w

SuperSuper HahaHaha

Ukraińcy znaleźli nietypowy sposób na podkradanie się do rosyjskich czołgów. Wykorzystują… zmodyfikowane elektryczne motorowery

fot. Twitter / Delfast - materiały prasowe

Ukraińscy żołnierze dzięki pomocy z Zachodu wyposażeni są w broń zdolną bez problemu niszczyć rosyjskie czołgi. Aby tego dokonać, muszą jednak odpowiednio zbliżyć się do celu. Ukraińcy zaczęli używać elektryczne motorowery, które pozwalają zakradać się pod wrogie pozycje.

Od początku wojny załogi rosyjskich czołgów nie mogą czuć się pewnie na ukraińskiej ziemi. Ukraińskie Siły Zbrojne co jakiś czas chwalą się nowymi sukcesami, a lista wizualnie potwierdzonych a zniszczonych rosyjskich pojazdów właśnie przekroczyła 2 tysiące jednostek.

Za setkami wyeliminowanych pojazdów stoją ukraińskie drony, artyleria, siły pancerne oraz wyposażona w nowoczesną broń piechota. Okazuje się, że teraz do swojej dyspozycji Ukraińcy mają specjalnie dostosowane elektryczne motorowery, którymi mogą poruszać się wyposażeni w wyrzutnię NLAW żołnierze.

Elektryczny motorower pozwala na szybkie zbliżenie się do pozycji wrogiego ciężkiego sprzętu, jednocześnie niemal eliminując ryzyko związane z wykorzystaniem tradycyjnych pojazdów terenowych. Wszystko dlatego, że zamiast głośnego silnika elektryczny motorower jest niemal bezszelestny.

Motorowery zostały zapewnione ukraińskim żołnierzom przez kijowską firmę Delfast, której pojazdy zapewniają naprawdę imponujące osiągnięcia. Elektryczny jednoślad może rozwinąć prędkość 80 km/h i przejechać aż do 320 km na jednym ładowaniu.

Ważną rolę odgrywa specjalnie zaprojektowane zawieszenie motoroweru, które pozwala na pokonywanie bezdroży i radzi sobie w ciężkich warunkach. Produkt Delfasta jest również przystosowany do przenoszenia ładunku, co wykorzystali ukraińscy inżynierowie.

Trafiające na front jednoślady są odpowiednio modyfikowane w celu domontowania specjalnego bagażnika na przewożenie wyrzutni przeciwczołgowych. Co ciekawe, część personelu Delfasta po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji dołączyło do ukraińskiego wojska, więc możliwe, iż to oni podrasowują sprzęt.

NLAW jest zaprojektowany z myślą o obsłudze przez jedną osobę, więc nawet pojedynczy żołnierz, który za pomocą jednośladu po cichu przedostanie się w pobliże wroga, jest w stanie narobić wielkich szkód, jednocześnie mając do dyspozycji poręczny środek ucieczki z miejsca walki.

Wpisany do Księgi Rekordów Guinessa

Produkty Delfasta już wcześniej znalazły zastosowanie w służbach mundurowych. Meksykańska policja w 2020 r. zdecydowała się na zakup ukraińskich elektrycznych motorowerów. Jako ciekawostkę można dodać, że w 2017 r. jednoślad podkijowskiej firmy został rekordzistą w kategorii przejechanego dystansu na jednym ładowaniu – do Księgi Rekordów Guinessa wpisana została odległość 367 km.

Jak wynika z umieszczonych na stronie przedsiębiorstwa informacji, pojazd w podstawowej konfiguracji można kupić za niecałe 6600 euro.

Image
fot. Twitter

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Rihanna urodziła - fot. Instagram @badgalriri

Rihanna URODZIŁA! Znamy płeć pierwszego dziecka wokalistki i A$AP Rocky’ego

Władimir Putin, fot. screenshot YouTube

[VIDEO] Władimir Putin umiera?! Omal nie zwymiotował podczas ważnego spotkania. Kreml przygotowuje się na najgorsze.