w

SuperSuper HahaHaha DramatDramat

[VIDEO] Rosyjski dowódca został spektakularnie zlikwidowany. Ukraińcy pokazali, jak zestrzelili jego śmigłowiec

fot. podpułkownik Gundorow (Twitter / Telegram screenshot)

Podpułkownik Siergiej Gundorow zginął niedawno w Ukrainie. Lotnik i dowódca rosyjskiego 55. oddzielnego pułku helikopterowego został wyeliminowany podczas lotu śmigłowcem, a nagranie zestrzelenia opublikowano w sieci.

Informacje o śmierci Siergieja Gundorowa pojawiły się 18 czerwca, a wiadomości rozprzestrzenił pułkownik Sił Zbrojnych Ukrainy i bloger Anatolij Sztefan. Nagranie zestrzelonej maszyny pojawiło się już wcześniej, ale nie wiadomo było, kto siedział za jej sterami.

Pilot pierwszej klasy, podpułkownik Siergiej Gundorow został oficjalnie zdenazyfikowany i zdemilitaryzowany” – napisał Sztefan na swoim kanale na Telegramie.

Śmierć rosyjskiego podpułkownika została też ogłoszona przez prorosyjską stronę na VKontakte nazwaną „Pamięć bohaterów LNR i DNR”, która zajmuje się upamiętnianiem poległych rosyjskich żołnierzy.

Zginął na niebie w rejonie Volnovakha 16.06.2022. Wieczna pamięć bohaterowi, który wyruszył w swój ostatni lot. Piloci nie umierają, oni lecą do nieba…” – czytamy na VKontakte.

Atakował ukraińskie okręty

Nazwisko podpułkownika znane było już w ukraińskich mediach. Służby ujawniły, że to jego jednostka atakowała ukraińskie okręty w Cieśninie Kerczeńskiej w 2018 roku. Podczas starcia 23 ukraińskich marynarzy zostało wziętych do niewoli, a 6 zostało rannych.

55. oddzielny pułk helikopterowy, którym według ustaleń śledczych dowodzić miał właśnie Siergiej Gundorow, zlokalizowany jest w Kraju Krasnodarskim Federacji Rosyjskiej na terenie jednostki wojskowej 35666 w miejscowości Koronowsk.

Nagrali jego śmierć

Nagranie momentu śmierci podpułkownika Gundorowa pojawiło się niedawno w sieci. Maszyna została zestrzelona 16 czerwca w okolicach Zaporoża przez ukraińskich żołnierzy. Na dłuższym nagraniu widać, że w okolicy kręcił się także inny rosyjski helikopter, ale zdołał w porę wystrzelić flary.

Na filmie widzimy, jak śmigłowiec Gundorowa zostaje trafiony pociskiem, a następnie rozbija się w polu kawałek dalej. Swój ostatni lot Gundorow wykonał śmigłowcem Mi-35M. Jak poinformował we wtorek 21 czerwca na Facebooku sztab generalny ukraińskiej armii, Rosjanie ponoszą poważne straty w dowództwie wojsk powietrznodesantowych.

Tego samego dnia rosyjskie wojsko nad Ukrainą straciło też samolot szturmowy Su-25, który miał rozbić się na liniach wysokiego napięcia podczas lotu szkoleniowego.

Nagranie ostatnich momentów Gundorowa możecie oglądnąć poniżej

Źródło: Twitter ; Telegram ; VKontakte

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Rodzina przyjechała do szpitala odebrać akt zgonu 88-latki. Na miejscu przeżyli szok

Dziecko Elona Muska odcina się od ojca! Chce zmienić nazwisko oraz płeć. Wyciekły sądowe dokumenty