w

Anna Lewandowska rekomenduje lewatywę z czosnku. SERIO.

Fot. YouTube / Screenshot

Anna Lewandowska już dawno temu dała nam się poznać, jako osoba, poszukująca alternatywnych metod leczenia. Właśnie podzieliła się swoją kolejną cenną radą.

Dokładnie rok temu Anna Lewandowska na Instagramie zdradziła swój ciekawy sposób na walkę z przeziębieniem córki. Wykorzystywała wtedy stary jak świat ludowy sposób, którego realnej skuteczności do dziś nikt nie potwierdził.

Co zatem zrobiła? Przypomnijmy jej słowa z Instagrama:

Na przeziębienie okład ze smalca. Super rozgrzewa. Jest skuteczny na kaszel i przeziębienia.

To oczywiście wywołało burzę w komentarzach, a post zniknął po jakimś czasie. Jej zasięgi jednak mają to do siebie, że błyskawicznie trafiają do szerokiego grona odbiorców. Dlatego w sprawie wypowiedział się nawet dr. Łukasz Durajski – wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Przy okazji zasugerował nominację Ani do mało chwalebnego plebiscytu, czyli „#biologicznabzduraroku„.

Czosnek na owsiki

Minął rok, a Ania na swoim blogu „Healthy plan by Ann” opublikowała kolejną prozdrowotną miksturę. Tym razem do stosowania doodbytniczego. Rzekomo dzięki niej potencjalny pacjent może pozbyć się owsików.

2-3 ząbki czosnku utrzeć lub zmiksować z 1 szklanką wody letniej, wprowadzić powoli do odbytnicy i utrzymać przez kilka minut. Powtórzyć zabieg 2-4 razy. Sposób jest bardzo skuteczny, zupełnie nietoksyczny i może być zalecany także małym dzieciom. Dorośli mogą stosować w zapaleniu odbytnicy.

Czytamy na blogu „Healthy plan by Ann”

To oczywiście wywołało kolejną burzę. W sieci ponownie rozpoczęły się dyskusję na temat skuteczności tej metody i ogólnie sensu udzielania takich porad.

Fot. Twitter

Sprawę stosowania w ten sposób czosnku skomentowała już dr. Agnieszka Widera na stronie „Zdrowie TVN„. Powiedziała:

Wykonywanie lewatywy z czosnku nie jest propagowane przez lekarzy i nie mieści się w ramach medycyny konwencjonalnej. (…) Nie ma racjonalnych, medycznych wskazań do wykonania lewatywy z czosnku.

Co sądzicie na temat tej metody?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez szymon

Zapadł wyrok w sprawie Jakuba Żulczyka, który nazwał Dudę „debilem”. Skomentowała Bogna Janke

Blanka Lipińska powróciła do wakacyjnego miejsca, które wcześniej ją zawiodło. Jak będzie tym razem?