w

[VIDEO] Mer Kijowa, Witalij Kliczko, mówi o sytuacji w stolicy i pokazuje wybudowane przez mieszkańców umocnienia

fot. Twitter

Trwa wojna na Ukrainie, a Ukraińcy z całych sił starają się na różne sposoby walczyć o wolność swojego kraju i opóźniać rosyjską inwazję. Witalij Kliczko przekazał, jak wygląda sytuacja w ukraińskiej stolicy.

Ukraińcy dzielnie walczą o wolność

Waleczna postawa Ukraińców inspiruje cały świat. Do walki w obronie ojczyzny zdecydowali się stawić Ukraińscy politycy i sportowcy, a mieszkańcy miast szykują koktajle Mołotowa. Walczyć z okupantem zdecydowali się między innymi legendarni Ukraińscy pięściarze – jednym z nich jest obecny mer Kijowa, Witalij Kliczko.

Witalij Kliczko jest byłym mistrzem świata i multimilionerem, który bez problemu mógł uciec z Ukrainy. Mimo to razem ze swoim bratem kieruje obroną miasta, i nie zamierza pozwolić Rosjanom na zajęcie Kijowa.

Witalij Kliczko o sytuacji w Kijowie

W najnowszym nagraniu, były mistrz świata zdecydował się pokazać, jak Kijów jest przygotowany na nadciągające wojska rosyjskie. Choć w ostatnich dniach postępy Rosjan w okolicy Kijowa znacząco zwolniły, to nieuniknione jest, że Rosjanie znów przypuszczą większy atak na stolice.

Witalij Kliczko przemawia na tle prowadzącej do Kijowa drogi, na której możemy zauważyć stworzone przez mieszkańców zapory przeciwczołgowe i ułożoną w poprzek trasy barykadę. Widzimy, że Ukraińcy nie zamierzają się poddawać.

Miasto jest ufortyfikowane przeciw rosyjskim atakom. Ukraińskie wojsko, obrona terytorialna, policja i inni funkcjonariusze są w pełnej gotowości, i będziemy bronić stolicy” – przekazuje mer Kijowa, Witalij Kliczko.

Źródło: Twitter ; Reddit

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Rosjanie targnęli się na polski konsulat w Irkucku! Przy pomocy podnośnika próbowali zerwać flagi Polski i UE

Kanclerz Niemiec odbył rozmowę z Władimirem Putinem. Kuriozalne słowa rosyjskiego prezydenta o bombardowaniach