w

SuperSuper HahaHaha DramatDramat

Łotwa drwi z Rosji po groźbach Ławrowa. „Jeśli Rosja straszy III wojną światową, to…”

fot. Ławrow i Edgars Rinkevics (Kremlin.ru / Saeima, CC BY-SA 2.0 / Wikipedia)

Łotwa zlekceważyła groźby ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa i postanowiła zaczepnie odpowiedzieć na pogróżki. Łotewski minister spraw zagranicznych zadrwił z Rosji.

Siergiej Ławrow kolejny raz postanowił pogrozić Zachodowi i niedawno stwierdził, że pomoc Ukrainie może doprowadzić do „trzeciej wojny światowej”. Zdaniem rosyjskiego ministra spraw zagranicznych dostawy broni mogą doprowadzić nawet do wojny jądrowej.

Niebezpieczeństwo wybuchu trzeciej wojny światowej jest poważne, realne, nie wolno go lekceważyć” – powiedział szef rosyjskiej dyplomacji w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji.

Szef rosyjskiego MSZ poinformował, że bezpośrednim celem mogą stać się dostawy broni z NATO.

Jeśli NATO, poprzez swojego pełnomocnika wchodzi de facto w wojnę z Rosją i tego pełnomocnika uzbraja, to na wojnie robi się to, co trzeba zrobić na wojnie” – mówił Siergiej Ławrow.

Siergiej Ławrow porównał obecną sytuację do kryzysu kubańskiego z 1962 roku, kiedy to ZSRR rozmieściło pociski balistyczne na Kubie.

Choć nie było wtedy zbyt wielu spisanych zasad, to dość jasne były wtedy „zasady postępowania”. Moskwa wiedziała, jak zachowa się Waszyngton, a Waszyngton wiedział, jak zachowa się Moskwa. Dzisiaj istnieje niewiele zasad” – twierdził Ławrow.

Łotwa drwi z Rosji

Łotwa za pomocą drwin zbyła groźby Siergieja Ławrowa. Minister spraw zagranicznych Łotwy Edgars Rinkevics na Twitterze odniósł się do mowy Ławrowa o „realnym zagrożeniu wybuchu trzeciej wojny światowej” i napisał, że „Jeśli Rosja grozi III wojną światową, to jest to wyraźny znak, że Ukraina odnosi sukces„.

W dalszej części wpisu szef łotewskiego resortu dyplomacji podzielił się swoją opinią na temat wsparcia dla Ukrainy i prób rosyjskiego zastraszenia Zachodu. Rinkevics stwierdził, że najlepiej byłoby jeszcze zwiększyć wsparcie dla Ukrainy.

„Nie powinniśmy poddawać się rosyjskiemu szantażowi, lecz podwoić nasze wsparcie dla Ukrainy i sankcje wobec Rosji. Tylko zdecydowane i konsekwentne działania mogą przywrócić międzynarodowe prawo i porządek” – napisał minister Rinkevics na Twitterze.

Reakcja Pentagonu

Do gróźb szefa rosyjskiego MSZ dotyczących trzeciej wojny światowej i wojny jądrowej odniósł się też rzecznik pentagonu John Kirby.

To oczywiście nie jest pomocne, jest niekonstruktywne i z pewnością nie jest tym, co odpowiedzialne mocarstwo powinno robić na forum publicznym” – powiedział Kirby.

Źródło: Twitter – edgarsrinkevics

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Fakty TVN, fot. materiały prasowe

Produkcja „Faktów” TVN zaliczyła krępującą WPADKĘ! Na wizji padły niecenzuralne słowa. Nagranie w mig obiegło sieć

Putin grozi państwom Zachodu. „Mamy narzędzia, jakich nie ma nikt inny. Wszystkie decyzje zostały podjęte”