w

Zełenski ujawnił szczegóły rozmów z Macronem. „Naciskał na mnie, żeby Putin mógł zachować twarz”

fot. Zełenski i Macron (President Of Ukraine from Україна, PDM-owner, via Wikimedia Commons / Kremlin.ru, CC BY 4.0 )

Prezydent Wołodymyr Zełenski udzielił wywiadu dla włoskiej telewizji RAI. Ujawnił w nim, że prezydent Francji Emmanuel Macron wywierał na niego nacisk, aby zgodzić się na oddanie części terytorium Ukrainy Rosji w celu ułatwienia Putinowi podjęcia decyzji o zakończeniu inwazji.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla włoskiej telewizji RIA skrytykował działania Emmanuela Macrona, twierdząc, że na próżno prowadzi on dialog z Władimirem Putinem. Zełenski zdradził, że podczas jednej z rozmów miał być namawiany do oddania części ukraińskich ziem w celu umożliwienia Putinowi „wyjścia z twarzą”.

Nie pomożemy Putinowi zachować twarzy, płacąc za to naszym terytorium. To byłoby niesprawiedliwe” – powiedział Zełenski.

Zełenski nie wykluczył dialogu z Władimirem Putinem i zadeklarował, że chciałby się z nim spotkać w cztery oczy.

Ale tylko z nim. Bez żadnego z jego pośredników. I na warunkach dialogu, a nie na warunkach ultimatum” – dodał.

Prezydent Ukrainy przekazał, że najważniejszym punktem negocjacji jest wycofanie rosyjskich wojsk z terenu kraju.

Wszystko to zostało naruszone przez Federację Rosyjską. To musi zostać przywrócone. Co to oznacza? Wycofanie rosyjskich wojsk. Jest rzeczą oczywistą, że wszystkie łupy powinny zostać zwrócone, ale to nie one są dla nas największą wartością. Są nimi żywi ludzie. Proszę opuścić granice naszego państwa” – przekazał.

Pałac Elizejski odpowiada

Po opublikowaniu wywiadu Pałac Elizejski odniósł się do słów Wołodymyra Zełenskiego i zaprzeczył, żeby Emmanuel Macron naciskał na ukraińskiego prezydenta. Paryż twierdzi, że Macron „zawsze mówił, że to Ukraińcy powinni decydować o warunkach negocjacji z Rosjanami”, a słowa Zełenskiego zostały źle przetłumaczone.

Prezydent nigdy nie rozmawiał o niczym z Władimirem Putinem bez zgody prezydenta Zełenskiego i nigdy nie prosił prezydenta Zełenskiego o ustępstwa” – przekazała administracja Macrona.

Dzwonienie do Putina

Niedawno kontakt telefoniczny z Putinem skrytykowała premier Estonii Kaja Kallas, która twierdzi, że Putin powinien odczuć prawdziwą izolację.

Mam wrażenie, że jeśli wszyscy ciągle do niego dzwonią, to on nie dostaje jasnego sygnału, że jest odizolowany. Jeśli więc chcemy przekazać mu wiadomość, że faktycznie „jesteś odizolowany”, nie dzwońmy do niego – to nie ma sensu” – mówiła szefowa estońskiego rządu.

Źródło: RAI

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Laluna - fot. Instagram @@lala_laluna_official, screenshot YouTube

Laluna z „Królowych życia” przegrała walkę na Fame MMA 14! Jej twarz mocno ucierpiała. Teraz tłumaczy się z porażki. Reaguje jej MAMA

Wyciek z rosyjskiej armii. Opublikowano szokujące wiadomości i zdjęcia