w

Andrzej Duda pokazał personalizowane zaproszenie na koronację króla Karola III. Każdy detal dopracowano do perfekcji

Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda - fot. Niemiec/AKPA, screenshot Twitter @prezydentpl
Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda - fot. Niemiec/AKPA, screenshot Twitter @prezydentpl

Cały świat czekał na koronację króla Karola III, zaplanowaną na 6 maja. Na to historyczne wydarzenie zaproszono wielu znamienitych gości, w tym Andrzeja Dudę z małżonką. Prezydent RP pochwalił się w mediach społecznościowych personalizowanym zaproszeniem. Jak wyglądało?

Koronacja króla Karola III to jedno z największych wydarzeń tego roku i kilku najbliższych lat. To historyczny moment, bowiem najstarszy syn królowej Elżbiety II czekał na ten moment ponad 70 lat i wiele osób zaczynało tracić wiarę w to, że przejmie koronę. 8 września 2022 roku świat obiegła druzgocąca informacja o śmierci monarchini, a urząd po niej objął Karol.

Przez kilka kolejnych miesięcy 74-latek pełnił funkcję głowy Królestwa, jednakże na jego koronację musieliśmy poczekać aż do 6 maja 2023 roku. To właśnie tego dnia w godzinach popołudniowych odbyło się uroczyste przekazanie insygniów i korony.

Od tygodni media rozpisywały się o tym, czyje nazwiska pojawią się na liście gości. Długo spekulowano o tym, czy do Londynu przyleci książę Harry, ale ostatecznie przyjął zaproszenie, choć został pozbawiony wszelkich honorów przysługujących najbliższym krewnym króla. Temu historycznemu wydarzeniu przyglądali się również Andrzej Duda i jego żona, Agata Kornhauser-Duda.

Jak wyglądało zaproszenie na koronację króla Karola III?

Prezydent RP za pośrednictwem Twittera poinformował, że jego nazwisko znalazło się na liście blisko 2 200 gości. W związku z tym już 5 maja polecieli do Wielkiej Brytanii, by tam przygotować się do tego szczególnego wydarzenia.

Prezydent @AndrzejDuda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wezmą dziś udział w ceremonii koronacyjnej Króla Karola III i Królowej Kamili w londyńskim Opactwie Westminsterskim.

Osoby odpowiedzialne za prowadzenie jego profilu na platformie opublikowały kadr przedstawiający personalizowane zaproszenie. Pojawił się na nim następujący komunikat.

Koronacja Ich Wysokości króla Karola III i królowej Camilli. Z rozkazu króla lord marszałek zaprasza prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oraz Agatę Kornhauser-Dudę do stawienia się w opactwie westminsterskim 6 maja 2023 roku.

Mimo że nie zostało one wypisane odręcznie, czcionka, którą była nie tylko czytelna, ale i bardzo elegancka. Uwagę przyciąga również ramka, która zdobi brzegi. Oprócz kwiatów i roślinnych akcentów nie mogło zabraknąć w niej herbów. Co ciekawe, zostały one wydrukowane na papierze z recyklingu.

Chcielibyście zobaczyć kiedyś koronację na żywo?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Król Karol III, książę Harry - fot. Instagram @theroyalfamily, @sussexroyal

Książę Harry jest niemile widzianym gościem na koronacji? Został WYKLUCZONY nawet z rodzinnego obiadu!

Christina Applegate -fot. screenshot YouTube @Netflix

Christina Applegate opowiedziała o problemach zdrowotnych. Jest gorzej, niż sądzono? „To jest, k**wa, do bani”