w

[VIDEO] Rosjanie targnęli się na polski konsulat w Irkucku! Przy pomocy podnośnika próbowali zerwać flagi Polski i UE

fot. Twitter

Rzecznik prasowy polskiego MSZ Łukasz Jasina poinformował, że w czwartek w Irkucku doszło do nietypowego zdarzenia. Dwaj Rosjanie postanowili podjechać pod polski konsulat i zerwać znajdujące się na balkonie flagi.

W Irkucku Konsulat Generalny Rzeczpospolitej Polskiej działa już od 1997 roku. Irkuck jest 600-tysięcznym miastem położonym w południowo-wschodniej części Rosji, zaledwie parędziesiąt kilometrów od słynnego Bajkału. Od Moskwy dzieli go ponad 5 tysięcy kilometrów, ale i tam znajdują się ludzie sfrustrowani nałożonymi na Rosję sankcjami, co najprawdopodobniej było przyczyną czwartkowego incydentu.

Rosjanie próbują zerwać flagi

W rozmowie z „Wirtualną Polską” rzecznik MSZ, Łukasz Jasina, zrelacjonował zaistniałą w czwartkowy poranek sytuację.

„Były godziny poranne czasu miejscowego. W Konsulacie Generalnym akurat otworzył się dział wizowy i wtedy zauważono, że przed budynek podjechał podnośnik koszowy. Znajdowało się w nim dwóch mężczyzn” – opowiada Jasina.

– „W pewnym momencie kosz zaczął się dźwigać, a panowie dostali się w okolice balkonu, na którym zawieszone są flagi Polski i Unii Europejskiej. Najpierw próbowali zdjąć flagę unijną, następnie naszą. Jednak uniemożliwiono im to” – dodaje rzecznik.

Rzecznik MSZ wyznał, że na miejscu pojawiła się policja, ale nie zamierzała ona interweniować. Jasina zdradza, że polski konsul złożył już skargę u Rosjan.

Na nagraniu, które Jasina zamieścił w sieci, widzimy całą sytuację. Mimo zadania sobie dużej ilości trudu, związanego z przywiezieniem podnośnika, rosyjskim intruzom nie udało się osiągnąć celu, bo pracownik Konsulatu Generalnego wyszedł na balkon i przegonił intruzów. Flagi pozostały na swoim miejscu.

Nagranie możecie oglądnąć poniżej.

fot. Google

Źródła: Twitter ; Wp.pl

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Tragiczne doniesienia. Ukraiński policjant stracił całą swoją rodzinę. „Słyszałem, jak dzieci płaczą”

[VIDEO] Mer Kijowa, Witalij Kliczko, mówi o sytuacji w stolicy i pokazuje wybudowane przez mieszkańców umocnienia