w

Na pogrzebie Jerzego Połomskiego wystąpi plejada gwiazd. Znamy datę i miejsce pochówku. Jak będzie wyglądał jego grób?

Pogrzeb Jerzego Połomskiego - fot. Kurnikowski/AKPA
Pogrzeb Jerzego Połomskiego - fot. Kurnikowski/AKPA

Jerzy Połomski nie żyje. Informację o jego śmierci przekazała menadżerka, Violetta Lewandowska. Znamy szczegóły pogrzebu. Dla artysty zaśpiewa cała plejada gwiazd. Kiedy i gdzie odbędzie się ostatnie pożegnanie?

Jerzy Połomski zmarł 14 listopada. W ostatnich dniach życia przebywał w jednym z warszawskich szpitali, do którego trafił z objawami infekcji. W październiku przeszedł operację nogi i nic nie wskazywało na to, że jego zdrowiu coś zagraża. Wrócił do Skolimowa, jednak jego stan stopniowo zaczął się pogarszać. Krótko po tym wystąpiły powikłania, z którymi jego organizm nie był w stanie sobie poradzić.

Jerzy w ubiegłą środę trafił do szpitala. Miał infekcję. Jego organizm nie poradził sobie z zakażeniem, które się do niego wdarło. Był zbyt słaby… W poniedziałek (14 listopada – red.) o godz. 19 dostałam telefon ze szpitala: „Jerzy nie żyje”. Zmarł chwilę przed telefonem, który otrzymałam. Wiem, że lekarze do końca o niego walczyli. Niestety, nie udało się — wyznała jego menadżerka, Violetta Lewandowska.

Wokalista zmarł w wieku 89 lat. Teraz na jaw wyszło, jak będzie wyglądać ostatnie pożegnanie muzyka. Gwiazdy w piękny sposób uczczą jego pamięć.

Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Jerzego Połomskiego?

Lewandowska przekazała, że pogrzeb Jerzego odbędzie się 23 listopada. Uroczystości żałobne rozpoczną się o godzinie 11:30 mszą świętą w Kościele Św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu 3.

Po mszy żałobnicy przejadą na Cmentarz Powązkowski (brama nr 2), gdzie o godzinie 13.30 nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego w Alei Zasłużonych. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy — zdradziła Plejadzie.

Połomski spocznie na Starych Powązkach w Warszawie. Już za życia zdecydował, że to właśnie tam zostanie pochowany — sam wykupił kwaterę, a w lipcu tego roku spoczęła w niej jego 92-letnia siostra Jadwiga Pająk. To właśnie tego dnia nakreślił menadżerce, jak ma wyglądać nagrobek.

Kiedy był pogrzeb siostry Jerzego, przespacerowaliśmy się alejkami po Powązkach. Zapytałam go delikatnie, jakie podobają mu się nagrobki, powiedział, że klasyczne. Nie lubił udziwniania, więc taki będzie miał grób, klasyczny — wyznała Faktowi.

Violetta Lewandowska, mając na uwadze jego słowa, udała się do firmy kamieniarskiej z prośbą o wykonanie mogiły. Nie spodziewała się jednak, że Jerzy w tak krótkim czasie dołączy do siostry.

Byłam trzy tygodnie temu na Powązkach, gdzie wybrałam jedną z tamtejszych najstarszych firm kamieniarskich. Omawialiśmy projekt. Nie spodziewałam się, że będzie tak szybko potrzebny — kontynuowała rozemocjonowana.

Prace już się rozpoczęły. Jak będzie wyglądał pomnik?

Chciałabym, żeby na nagrobku pojawił się wizerunek Jerzego z mikrofonem w ręce. Jest tam niewiele miejsca, więc raczej będzie to pionowa konstrukcja. Chciałabym, żeby pojawiły się na nim elementy z marmuru czy piaskowca, które szybko się patynują, ale to szlachetne materiały. Trwa projektowanie, chodzi o to, żeby ten nagrobek był też ładny — dodała w rozmowie z tabloidem.

Z uwagi na to, że Połomski był nie tylko utalentowanym, ale i szanowanym artystą, pojawił się pomysł, by pożegnały go również jego koleżanki, z którymi uwielbiał występować na scenie. Menadżerka i Związek Artystów Scen Polskich ustalają jeszcze wszystkie szczegóły.

Współorganizatorem pogrzebu będzie ZASP. Najprawdopodobniej udział w uroczystości wezmą też muzycy. Jeszcze za wcześnie na dokładne informacje — Violetta Lewandowska zdradziła Super Expressowi.

Jerzy najczęściej występował u boku Haliny Frąckowiak, Alicji Majewskiej, Maryli Rodowicz i Ireny Santor. Wiele więc wskazuje na to, że to właśnie one otrzymają propozycję zaśpiewania na jego pogrzebie.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Popularny prezenter przekazał wstrząsającą informację. „Nie wiem, ile zostało mi czasu”

Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski - fot. AKPA

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ogłoszą zaręczyny w spektakularny sposób?! „Planowana jest romantyczna sesja…”