w

Dziecko Elona Muska odcina się od ojca! Chce zmienić nazwisko oraz płeć. Wyciekły sądowe dokumenty

fot. Ministério Das Comunicações, CC BY 2.0

Wyciekły złożone w sądzie dokumenty dotyczące dziecka Elona Muska. Transseksualna córka miliardera zawnioskowała o zmianę nazwiska i stwierdziła, że nie chce być związana z ojcem. „Nie mieszkam już z moim biologicznym ojcem ani nie chcę być z nim związana w żaden sposób, w żadnej formie ani kształcie” – powiedziała, cytowana przez agencję Reutera.

Xavier Aleksander Musk, który niedawno osiągnął wiek pełnoletności w Kalifornii, czyli 18 lat, poprosił Sąd Najwyższy hrabstwa Los Angeles w Santa Monica o korektę płci z męskiej na żeńską oraz zarejestrowanie nowego imienia i nazwiska, odcinając się od ojca.

Wniosek o zmianę imienia oraz wystawienie aktu urodzenia odzwierciedlającego tożsamość płciową złożony został w sądzie w kwietniu, ale dopiero teraz sprawa wyszła na jaw dzięki doniesieniom mediów internetowych.

Nowe imię i nazwisko córki Elona Muska brzmieć ma Vivian Jenna Wilson. Dziecko przyjęło nazwisko matki, która z Muskiem rozwiodła się w 2008 roku. Mowa o Justine Wilson, pierwszej żonie miliardera.

– „Nie mieszkam już z moim biologicznym ojcem ani nie chcę być z nim związana w żaden sposób, w żadnej formie ani kształcie” – stwierdziła Vivian cytowana przez agencję Reutera.

Vivian w piątek ma udać się na rozprawę sądową dotyczącą zmiany nazwiska. Prawnik reprezentujący Muska nie odpowiedział na prośby Reutersa o komentarz.

Jedną z przyczyn konfliktu między dzieckiem a ojcem mogą być poglądy polityczne miliardera. W maju Musk otwarcie zadeklarował poparcie dla amerykańskiej Partii Republikańskiej, której politycy popierają ograniczenie praw osób transpłciowych w USA.

Musk o osobach transpłciowych

Elon Musk w przeszłości za pomocą Twittera wypowiedział się na temat osób transpłciowych. We wpisie zaznaczył, że popiera osoby transseksualne, ale wyznał, że przeszkadzają mu zaimki, którymi się posługują.

Absolutnie popieram transseksualizm, ale te wszystkie zaimki to estetyczny koszmar” – napisał. 

W tym samym wątku na Twitterze Musk podkreślił też, że Tesla przez kilka lat z rzędu uzyskała 100/100 punktów w kwestiach równości i otwartości na osoby LGBTQ w miejscu pracy.

Wypowiedź miliardera została jednak negatywnie potraktowana, a internauci zaznaczali, że punkty w rankingu przyznaje się między innymi za stosowanie i szanowanie zaimków.

Źródło: Reuters ; Daily Mail ; Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Rosyjski dowódca został spektakularnie zlikwidowany. Ukraińcy pokazali, jak zestrzelili jego śmigłowiec

Najgorsze obawy się potwierdziły. Nurt Wisły porwał dwóch nastolatków, teraz odnaleziono ich ciała