w

Zapadł wyrok w sprawie Jakuba Żulczyka, który nazwał Dudę “debilem”. Skomentowała Bogna Janke

fot. Instagram screenshot


Właśnie poznaliśmy wyrok w sprawie pisarza Jakuba Żulczyka, który w 2020 roku nazwał prezydenta “debilem”. Na komentarz pokusiła się prezydencka minister Bogna Janke. Co uważacie o wyroku?

W poniedziałek, 10 stycznia, Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o umorzeniu sprawy Jakuba Żulczyka. Pisarz był oskarżony o znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy, po tym, jak we wpisie zamieszczonym w mediach społecznościowych nazwał prezydenta “debilem”. 

Żulczyk jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracował z szeregiem pism, pojawiał się też w radiu i telewizji, między innymi w TVP2, gdzie współprowadził program “Redakcja kultury”.

Sąd podkreślił, że oskarżony nie popełnił przestępstwa swoim wpisem, bo szkodliwość społeczna czynu jest znikoma.

– “Oskarżony swoim zachowaniem nie popełnił przestępstwa, więc nie można mu przypisać odpowiedzialności karnej” – powiedział sędzia Tomasz Julian Grochowicz.

Pisarz zabrał głos we wpisie na Facebooku, gdzie wyraził swoją radość z wyroku i podziękował wszystkim wspierającym go osobom.

– “Sprawa została umorzona, jestem niewinny. Dziękuję mecenasowi Nowińskiemu za reprezentowanie i Wam wszystkim za wsparcie” – czytamy.

Komentarz minister w Kancelarii Prezydenta

Do sprawy, w wypowiedzi dla Onetu, krótko odniosła się minister w Kancelarii Prezydenta Bogna Janke.

– “Kancelaria Prezydenta nie komentuje wyroku sądu dla pana Jakuba Żulczyka. Pozew skierowała do sądu prokuratura. Nie podoba mi się ostry język w debacie publicznej, obrażanie osób, które reprezentują inny światopogląd. Wolę merytoryczną debatę. Dyskusja i komentowanie tak, ale obrażanie – stanowcze nie“- skomentowała.

Uważacie, że sąd postąpił dobrze?

Źródła: Onet ; Facebook – Jakub Żulczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Co myślisz?

Napisane przez Maciej

Antek Królikowski ujawnia szczegóły rodzinnego dramatu, po tym, jak Dariusz Opozda strzelał do bliskich

Anna Lewandowska rekomenduje lewatywę z czosnku. SERIO.