w

Kinga Rusin

Kinga Rusin - fot. Instagram @kingarusin
Kinga Rusin - fot. Instagram @kingarusin

Kinga Rusin w przeszłości była jedną z najpopularniejszych dziennikarek TVN, a także autorka reportaży dla TVP prosto ze Stanów Zjednoczonych. Mimo że jej kariera wciąż nabierała tempa, nieoczekiwanie podjęła decyzję o rezygnacji z pracy, by skupić się na innych projektach zawodowych i podróżach dookoła świata. Ile lat ma Kinga Rusin? Kiedy się urodziła? Jak nazywa się jej partner? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie poniżej.

Kinga Rusin informacje

Kinga Rusin wiek: 52 lata, urodziła się 9 marca 1971 roku w Warszawie

Kinga Rusin wzrost: 167 cm

Kinga Rusin waga: brak informacji, lecz wiadomo, że udało jej się schudnąć 20 kilogramów

Kinga Rusin rodzice: Maria Rusin, Paweł Rusin (Paul Rusin)

Kinga Rusin rodzeństwo: młodszy, przyrodni brat, Tomasz

Kinga Rusin związki: Tomasz Lis (1994 – rozwód w 2006), Marek Kujawa (2010 – obecnie)

Kinga Rusin dzieci: Pola Lis (ur. 1996), Iga Lis (ur. 2000)

Kinga Rusin wykształcenie: wyższe, ukończyła italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim

Kinga Rusin kariera:

 • w dzieciństwie przez dekadę występowała z Zespołem Pieśni i Tańca Varsovia
 • 1993 – podjęcie pracy w Telewizji Polskiej. Na początku pracowała jako prezenterka oprawy dnia, a niedługo po tym dołączyła do redakcji Teleexpressu.
 • 1994 – przeprowadziła się z mężem, Tomaszem Lisem, do Waszyngtonu. Pracowała tam nad reportażami i materiałami informacyjnymi dla TVP oraz pisała artykuły dla Twojego Stylu
 • 1997 – powrót do Polski i podjęcie pracy jako prowadząca program Wizjer w TVN
 • 1997 – prowadziła biuro prasowe filmu Operacja Samum
 • 1999-2000 – występ w reklamie Commercial Union
 • w tamtym okresie była też współorganizatorką akcji Cała Polska czyta dzieciom i wiceprezeską Fundacji ABCXXI
 • 2000 – zawieszenie kariery w mediach i otworzenie agencji Idea Media. Jej wspólniczką została prawniczka Katarzyna Wende
 • wrzesień 2005 – powrót do telewizji. Otrzymała wówczas posadę prowadzącej Dzień dobry TVN
 • wiosna 2006 – wygrała 4. edycję Tańca z gwiazdami w parze ze Stefano Terrazzino
 • 2007 – udział w programie Taniec z gwiazdami. Najpiękniejsze tańce i kolejna wygrana
 • grudzień 2007 – zaczęła współprowadzić program Po prostu taniec
 • 2007-2015 – zaczęła pracować przy programie You Can Dance – Po prostu tańcz, w którym była prowadzącą, a następnie jurorką
 • 2008 – została współzałożycielką marki Pat&Rub
 • 2013 – prowadziła finałowe odcinki programu Bitwa o dom
 • 2014 – współprowadziła finał Top Model
 • 2016-2019 – gospodyni programu Agent – Gwiazdy
 • 2020 – wrzuciła do sieci fotkę z Adele, którą miała spotkać na przyjęciu zorganizowanym po 92. gali wręczenia Oscarów. Dzięki wpisowi zrobiło się o niej głośno na całym świecie i trafiła na listę najbardziej wpływowych Polek tygodnika Wprost
 • sierpień 2020 – odeszła z Dzień dobry TVN

Kinga Rusin bibliografia:

 • Co z tym życiem? (współautorka Małgorzata Ohme), 2010 r.
 • Jak zdrowo i pięknie żyć, czyli ekoporadnik, 2016 r.

Kinga Rusin filmografia: brak

Kinga Rusin teatr: brak

Kinga Rusin nagrody:

 • 1994 – Wiktor w kategorii Odkrycie telewizyjne roku
 • 2007 – Kobieta Roku Glamour 2006 w kategorii Show biznes
 • 2008 – Wiktor Publiczności
 • 2018 – Gwiazda Plejady w kategorii Osobowość roku
 • 2019 – Róża Gali w kategorii Online

Kinga Rusin Instagram: @kingarusin

Kinga Rusin Facebook: @kingarusin

Kinga Rusin Twitter: @Kinga_Rusin

Kinga Rusin TikTok: brak

Kinga Rusin YouTube: brak

Kinga Rusin rodzice

Kinga Rusin jest córką Pawła (Paula i Marii Rusinów. Jej matka przez lata pracowała dla biura handlu zagranicznego TVP. Gdy miała cztery lata, rozstali się, a mężczyzna na kilka lat zniknął z jej życia. Wrócił, gdy miała osiem lat. Udało im się odbudować relacje i zawsze mogła liczyć na jego wsparcie.

Czy Kinga Rusin ma rodzeństwo?

Kinga Rusin ma przyrodniego brata, Tomasza, który był synem jej ojca, Pawła. Nie utrzymuje z nim jednak bliskich kontaktów i od lat utrzymuje, że jest jedynaczką.

Czy Kinga Rusin ma dzieci?

Tak, Kinga Rusin ma dwie córki, Polę i Igę. Ich ojcem jest Tomasz Lis.

Czy Kinga Rusin ma partnera?

Tak. Od 2010 roku jest w związku z adwokatem Markiem Kujawą.

Kinga Rusin i Tomasz Lis ślub

Kinga Rusin i Tomasz Lis wzięli ślub w 1994 roku. Świadkową dziennikarki była Hanna Smoktunowicz, dziś posługująca się nazwiskiem Lis, bowiem po ich rozwodzie, została żoną dziennikarza.

Materiał z naszego ślubu ukazał się w „Wiadomościach”, które miały udział w rynku 99 proc. Nie było prasy kolorowej, nie było portali internetowych. Jedyną kolorową gazetą był tygodnik „Antena” – Rusin wspominała w wywiadzie dla Plejady.

Niedługo po ceremonii przenieśli się do USA, skąd wypełniali zawodowe obowiązki. W 1996 powitali na świecie córkę, a samotność zaczęła im doskwierać coraz bardziej. Co gorsza, dziennikarka zmagała się z depresją poporodową i ostatecznie, w 1997 roku, wrócili do Polski.

Na co choruje Kinga Rusin?

Kinga Rusin ma Hashimoto. Diagnozę poznała już kilka lat temu i choć wiele osób przypuszczało, że udało jej się zwalczyć objawy poprzez dietę, w jednym z wywiadów wyjaśniła, że przyjmuje leki.

Nie wyleczyłam się z Hashimoto dietą. Jestem pod opieką dobrych endokrynologów, mam dobrze ustawione lekarstwa. Niestety niedoczynność tarczycy nie jest chorobą, którą można wyleczyć, ta tarczyca jest zniszczona. Trzeba dobrze ustawić hormony — tłumaczyła.

Jak dziennikarka dowiedziała się o chorobie? Odczuwała chroniczne zmęczenie i była osłabiona. Na początku przypisywała to stresowi i przepracowaniu, ale udała się do lekarza. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że ma Hashimoto. Choroba tarczycy może przyczynić się do wzrostu wagi i trudności z odchudzaniem, ale i na to znalazła sposób.

Jak schudła Kinga Rusin?

Kinga Rusin zupełnie zmieniła dietę. Przede wszystkim zaczęła wybierać zdrową żywność i wyeliminowała nabiał. Przestała pić mleko, nie jadła masła i produktów odzwierzęcych. Zrezygnowała również z cukru i mąki pszennej. W zamian za to na jej talerzu zaczęły dominować warzywa i owoce. Pamiętała również o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Taka dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną przyniosła spektakularne efekty.

Ile schudła Kinga Rusin?

Kinga Rusin schudła 20 kilogramów.

Dlaczego Kinga Rusin odeszła z TVN?

Kinga Rusin odeszła z TVN, a dokładniej z Dzień dobry TVN, ponieważ chciała zacząć realizować swoje marzenia i zyskać niezależność finansową.

Chcę realizować swoje kolejne marzenia, wykorzystać swobodę i niezależność finansową, którą mam dzięki świetnie prosperującej firmie kosmetycznej – mojej dumie. Chcę współtworzyć nowe ciekawe projekty w kilku obszarach: telewizja, biznes, działalność społeczna — poinformowała w mediach społecznościowych.

W pewnym stopniu przyczynił się do tego fakt, że ze śniadaniówki odszedł jej partner, Piotr Kraśko.

Ostatnio wiele się zmieniło w 'Dzień Dobry TVN’, a odejście mojego współprowadzącego stworzyło naturalną okazję, by ruszyć do przodu. Kiedy jak nie teraz? – kontynuowała.

Ogłaszając swoje odejście, dodała, że nie zrywa w pełni z pracą w telewizji, ponieważ chciałaby się zająć tworzeniem reportaży i dokumentów.

Z pewnością chciałabym prowadzić program ostrzejszy, bardziej kontrowersyjny. Realizacja moich konkretnych wizji nie jest łatwa. Rozmowy trwają. Chcę też zająć się dziennikarsko poważniejszymi tematami i razem z własnym zespołem produkować reportaże i dokumenty – robiłam to, kiedy mieszkałam przez kilka lat w USA, zawsze to kochałam — dodała.

Ostatecznie jednak padło na to, że wraz z partnerem przeniosła się za granicę i podróżuje po świecie. Rezygnacja z pracy w telewizji dała jej ogromną swobodę, którą zdaje się, bardzo sobie ceni.

Dlaczego Kinga Rusin chodzi o kulach?

Kinga Rusin chodzi o kulach, ponieważ pod koniec września przeszła operację naprawy ścięgna.

Kinga Rusin Adele

Kinga Rusin opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie z Adele i wywołała w sieci zamieszanie. Panie miały znaleźć się na imprezie zamkniętej, którą zorganizowali Beyonce i Jay-Z po 92. gali rozdania Oscarów. O dziennikarce rozpisywały się światowe i to nie tylko przez wrzucone selfie, ale i opis zamieszczony pod nim. Polka odsłoniła w nim kulisy przyjęcia:

Na wczorajszej prywatnej imprezie ‪Beyoncé‬ i Jaya-Z rozmawiałam z Adele o… butach (Adele na zdjęciu po zrzuceniu chyba z 30 kg!), a ‪Jay-Z uczył mnie imprezowego układu tanecznego. Wiem, że brzmi to surrealistycznie. Ale posłuchajcie od początku… Tylko ok. 200 osób, na małej, klubowej przestrzeni, z najlepszą muzyką, z zakazem robienia zdjęć (powyższe to wyjątek poimprezowy). Ulica zamknięta i pilnie strzeżona, wejście kuchennymi drzwiami, żeby nie dało się nikogo sfotografować. Impreza, na której wszyscy mogą się wyluzować i zaszaleć! Każdy dostaje na wejściu … kapcie (nie weszłam w tę opcję) i bawi się bez skrępowania do białego rana. Zaczęło się od rozmowy z Adele o moich szpilkach (namawiała mnie na kapcie, które sama miała na nogach). Szczerze, nie poznałam jej bo jest teraz szczupła jak przecinek!

Gadałyśmy, zaśmiewając się do momentu kiedy powiedziała, jak się nazywa… Rozmowa z Adele była przepustką do miłej konwersacji z ‪Rihanną‬. A później już było totalne szaleństwo! ‪Jay-Z‬ uczył mnie układu tanecznego (bezskutecznie, bo skomplikowany, ale za to było śmiesznie), ‪Beyoncé‬, patrząc na mój brokatowy, świecący garnitur, stwierdziła ze śmiechem, że ją przyćmiłam (miała na sobie ciemnogranatową, welurową suknię), z Leo DiCaprio tańczyłam przez chwile za rękę (taka była konwencja, a ja stałam obok), otoczony wianuszkiem dziewczyn Bradley Cooper posyłał mi uśmiechy, ale chyba dlatego, że jego też rozśmieszył mój taniec z Jayem-Z. Klan Kardashianek (Kim, Kourtney, Khloe) bawił się we własnym gronie. ‪Kanye West‬ i ‪Travis Scott‬ wzięli udział w radosnym jam session gospodarzy. Popis na scenie dał Puff Daddy, a pod sceną parkietem zawładnęli jego synowie – relacjonowała.

Później jeszcze relacjonowała spotkanie z Charlize Theron, która częstowała ją pizzą oraz wspomniała, że rozmawiała z reżyserem Taiki Waititi. Na imprezie bawiła się również z Margot Robbie, Adrianą Limą, Jessicą Albą, Reese Whiterspoon, Jeffem Bezosem i kilkoma innymi osobami. Przyjęcie musiało być udane, bowiem na końcu opowieści dopisała:

Do hotelu wróciłam ‪o 7:00‬…

Po latach wróciła wspomnieniami do tego wydarzenia i wyjaśniła, że fotkę z Adele zrobiła poza miejscem, w którym odbywała się impreza, ponieważ nie można było na niej używać telefonów komórkowych.

Zdjęcie z Adele zrobił nam znajomy reżyser poza miejscem imprezy właśnie dlatego, że w środku nie można było używać telefonów. Żadnego zdjęcia z samej imprezy nie opublikowałam.

Fajna pamiątka?

Kinga Rusin, Adele - fot. Instagram @kingarusin
Kinga Rusin, Adele – fot. Instagram @kingarusin

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Edward Miszczak - fot. AKPA

To koniec rządów Edwarda Miszczaka w Polsacie?! Jednemu z tabloidów udało się dotrzeć do nieoficjalnych informacji. „Traci wpływy”

Chciał lepiej wypadać na zdjęciach i zrobił sobie zęby w Turcji. Teraz żałuje: „Wyglądam JAK REKIN” (ZDJĘCIA)