kierowcę. Do zdarzenia doszło w leżącej w Los Angeles dzielnicy Venice.

Wstrząsające potrącenie

Na filmie, który lotem błyskawicy obiegł media społecznościowe, widać, jak ówczesny 16-latek z impetem wjeżdża w kobietę, która wyszła na spacer ze swoim dzieckiem w wózeczku. Matka próbowała odsunąć się pod mur, ale kierowca nawet nie starał się uniknąć uderzenia.

Kobieta wraz z dzieckiem zostali rzuceni na ziemię, a nastolatek próbował zbiec z miejsca wypadku. Ucieczkę nieletniego przerwał jednak kierowca jadącego z naprzeciwka pickupa, który nie zawahał się wjechać w samochód sprawcy wypadku.

Nagranie możecie oglądnąć poniżej

Bulwersujący wyrok

Kierowca, który obecnie ma 17-lat, został niedawno skazany przez sąd na 5 do 7 miesięcy obozu młodzieżowego. Potrącona matka nie ukrywa, że jest oburzona z powodu wyroku, który uważa za zbyt lekki.

Kobieta stwierdziła, że znów czuje się jak ofiara i wydała nowe oświadczenie, w którym zdradziła, jak czuła się w momencie potrącenia oraz skrytykowała politykę prokuratora Los Angeles. Matka przekazała, że najpierw myślała, iż jej 8-miesięczne dziecko zostało zabite.

Myślałam, że to ostatnie chwile naszego życia, że jesteśmy martwi. To uczucie, wraz ze wspomnieniem samochodu przyspieszającego wprost na nas, będzie mnie prześladować na zawsze” – wyznała w oświadczeniu.

Nigdy nie byłam bardziej zaskoczona lub rozczarowana, a w rzeczywistości nigdy nie czułam się tak ofiarą, jak przez system i obecną politykę prokuratora LA, George’a Gascóna„.

Biuro prokuratora pozostało jednak przy swojej decyzji, mówiąc, że została ona podjęta w oparciu o fakty oraz ustanowione prawo.

Decyzje podjęte w tej sprawie były oparte na faktach i prawie. Na szczęście dziecko nie doznało obrażeń, a matka doznała jedynie rany na łokciu. Departament Szeryfa zgodził się z zarzutami o przestępstwo, które zostały postawione. Departament Probacji zalecił, a sąd skazał nieletniego sprawcę na obóz młodzieżowy na okres od pięciu do siedmiu miesięcy. Podtrzymujemy cel systemu sądownictwa dla nieletnich, jakim jest rehabilitacja młodych ludzi” – przekazało biuro w oświadczeniu dla CBSLA.

Wyrok został jednak skrytykowany przez zastępcę prokuratora okręgowego obszaru Los Angeles.

Jest wiele takich spraw jak ta, gdzie ofiary są poważnie ranne i nie dostają sprawiedliwości i są sfrustrowane, a to może zdarzyć się każdemu. To kwestia bezpieczeństwa publicznego i każdy powinien być zaniepokojony tym, że pod rządami Gascóna w LA County nie można pchać swojego dziecka w wózku po ulicy bez obaw, że staniesz się ofiarą przestępstwa” – mówi Shea Sanna.

Nastolatek został wcześniej skazany za zatrucie po dodaniu środków odurzających do napoju nastolatki w 2019 roku w Palmdale High School. Incydent skończył się pobytem nastolatki w szpitalu.

Źródło: CBS News ; Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Rosja grozi Stanom Zjednoczonym. „Alaska to rosyjskie ziemie”. Gubernator Alaski odpowiada z humorem

[VIDEO] Rosyjski żołnierz w szalony sposób „rozbroił” wyrzutnię S-300. Gorzko pożałował