w

Zgotowali piekło ukraińskiemu jeńcowi wojennemu. Rosjanin wykastrował go nożem do tapet

fot. kadr z nagrania (Reddit screenshot)

W czwartek w mediach społecznościowych pojawiły się nowe dowody tortur, których rosyjskie wojska mają dopuszczać się na jeńcach wojennych. Od czasu 24 lutego Moskwa kategorycznie zaprzecza wszelkim oskarżeniom o zbrodnie wojenne.

Na brutalnym nagraniu, które wyciekło do sieci 28 lipca, widać, jak rosyjski żołnierz za pomocą noża do tapet odcina wciąż żywemu Ukraińcowi zewnętrzne narządy płciowe. Autentyczność nagrania została potwierdzona przez portal śledczy Bellingcat.

Okazało się, że żołnierz, który stoi za torturami, został wcześniej sfilmowany przez rosyjskie media państwowe RIA Novosti. Mężczyzna z charakterystycznym kapeluszem na głowie oraz bransoletką pojawił się w materiale z 27 czerwca. Tę samą bransoletkę oraz nakrycie głowy widać było na nagraniu kastracji.

RIA Novosti opublikowało wtedy materiał z Siewierodoniecka, na którym widać było żołnierzy znajdujących się na terenie niedawno zdobytych zakładów chemicznych Azot. Rosyjskie media pokazywały znalezioną amunicję oraz broń.

Z opisu znajdującego się na kanale Telegram należącego Ria Novosti wynikało, że żołnierze widoczni w materiale to członkowie oddziałów Ługańskiej Republiki Ludowej oraz czeczeńskiej jednostki „Akhmat”. W sieci pojawiły się pewne przypuszczenia co do personaliów mężczyzny, ale nie są jeszcze do końca potwierdzone.

Ze względu na niezwykłą okrutność nagrania, nie zamierzamy go publikować. Jeśli ktoś nie dowierza jednak podanym informacjom, film można znaleźć w sieci.

Źródło: Bellingcat ;Yahoo News ; Nexta ; Twitter ; Reddit

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Osłupienie na weselu. Panna młoda zafundowała odważny taniec dla pana młodego [VIDEO]

[VIDEO] We dwóch pastwili się nad słabszym na ulicy. Wtedy zareagował zawodnik MMA