w

Rosjanie ukradli telefon 10-latce. W nieprawdopodobny sposób wrócił do właścicielki

fot. Iwanka z telefonem i rosyjscy żołnierze (Twitter / mil.ru)

Rosyjscy żołnierze okradli 10-latkę z jej telefonu. Dziewczynka straciła już nadzieję na odzyskanie sprzętu, ale ukraińscy żołnierze przeszli sami siebie i sprawili, że Iwanka odzyskała skradzioną własność.

W ostatnim czasie powszechne są historie opisujące grabieże, jakich dokonują Rosjanie na terenie Ukrainy. Żołnierze najchętniej kradną sprzęt AGD, biżuterię, elektronikę, a nawet podstawowy sprzęt kuchenny.

Rosjanie często wysyłają sprzęt do ojczyzny, a przechwycone zostały połączenia telefoniczne, z których wynika, że rodzina i przyjaciele składają specjalne zamówienia u żołnierzy. Nie zawsze kradzież uchodzi im jednak na sucho.

Ukradli telefon 10-latce

Podczas ewakuacji z Trościańca w obwodzie sumskim do rodziny 10-letniej Iwanki podeszli rosyjscy żołnierze i ukradli telefon dziewczynce. Jak opowiada matka Iwanki, Ołena, do sytuacji doszło 15 marca.

– „Gdy staliśmy w kolumnie ewakuacyjnej, podeszli rosyjscy żołnierze i kazali oddać wszystkie telefony. Odpowiedziałam, że aparaty są rozładowane. Wcześniej usunęliśmy z telefonów wszystkie komunikatory, aby nie przekazywać wrogowi żadnych informacji. Jednak na wyjeździe z miasta, rosyjskie wojsko obchodziło punkt kontrolny z kartonem i grożąc rozstrzelaniem zabierało telefony wszystkim, którzy wyjeżdżali” – opowiedziała dla Biesłatu

Ukraińskim żołnierzom udało się później pokonać oddział Rosjan, który odpowiadał za kradzież, a u jednego ze schwytanych członków znaleziono różowy telefon. Mechanik-kierowca z Dywizji Kantemirowskiej zarzekał się, że znalezione przy nim rzeczy są jego własnością, ale nikt mu nie uwierzył.

Ukraińcy postanowili zadzwonić na zapisane w telefonie numery. Żołnierze 93. brygady mobilnej „Chołodny Jar” doświadczeni wcześniejszymi sytuacjami spodziewali się najgorszego, ale historia miała szczęśliwe zakończenie i udało im się kontaktować z rodziną dziewczynki.

Tata Iwanki tak ucieszył się z połączenia od żołnierzy, że nawet zaproponował, aby zostawili sobie telefon, ale oni nie chcieli tego słyszeć i wysłali sprzęt 10-latki pocztą.

Źródło: The Kyiv Independent

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Cristiano Ronaldo, fot. AKPA, screenshot YouTube

[VIDEO] Kibice w piękny sposób oddali cześć zmarłemu synowi Cristiano Ronaldo. Wyciskające łzy nagranie stało się viralem

Jak odchudzały się gwiazdy? Fot. AKPA, Instagram

Gwiazdy zawdzięczają nienaganną figurę często drastycznym dietom. Sprawdź, jak odchudzały się Skrzynecka, Zborowska, Monroe i J.Lo