w

Rolnik ominął szlaban i wjechał Ursusem na przejazd kolejowy. Centymetry dzieliły go od zderzenia z rozpędzonym pociągiem! [WIDEO]

Wjechał traktorem pod pociąg - fot. screenshot YouTube @PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Wjechał traktorem pod pociąg - fot. screenshot YouTube @PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

To cud, że w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Rolnik, widząc zamknięty szlaban, postanowił ominąć rogatki i przejechać przez przejazd kolejowy przed pociągiem. Centymetry dzielił go od zderzenia ze stalowym kolosem. Po obejrzeniu nagrania rodzi się jedno pytanie — czy Ursus miał w ogóle hamulce?!

Niezliczoną ilość razy w mediach starano się uczulić kierowców na to, by nie wjeżdżali na przejazdy kolejowe, widząc włączony sygnalizator czy zamknięte rogatki, jednak to na nic. Nadal nie brakuje śmiałków, którym wydaje się, że są nieśmiertelni lub szybcy jak błyskawica i zdążą przemknąć przed rozpędzonym pociągiem. Do chwili zastanowienia nie skłaniają ich nawet ustawione wzdłuż dróg krzyże, świadczące o tym, że już wcześniej w tym miejscu doszło do wypadku.

Ten traktorzysta z Kletni może mówić o niebywałym szczęściu, ponieważ zaledwie centymetry dzieliły go od zderzenia z rozpędzoną machiną. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu.

Rolnik niemal wjechał traktorem pod rozpędzony pociąg

Do zdarzenia doszło w niedzielę 14 sierpnia. PKP S.A. ku przestrodze postanowiło opublikować nagranie na YouTube. Gdy rogatki zaczęły się zamykać, nikogo nie było przy przejeździe kolejowym. Po ich opadnięciu, zza zakrętu wyjechał stary Ursus z przyczepą, którego kierowca postanowił ominąć szlaban i przemknąć przez przejazd.

Przez ułamek sekundy widać, że rozgląda się w prawo i w lewo, po czym zaczyna siłować się z kierownicą, ponieważ najwidoczniej dostrzegł pędzący pociąg. W ostatniej chwili udało mu się odbić bok i wjechać na krawężnik.

Przy okazji zaczepił przyczepą o rogatkę, którą wykrzywił. Gdy machina przejechała, próbował odjechać, jednak ta zaczepiła się o błotnik. Postanowił ją odgiąć i położyć na przyczepie, tak by ześlizgnęła się po burcie, jednak szybko zorientował się, że to nie najlepszy pomysł. W końcu podeszła do niego kobieta, która delikatnie uniosła ją do góry, a on jak gdyby nigdy nic odjechał.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Krzysztof Rutkowski, Iwona Pavlović - fot. AKPA/Kurnikowski, Baranowski Michał

Krzysztof Rutkowski nie odpuszcza Iwonie Pavlović! „Oby nie było tak, że zostanie wywleczona przez funkcjonariuszy policji”

Nie żyje prezes Łukoilu - fot. Pixabay @igrishkoff

Nie żyje prezes Łukoil. Rosyjskie przedsiębiorstwo od początku wojny w Ukrainie było jej przeciwne