w

[VIDEO] Rosyjski żołnierz w szalony sposób „rozbroił” wyrzutnię S-300. Gorzko pożałował

fot. Twitter screenshot / zdj. ilustracyjne (Nickispeaki, CC BY-SA 4.0)

Rosyjskie wojsko podczas trwającej już pięć miesięcy inwazji na Ukrainę wielokrotnie pokazało, że nie jest aż tak efektywne, jak głosiła propaganda Kremla. Sposób, w jaki rosyjski żołnierz zdetonował system S-300, jest nieprawdopodobnie lekkomyślny.

Na nagraniu, które niedawno pojawiło się w sieci, widać, jak rosyjski żołnierz próbuje zniszczyć ukraińską wyrzutnię pocisków S-300. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie sposób, jaki wybrał żołnierz.

Materiał najpewniej pochodzi z pierwszych tygodni wojny, co można wywnioskować z widocznej na filmie roślinności oraz ciepłego ubioru żołnierza, ale dopiero teraz nagranie zostało upublicznione.

Na nagraniu widać rosyjskiego żołnierza uzbrojonego w zasilany taśmowo karabin maszynowy PKM z przeciwpancernymi pociskami zapalającymi. Rosjanin po chwili pociąga za spust, najprawdopodobniej oczekując małej eksplozji, która sprawi, że system S-300 stanie się niezdolny do użytku.

Zaraz po wystrzale okazuje się jednak, że leżący zaledwie kilkanaście metrów od pojazdu Rosjanin najwyraźniej nie docenił powagi sytuacji. Wyrzutnia pocisków S-300 momentalnie wybucha, a płomienie sięgają w pobliżu strzelca oraz kamerzysty.

Eksplozja ma bardzo dużą siłę, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę, że wyrzutnie tego typu korzystają z wybuchowego paliwa oraz odłamkowej głowicy o masie ponad 100 kilogramów. Rosjanie na pewno pożałowali swojego pomysłu.

Nagranie możecie oglądnąć poniżej:

S-300

S-300 to przeciwlotniczy system rakietowy, który używany jest zarówno przez Rosję, jak i Ukrainę. System S-300 może obierać na cel samoloty oraz pociski manewrujące, a obsługa jest zautomatyzowana. Wybierając cele, wyrzutnia łączy się z centrum dowodzenia oddalonym od maszyny nawet o 40 km.

Źródło: Telegram ; Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] 16-latek wjechał w matkę z dzieckiem i próbował uciec. Kobieta jest oburzona wyrokiem

Iga Świątek regeneruje siły we Włoszech. Tak wyglądają jej wakacje [ZDJĘCIA]