w

DramatDramat SuperSuper HahaHaha

Kanclerz Niemiec odbył rozmowę z Władimirem Putinem. Kuriozalne słowa rosyjskiego prezydenta o bombardowaniach

fot. YouTube

Olaf Scholz, kanclerz Niemiec, odbył w piątek 4 marca godzinną rozmowę telefoniczna z prezydentem Rosji. Polityk wezwał Władimira Putina do zaprzestania działań wojennych, a także zapytał o bombardowania ukraińskich miast. Odpowiedź brzmi absurdalnie.

Biuro prasowe niemieckiego rządu informuje, że kanclerz Niemiec Olaf Scholz powiedział Putinowi, że od jakiegoś czasu z Ukrainy napływają okropne zdjęcia i informacje. Scholz „Wezwał przywódców Rosji do natychmiastowego zaprzestania wszelkich działań wojennych i umożliwienia dostępu pomocy humanitarnej do zagrożonych obszarów” – podano w komunikacie.

Podczas godzinnej rozmowy Władimir Putin miał poinformować kanclerza, że zaplanowana już została kolejna, trzecia runda rozmów negocjacyjnych w najbliższy weekend. Biuro prasowe podaje również, że „Putin i Scholz uzgodnili, że w najbliższej przyszłości odbędą kolejne rozmowy”.

Kuriozalne słowa Putina

Prezydent Władimir Putin stwierdził, że Rosja jest gotowa na dialog z Ukrainą, ale najpierw Kijów musi spełnić żądania Kremla. Według doniesień jest to demilitaryzacja państwa, neutralny status w przyszłości oraz uznanie separatystycznych republik w obszarze ukraińskich obwodów donieckiego i ługańskiego. Rosyjski prezydent zaznaczył, że ma nadzieję, iż następnym razem ukraińska delegacja „przyjmie konstruktywną postawę”.

Władimir Putin przekazał też, że Rosjanie wcale nie bombardują miast, a dowody są „brutalnie sfabrykowane”.

Informacje o rzekomym zbombardowaniu Kijowa i innych dużych miast to nic innego jak prymitywne zmyślenia propagandowe” – cytuje Putina „AFP”.

Kanclerz Scholz potępia agresję na Ukrainę. W ostatnich tygodniach polityka zagraniczna Niemiec uległa gwałtownej zmianie, a politycy dogadali się co do modernizacji wojska i sankcji nałożonych na Rosję.

Źródło: AFP ; Onet

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Mer Kijowa, Witalij Kliczko, mówi o sytuacji w stolicy i pokazuje wybudowane przez mieszkańców umocnienia

Kubańczyk - fot. Instagram

Kubańczyk zrobił nowy tatuaż. Fan: „Z racji tego że zrobiłeś tą dziarkę Putin wycofuje się z terenów Ukrainy.”