w

Kreatywni Ukraińcy wpadli na niezwykły sposób wykorzystania zużytych wyrzutni. Stworzyli… prysznic polowy z systemu NLAW!

fot. Twitter

W sieci pojawiło się nowe zdjęcie ukazujące, w jaki sposób Ukraińcy wykorzystali pojemnik z systemu wyrzutni przeciwczołgowej NLAW. Trzeba przyznać, że pomysłowości im nie brakuje.

System NLAW (Next Generation Light Anti-Tank Weapon) jest bronią przeciwczołgową nowej generacji, którą zaprojektowano z naciskiem na zachowanie niskiej wagi oraz użyteczność w walkach na bliskim i średnim dystansie.

Sprawdzający się w boju na Ukrainie NLAW jest przykładem wyrzutni jednorazowej typu „fire-and-forget” (wystrzel i zapomnij), co oznacza, że po wystrzale żołnierz od razu może pozbyć się zbędnego obciążenia, bo wyrzutnia nie nadaje się do ponownego wystrzału. Jak się jednak okazuje, ukraińscy żołnierze znaleźli sposób na wykorzystanie wszystkich części tego uzbrojenia.

Nietypowy prysznic

Na krążącym w sieci zdjęciu widać pojemnik służący do transportu technologii NLAW wykorzystany jako… prysznic polowy. Pomysłowi Ukraińcy znaleźli nietypowe zastosowanie dla tej części wyposażenia, ale jak widać na zdjęciach, zdaje się ona spełniać swoją nową funkcję.

Biorąc pod uwagę, że w normalnej sytuacji pojemnik zostałby najprawdopodobniej wyrzucony (kolejne wyrzutnie transportowane są wraz z nowym opakowaniem — przyp. red.), to stworzony przez Ukraińców prysznic jest genialnym pomysłem i na pewno znajdzie swoje zastosowanie na froncie.

Kreatywność na polu bitwy — zmodyfikowany jednoślad

Ukraińscy inżynierowie zajęli się też bardziej istotnymi sprawami, takimi jak między innymi środek transportu, który pozwoli na szybkie i ciche dostanie się w rejon stacjonowania rosyjskich jednostek. Kilka dni temu pisaliśmy o elektrycznym motorowerze, który dostał się na wyposażenie ukraińskiej armii.

Produkowane przez kijowską firmę Delfast jednoślady są w stanie poruszać się po bezdrożach i ciężkim terenie, a w odpowiednich warunkach rozwijają prędkość ponad 80 km/h i mogą przejechać aż do 320 km na jednym ładowaniu.

Elektryczny napęd zapewnia bardzo niską emisję dźwięku oraz mniejszą sylwetkę cieplną pojazdu widzianego przez obiektywy termowizyjne. Motorowery dodatkowo wyposażono w specjalne bagażniki, które umożliwiają przewóz systemu NLAW, czyli tych samych wyrzutni przeciwczołgowych, z których stworzono opisany wcześniej prysznic polowy.

Źródło: Twitter ;

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Rosjanie zaatakowali polskie gospodarstwo w Ukrainie i zabili pracowników. Odwdzięczyła im się ukraińska armia

Lara Gessler - fot. Instagram @lara_gessler

Lara Gessler zdradziła płeć drugiego dziecka! Magda Gessler wprost oszaleje ze szczęścia