w

[VIDEO] Bandyta zaatakował i okradł starszego mężczyznę. Ucieczkę udaremnił mu bohaterski właściciel restauracji

fot. YouTube screenshot

W Los Angeles doszło do szokującej sytuacji. Bezdomny mężczyzna zaatakował starszego pana z zamiarem okradnięcia ofiary. Nie wszystko poszło jednak zgodnie z jego planem, ponieważ do akcji wkroczył właściciel restauracji, który zatrzymał napastnika.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Na nagraniu widać, jak podejrzany uderza niczego nie spodziewającego się klienta restauracji, Richarda Schlesingera, a następnie kradnie jego telefon i portfel.

Rzucił się w pogoń za agresorem

Timothy Ratcliff, właściciel lokalu obok, zauważył atak i bez wahania pobiegł za napastnikiem, przewracając go na skrzyżowaniu z ruchliwą drogą Hollywood Boulevard.

„Szczerze mówiąc, to było jak slow motion. Nie mogłem uwierzyć, że to się działo” – powiedział Ratcliff. – „Przewróciłem go i po prostu tak czekałem” – dodał.

Ratcliffowi, któremu wkrótce na pomoc przyszła jego dziewczyna, udało się unieruchomić podejrzanego i przytrzymać go do czasu przyjazdu policji.

Podczas niemal dziewięciominutowego oczekiwania złodziej próbował się uwolnić, ale dziewczyna Ratcliffa kopnęła mężczyznę i stanęła na jego nogach.

„Nie zamierzałem kłamać, adrenalina była w tym momencie bardzo duża, a po wszystkim byłem tak wyczerpany, jakbym długo ćwiczył” – powiedział bohaterski właściciel lokalu.

Nagranie możecie zobaczyć poniżej:

Pomagał mu przez kilka miesięcy

Ratcliff powiedział, że od kilku miesięcy pomagał podejrzanemu. Wstrząsnęło go, że mężczyzna „odwdzięczył się” w taki sposób.

„Przychodził w okolice restauracji od około dwóch miesięcy. Dawaliśmy mu jedzenie, dawaliśmy mu wodę. To po prostu szokujące, że to wszystko stało się tak, jak się stało” – wyznał Ratcliff.

Właściciel restauracji stwierdził, że gdyby była taka potrzeba, ponownie postąpiłby w taki sposób. Ratcliff i Schlesinger spotkali się po zdarzeniu i połączyła ich przyjacielska więź.

Źródło: foxla.com ; Inside Edition

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Nie żyje prezes Łukoilu - fot. Pixabay @igrishkoff

Nie żyje prezes Łukoil. Rosyjskie przedsiębiorstwo od początku wojny w Ukrainie było jej przeciwne

Trzyletnia dziewczynka obudziła się na własnym pogrzebie. Rodzina wezwała karetkę, ale radość była krótkotrwała