w

Rosjanie ukradli telefon 10-latce. W nieprawdopodobny sposób wrócił do właścicielki

fot. Iwanka z telefonem i rosyjscy żołnierze (Twitter / mil.ru)

Rosyjscy żołnierze okradli 10-latkę z jej telefonu. Dziewczynka straciła już nadzieję na odzyskanie sprzętu, ale ukraińscy żołnierze przeszli sami siebie i sprawili, że Iwanka odzyskała skradzioną własność.

W ostatnim czasie powszechne są historie opisujące grabieże, jakich dokonują Rosjanie na terenie Ukrainy. Żołnierze najchętniej kradną sprzęt AGD, biżuterię, elektronikę, a nawet podstawowy sprzęt kuchenny.

Rosjanie często wysyłają sprzęt do ojczyzny, a przechwycone zostały połączenia telefoniczne, z których wynika, że rodzina i przyjaciele składają specjalne zamówienia u żołnierzy. Nie zawsze kradzież uchodzi im jednak na sucho.

Ukradli telefon 10-latce

Podczas ewakuacji z Trościańca w obwodzie sumskim do rodziny 10-letniej Iwanki podeszli rosyjscy żołnierze i ukradli telefon dziewczynce. Jak opowiada matka Iwanki, Ołena, do sytuacji doszło 15 marca.

– „Gdy staliśmy w kolumnie ewakuacyjnej, podeszli rosyjscy żołnierze i kazali oddać wszystkie telefony. Odpowiedziałam, że aparaty są rozładowane. Wcześniej usunęliśmy z telefonów wszystkie komunikatory, aby nie przekazywać wrogowi żadnych informacji. Jednak na wyjeździe z miasta, rosyjskie wojsko obchodziło punkt kontrolny z kartonem i grożąc rozstrzelaniem zabierało telefony wszystkim, którzy wyjeżdżali” – opowiedziała dla Biesłatu

Ukraińskim żołnierzom udało się później pokonać oddział Rosjan, który odpowiadał za kradzież, a u jednego ze schwytanych członków znaleziono różowy telefon. Mechanik-kierowca z Dywizji Kantemirowskiej zarzekał się, że znalezione przy nim rzeczy są jego własnością, ale nikt mu nie uwierzył.

Ukraińcy postanowili zadzwonić na zapisane w telefonie numery. Żołnierze 93. brygady mobilnej „Chołodny Jar” doświadczeni wcześniejszymi sytuacjami spodziewali się najgorszego, ale historia miała szczęśliwe zakończenie i udało im się kontaktować z rodziną dziewczynki.

Tata Iwanki tak ucieszył się z połączenia od żołnierzy, że nawet zaproponował, aby zostawili sobie telefon, ale oni nie chcieli tego słyszeć i wysłali sprzęt 10-latki pocztą.

Źródło: The Kyiv Independent

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Cristiano Ronaldo, fot. AKPA, screenshot YouTube

[VIDEO] Kibice w piękny sposób oddali cześć zmarłemu synowi Cristiano Ronaldo. Wyciskające łzy nagranie stało się viralem

Mateusz Borek, fot. screenshot YouTube

Mateusz Borek ma problemy z ALKOHOLEM?! Fani już postawili diagnozę. Komentator ostro reaguje na krytyczne uwagi