w ,

HahaHaha

Popularny YouTuber odwiedził restaurację Magdy Gessler i mocno się zawiódł?! Za schabowego zapłacił 86 złotych! (WIDEO)

Magda Gessler, Książulo - fot. Kurnikowski/AKPA, Instagram @ksiazulo
Magda Gessler, Książulo - fot. Kurnikowski/AKPA, Instagram @ksiazulo

YouTuber Książulo wraz z Wojkiem wybrał się do kultowej restauracji Magdy Gessler, by posmakować jej dań. Za kolację zapłacili krocie! Jak wypadł test smaku?

Magda Gessler jest jedną z najpopularniejszych restauratorek w Polsce, a przy tym wzór dla wielu właścicieli lokali. Na przestrzeni lat, dzięki programowi Kuchenne rewolucje, odmieniła oblicze polskiej gastronomii, ratując wiele jadłodajni bliskich ogłoszenia upadłości. Sama także z sukcesem prowadzi własne biznesy, a najbardziej promuje restaurację u Fukiera, którą zaczęła zarządzać w 1991 roku wraz z ówczesnym mężem, Piotrem Gesslerem. Punkt ten otworzyli 6 marca 1991 roku i od tamtego czasu działa nieprzerwanie.

Obiekt ten zainteresował YouTubera o pseudonimie Książulo, który od lat odwiedza różne lokale, by testować serwowane w nich dania. Ostatnio zasłynął dzięki temu, że ocalił Rurki z prawdziwą bitą śmietaną po publikacji wideo z wizyty w tym miejscu, przez kilka kolejnych dni cukiernia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród smakoszy tego smakołyku. Najczęściej jednak wybiera restauracje, w którym można zjeść za grosze, ale dzięki wsparciu widzów, tym razem mógł pozwolić sobie na coś więcej. Wybór padł na flagową restaurację Gessler.

Książulo przetestował jedzenie z restauracji Magdy Gessler. Jak wypadł test smaku?

Sam Książulo był żywo zaskoczony tym, jak zawrotne ceny osiągają dania serwowane U Fukiera. Mimo to zdecydował się zamówić: krem z pomidorów (45 zł), tatara (62 zł), pierogi z cielęciną (52 zł), pierogi z kaczką (59 zł), schabowego (86 zł), kaczkę (159 zł), średnio wysmażonego steka z polędwicy wołowej (210 zł) oraz deser w postaci tortu makowego (49 zł). Łącznie wydał więc ponad 700 złotych. Mimo zapewnień, że dania zostaną wydane na wynos po około 15 minutach, to w rzeczywistości potrwało to dłużej, ale nie zraził się tym, ponieważ wybrał dużo dań z karty.

Test smaku zaczął od kremu z pomidorów, który zrobił na nim bardzo dobre wrażenie:

Nie będę się tutaj czepiał jej, bo jest po prostu przepyszna. Jest gęsta, kremowa, jest mocno pomidorowa, ale też wydaje mi się, że jest zabielona, no bo ma taki kolorek — mówił.

Później przyszedł czas na tatara. Książulo od razu powiedział, że brakuje mu tu pieczywa. Niemniej jednak danie to zrobiło na nim bardzo pozytywne wrażenie i śmiało wyznał, że to jeden z najlepszych tatarów, jakie jadł w życiu. Wraz z Wojkiem uznali, że cena nie jest przesadzona.

Kolejnym rarytasem, który spróbował, były pierogi – jedne podsmażone, a drugie gotowane. Te pierwsze nie do końca przypadły do gustu YouTuberowi, ponieważ miały być suche, ale na plus było to, że posiadały dużo nadzienia. Smak w jego ocenie nie był powalający, choć Wojek dodał, że to takie domowe danie.

Po kilku rozczarowaniach nadszedł czas na potrawę, w której Książulo się rozsmakował. Był to stek, który jak twierdził, był mięciutki w środku, a z zewnątrz momentami chrupiący. Danie serwowane było z kopytkami, lecz te nie do końca mu posmakowały. Nieco lepiej wypadły warzywa — różyczka kalafiora i brokuła oraz marchewka.

Następnym daniem, które wpadło w ręce YouTuberów była kaczka, która kosztowała ponad 150 złotych. Za tę cenę otrzymali solidną porcję mięsa oraz dodatki:

Kawałek tej kaczki jest bardzo, bardzo solidny. […] To jest połóweczka kaczki, cztery kopytka, kawałek antonówki i buraczki.

Książulo przyznał, że to chyba nie jest danie, na które wróciłby do restauracji, ale kaczkę trzeba lubić. Wskazał również, że nie jest to wyjątkowa potrawa, a proporcje nie są dobrze dobrane.

Przedostatnim daniem był schabowy. YouTuber, po otwarciu opakowania, był zaskoczony jego rozmiarem oraz ceną. Do zestawu dołączone były ziemniaki oraz kapusta, która była przepyszna. Niestety sam kotlet go nie oczarował, ponieważ miał trochę żyłek i ciężko się kroił, a przy tym Książulo miał spore problemy z jego pogryzieniem i musiał wypluć kilka kawałków. To w jego ocenie odebrało komfort jedzenia. Gdy jednak trafiał na dobre miejsca, to mówił, że jest przepyszny.

Na deser był torcik makowy, który posmakował twórcy. Na koniec wyjaśnił, że jest nawet zadowolony, a największym zaskoczeniem był dla niego stek. Myślicie, że Magda Gessler będzie zadowolona z recenzji YouTubera?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Ewa Wachowicz, gruszki pod owsianą kruszonką - fot. Instagram @ewawachowicz, Canva

Gruszki pod owsianą kruszonką Ewy Wachowicz. Jesienny rarytas z kuchni Mistrzyni Smaku

Roch, Hotel Paradise 7 - fot. screenshot YouTube @TVN7

Szokujące wyznanie Rocha z „Hotelu Paradise”. Uczestnik dostawał GROŹBY! „Chodzę z gazem pieprzowym”