w ,

Elon Musk reaguje na rosyjskie groźby. „Jeśli umrę w tajemniczych okolicznościach…”

fot. Elon Musk i Rogozin (domena publiczna / Роскосмос)

Elon Musk odpowiedział na groźby szefa rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos Dmitrija Rogozina. Najbogatszy człowiek świata napisał o swojej „tajemniczej śmierci” na Twitterze, co nie spodobało się jego mamie.

Szef rosyjskiego Roskosmosu oskarżył miliardera o zaangażowanie w dostarczanie łączności wojskowej do Ukrainy. Rogozin podał we wpisie na Telegramie, że z zeznań schwytanego szefa sztabu 36. Brygady Morskiej Sił Zbrojnych Ukrainy wynika, iż „Starlink został dostarczony nazistowskiemu batalionowi Azow w Mariupolu”.

Według naszych informacji dostarczanie i przekazywanie Siłom Zbrojnym Ukrainy sprzętu Starlink zostało zrealizowane przez Pentagon. Elon Musk jest więc zaangażowany w dostarczanie siłom nazistowskim łączności wojskowej” – pisał Rogozin.

I za to będziesz musiał odpowiedzieć w dorosły sposób, Elon, bez względu na to, jakiego będziesz robił z siebie wariata — zagroził szef Roskosmosu Muskowi.

Odpowiedź Elona Muska

W odpowiedzi na rosyjskie groźby miliarder opublikował kilka wpisów na Twitterze przytaczając wypowiedź szefa Roskosmosu. Elon napisał, że nadużywane przez Rosjan słowo „nazista” chyba nie znaczy to, co myśli Rogozin i zaznaczył, że „na wojnie nie ma aniołów”.

Jeśli umrę w tajemniczych okolicznościach, miło było was poznać” – napisał Musk chwilę później.

Tweet miliardera nie spodobał się jego mamie, która wydaje się zaniepokojona o syna.

To nie jest śmieszne” – skomentowała Maye Musk.

Przepraszam! Zrobię, co w mojej mocy, aby zostać przy życiu” – odpisał mamie Elon.

Starlink

Produkowane przez należącą do Elona Muska firmę SpaceX satelitarne terminale internetowe Starlink to urządzenia, które pozwalają na dostęp do Internetu w odciętych od tradycyjnego połączenia regionach Ukrainy.

Elon Musk wysłał Starlink na Ukrainę po prośbach ukraińskiego wicepremiera Mychaiło Fedorowa. Starlink odgrywa ważną rolę w obecnej wojnie i niweczy rosyjskie plany odcięcia Ukrainy od świata. Według doniesień Pentagonu Starlink stał się celem rosyjskich ataków, ale sytuację szybko udało się opanować.

Na Ukrainie aktywnych jest obecnie ponad 5 tysięcy odbiorników.

Źródło: Twitter ; Telegram

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Monika Richardson, fot. Instagram @monikarichardson

Monika Richardson pochwaliła się zdjęciem z BYŁYM mężem i obecnym partnerem. „Moja piękna, niestandardowa rodzinka”

Maja Bohosiewicz - fot. Instagram @majabohosiewicz

Maja Bohosiewicz pokazała nowy biust. Wiemy, ile zapłaciła za operację