w

Rosyjski oligarcha i były szef Łukoila zmarł podczas sesji u szamana. „Zatrucie ropuchą”

fot. Rosyjski oligarcha Aleksander Subbotin (Twitter - TpyxaNews / Wikimedia commons)

Aleksander Subbotin zmarł w tajemniczych okolicznościach podczas sesji u lokalnego szamana. Miliarder i były menadżer koncernu naftowego Łukoil chciał poddać się kuracji na kaca. To kolejna śmierć wśród rosyjskich oligarchów w ostatnim czasie.

Aleksander Subbotin został znaleziony martwy w mieście Mytiszczi położonym około 20 km od Moskwy. Oligarcha miał umrzeć w piwnicy podczas wizyty u szamana. Informację podał kanał Mash na swoim Telegramie.

Subbotin odwiedził szamana Maguę oraz jego żonę w ich domu. Rosyjski miliarder miał znać parę od dawna i regularnie korzystać z szamańskich usług. Kuracja na kaca, na którą zdecydował się Subbotin zakładała wykorzystanie jadu ropuchy.

Nacinali skórę, a następnie wstrzykiwali jad ropuchy. Po wymiotach pacjent miał rzekomo zdrowieć” – podał Mash.

Oferowane przez szamana kuracje miały obejmować też rytuały przyzywania duchów, kąpiele we krwi koguta, czy składanie zwierząt w ofierze. Ostatnia sesja Subbotina zakończyła się jednak niepowodzeniem.

Zamiast wyleczyć kaca, oligarchę nagle zaczęło boleć serce. Małżeństwo Magua postanowiło jednak nie wzywać pogotowia i próbowali wyleczyć Subbotina na własną rękę. Para miała podać byłemu szefowi Łukoila lek uspokajający Corvalol, który spowodował, że miliarder zasnął. Wkrótce Subbotin zmarł w piwnicy.

Tajemnicze zgony oligarchów

Subbotin to już kolejny rosyjski oligarcha, który zmarł w ciągu ostatniego czasu. 25 lutego, dzień po inwazji Rosji na Ukrainę, na luksusowym osiedlu znaleziono ciało dyrektora Gazpromu, 61-letniego Aleksandra Tiulakowa, który miał popełnić samobójstwo.

28 lutego w rezydencji pod Londynem znaleziono ciało Michaiła Watforda, rosyjskiego oligarchy ukraińskiego pochodzenia, który dorobił się na handlu ropą i gazem, a od jakiegoś czasu mówił, że znajduje się „na liście osób do zlikwidowania”.

Pod koniec marca w Niżnym Nowogrodzie znaleziono ciała Wasilija Mielnikowa oraz jego żony i synów (4 i 10 lat). Mielnikow był właścicielem firmy farmaceutycznej Medstom. Rosyjscy śledczy ustalili, że miliarder pierwsze zabił rodzinę, a następnie odebrał sobie życie nożem.

18 kwietnia w Moskwie znaleziono ciało byłego wiceprezesa Gazprombanku Władisława Awajewa wraz z rodziną. Żona i 13-letnia córka zginęły od strzałów z broni palnej. Komitet Śledczy Rosji sugeruje rozszerzone samobójstwo.

19 kwietnia w Hiszpanii Siergiej Protosenja, były członek zarządu producenta gazu ziemnego Novatek, miał zabić siekierą żonę i córkę, po czym popełnić samobójstwo. Do wszystkiego doszło w willi na Costa Brava.

Na początku maja zginął 37-letni dyrektor należącego do Gazpromu kurortu „Krasnaja Polana” w Soczi. Andriej Krukowski miał spaść z klifu na szlaku górskim.

Źródło: The Independent ; The Moscow Times

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Britney Spears, fot. Instagram @britneyspears

Britney Spears jest w ZŁEJ formie?! Psycholog przeanalizował jej ostatnie zachowania i doszedł do zaskakujących wniosków

Alina Kabajewa, Władimir Putin, fot. screenshot YouTube

Alina Kabajewa jest W CIĄŻY z Władimirem Putinem?! Źle przyjął tę informację. „Wyglądał na przygnębionego”