w

Zapadł wyrok w sprawie Jakuba Żulczyka, który nazwał Dudę „debilem”. Skomentowała Bogna Janke

fot. Instagram screenshot


Właśnie poznaliśmy wyrok w sprawie pisarza Jakuba Żulczyka, który w 2020 roku nazwał prezydenta „debilem”. Na komentarz pokusiła się prezydencka minister Bogna Janke. Co uważacie o wyroku?

W poniedziałek, 10 stycznia, Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o umorzeniu sprawy Jakuba Żulczyka. Pisarz był oskarżony o znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy, po tym, jak we wpisie zamieszczonym w mediach społecznościowych nazwał prezydenta „debilem”. 

Żulczyk jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracował z szeregiem pism, pojawiał się też w radiu i telewizji, między innymi w TVP2, gdzie współprowadził program „Redakcja kultury”.

Sąd podkreślił, że oskarżony nie popełnił przestępstwa swoim wpisem, bo szkodliwość społeczna czynu jest znikoma.

– „Oskarżony swoim zachowaniem nie popełnił przestępstwa, więc nie można mu przypisać odpowiedzialności karnej” – powiedział sędzia Tomasz Julian Grochowicz.

Pisarz zabrał głos we wpisie na Facebooku, gdzie wyraził swoją radość z wyroku i podziękował wszystkim wspierającym go osobom.

– „Sprawa została umorzona, jestem niewinny. Dziękuję mecenasowi Nowińskiemu za reprezentowanie i Wam wszystkim za wsparcie” – czytamy.

Komentarz minister w Kancelarii Prezydenta

Do sprawy, w wypowiedzi dla Onetu, krótko odniosła się minister w Kancelarii Prezydenta Bogna Janke.

– „Kancelaria Prezydenta nie komentuje wyroku sądu dla pana Jakuba Żulczyka. Pozew skierowała do sądu prokuratura. Nie podoba mi się ostry język w debacie publicznej, obrażanie osób, które reprezentują inny światopogląd. Wolę merytoryczną debatę. Dyskusja i komentowanie tak, ale obrażanie – stanowcze nie„- skomentowała.

Uważacie, że sąd postąpił dobrze?

Źródła: Onet ; Facebook – Jakub Żulczyk

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Antek Królikowski ujawnia szczegóły rodzinnego dramatu, po tym, jak Dariusz Opozda strzelał do bliskich

Anna Lewandowska rekomenduje lewatywę z czosnku. SERIO.