w

Nie żyje prezes Łukoil. Rosyjskie przedsiębiorstwo od początku wojny w Ukrainie było jej przeciwne

Nie żyje prezes Łukoilu - fot. Pixabay @igrishkoff
Nie żyje prezes Łukoilu - fot. Pixabay @igrishkoff

Rawił Maganow nie żyje. Prezes rosyjskiej spółki Łukoil od jakiegoś czasu przebywał w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Moskwie. Zagraniczne media podały zaskakujący powód jego śmierci.

W czwartek 1 września media obiegła wieść o nagłej śmierci Rawiła Maganowa, prezesa spółki Łukoil. Jako pierwsza wiadomość przekazała agencja Reutera. Z posiadanych na tę chwilę informacji wynika, że 67-latek wypadł z okna Centralnego Szpitala Klinicznego w Moskwie.

Prezes spółki Łukoil nie żyje

Jak na razie spółka nie odniosła się do tych doniesień. Mówi się, że Maganow wypadł z okna na szóstym piętrze. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Na miejscu zdarzenia cały czas pracują organy śledcze. Póki co nie wiadomo dlaczego to zrobił.

Rawił pracował w Łukoil od 1993 roku, a dwa lata temu objął funkcję prezesa. Z pewnością nie cieszył się najlepszą opinią wśród Rosjan, ponieważ spółka jako jedna z niewielu od początku sprzeciwiała się wojnie w Ukrainie. Krytycznie odnosiła się do działań wojsk pod wodzą Władimira Putina.

Co ciekawe, to nie pierwsza tak tajemnicza śmierć miliardera w ostatnim czasie. Tylko w tym roku zmarł Andriej Krukowski, który zarządzał kurortem Krasnaja Polana, który należy do Gazpromu. W kwietniu odnaleziono zwłoki Siergieja Protosenii, który był prezesem koncernu gazowego Novatek. Jeszcze w tym samym miesiącu media obiegła wieść o śmierci Władysława Awajewa, byłego wiceprezesa Gazprombanku. W maju, w trakcie sesji u szamana, zmarł menadżer spółki Łukoil, Aleksander Subbotin.

W tym samym miesiącu media zaczęły rozpisywać się, że spółka przejmuje 400 stacji Shell, ponieważ zapowiedziano, że chcą całkowicie wycofać się z rynku rosyjskiego. Jako główny powód podano właśnie wybuch wojny w Ukrainie.

Wniosek chyba nasuwa się tylko jeden…

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Wjechał traktorem pod pociąg - fot. screenshot YouTube @PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Rolnik ominął szlaban i wjechał Ursusem na przejazd kolejowy. Centymetry dzieliły go od zderzenia z rozpędzonym pociągiem! [WIDEO]

[VIDEO] Bandyta zaatakował i okradł starszego mężczyznę. Ucieczkę udaremnił mu bohaterski właściciel restauracji