w

SuperSuper

Abramowicz przekazał Putinowi kartkę od Zełenskiego. Prezydent Rosji wpadł w szał po przeczytaniu

fot. YouTube / Marina Lystseva (GFDL 1.2 or GFDL 1.2 ), via Wikimedia Commons

Brytyjskie media informują, że oligarcha Roman Abramowicz spotkał się z Władimirem Putinem i wręczył mu kartkę z odręczną notatką Wołodymyra Zełenskiego. Prezydent Rosji miał wpaść w furię po przeczytaniu wiadomości. Co przesłał Putinowi Zełenski?

Roman Abramowicz jest rosyjskim oligarchą i jednym z najbogatszych ludzi w Rosji. Miliarder oprócz rosyjskiego, posiada także portugalskie i izraelskie obywatelstwa, a swoją fortunę zbił w latach 90. Do niedawna był właścicielem popularnego klubu piłkarskiego Chelsea Londyn.

 Po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę rzecznik oligarchy poinformował, że Abramowicz zwrócił się do ukraińskiego rządu z ofertą pomocy podczas negocjacji. Jak podawał „Wall Street Journal”, odrzutowiec oligarchy w ostatnich tygodniach ciągle krąży między Rosją, Turcją i Izraelem. Bogacz pojawił się też w Mińsku, podczas gdy pod koniec lutego toczone były pierwsze rozmowy w Białorusi.

Putin wpadł w szał po odczytaniu wiadomości

Jak informują brytyjskie media, w zeszłą środę rosyjski oligarcha miał opuścić Stambuł i udać się prywatnym odrzutowcem do Moskwy. Roman Abramowicz w stolicy spotkał się z prezydentem Rosji i przekazał mu kartkę, na której Zełenski odręcznie zapisał warunki pokojowe Ukrainy.

„The Times” podaje, że notatka wprawiła Putina w szał i prawdziwą furię. Po przeczytaniu wiadomości miał kazać Abramowiczowi przekazać prezydentowi Ukrainy własną wiadomość.

Powiedz mu, że ich zmiażdżę” – powiedział Putin do oligarchy.

Dotychczas Zełenski nie godził się na żadne ustępstwa terytorialne, i wygląda na to, że nadal pozostaje przy swoim stanowisku.

Po spotkaniu w Moskwie Abramowicz miał wrócić do Stambułu, gdzie spotkał się z Rustemem Umerowem, ukraińskim politykiem, który pełni funkcję w rozmowach pokojowych. Według doniesień, Putina przed zawarciem porozumienia wstrzymuje pogarda wobec Zełenskiego i brak znaczących sukcesów militarnych

Źródło: The Times ; Onet

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Roman Abramowicz i ukraińscy negocjatorzy z objawami OTRUCIA. Eksperci nie mają wątpliwości co do przyczyny dolegliwości

Władimir Putin, Luiza Rozova

To ONA skradła serce Putina? Ukrywał ją przez kilkanaście lat, ale teraz już się nie wyprze. Wyszło na jaw, gdzie ją ukrył